Aspergerův syndrom - vyšetření PAS

lucie_91
21. dub 2017

Ahoj maminky,

máte některá zkušenost s vyšetřením PAS (poruchy autistického spektra)? Budeme se objednávat, ale ráda bych věděla, co čekat (kromě nekonečné čekací lhůty...jsem klidnááá).

Naše potíže:
Synovi bude 8 let. Mám už od jeho cca 3 let pocit, že není něco ok, postupně mě to vedlo k Aspergerovu syndromu ... je hrozně chytrej, co ho baví to umí a pamatuje si to, ale neumí se chovat ve společnosti, nechápe oční kontakt, neumí přijmout i nepatrnou kritiku, rozběhne se a práskne sebou o zem nebo o zeď, absolutně nezvládá hranice...

Upřímně - už nám hrabe. K tomu máme 2 letou holčičku a ta už má z jeho afektů hrůzu a pořád za náma chodí a uklidňuje nás "Neboooj, doblý.".

Našel by se tu i někdo se stejně starým dítkem k porovnání?

lucie_91
autor
21. dub 2017

Doufám, že se tu někdo najde... :-/

sromulenka
21. dub 2017

V ordinaci delame test nejdrive od 18 mes.ditete. kdy dáme mamince na vyplneni dotaznik s 20 otazkama. Na kterou maminka odpovida ano,ne. Pokud na nekterou odpovi -ne-, tak se jeste rozebere do podrobna. No a na zaklade vyhodnoceni dotazniku se pak dite pripadne posle do psychol.poradny na dalsi vysetreni.

luska__
21. dub 2017

@lucie_91 chodila jsem do školky, kde byl chlapeček s aspergem.
Měl mladšího brášku, který tam chodil s ním. Měl ho rád,ale to co mu dělal. Učitelce zlomil ruku, protože ji neměl rád,ale mě zbožnoval. Musí mít ty děti asi jiný přístup.
Ale byl jiný, o tom žádná. Krásně maloval, zpíval, ale děti se ho bály, nehrály si s ním.
Byl takovej sám sobě pán. Pak jsem tam přestala chodit pomáhat, takže nevím,jak to s ním dopadlo..

paulie
21. dub 2017

Mám syna s AS - diagnostika probíhá posledních cca 7m. Nejprve měl diagnózu ADHD, sociálně je to ale horší... kulantně řečeno 😂
Ad diagnóza- nejprve jsme byli u naší mudry kvůli podezření (nás a tř.uč), poté ve Spec.Pedagog. Centru, kde jsme dělali různé dotazníky, a potom z dětské psychiatričky, která stanovila diagnózu. Teď jsme zpátky v SPC a bude ještě nějaké vyšetření s tím, že by měl dostat do školy asistenta...

Jinak to máme doma podobný, ale mladší dcerka mu hranice dává sama 😂

mogwaika
21. dub 2017

Máme šestiletého AS s ADHD. V sociální oblastní vázne s vrstevníky, skvěle komunikuje s malými dětmi a dospělými. V úzkých je agresivní, záchvaty plné emocí - od pláče, vztek až po hysterický smích. Oční kontakt zvládne. Na výletech mě běžně poškrábe nebo pomlátí, protože je z cestování nervózní a uklidní ho moje jasná reakce. Do záchvatů ho dostávají téměř neslyšitelné zvuky, dráždivé podněty, ale i třeba radost z nových dárků. Dráždivé zvuky potřebuje překřičet, aby je ustál. Má silné sklony k depresím a úzkostem, už od pěti let si je vědom toho, že je jiný. Motorika hrubě zaostává - padá, zakopává, vráží do věcí. Na druhou stranu je velmi mazlivý a milý, když chce, Můžete ho nechat zkusit diagnostikovat, ale co když je jen svůj? Je chytrý, zřejmě sebevědomý a zřejmě se podle toho i chová 🙂

lucie_91
autor
21. dub 2017

@mogwaika Ono se to nedá rozumně popsat, ale je to fakt šílený. Neustále na nás řve a absolutně nic nerespektuje ať už je to domluva nebo i když si to vymyslí sám. Nepamatuje si nic, jen umí řvát a říkat, jak jsme hrozní.

gnozka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gnozka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucie_91
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz