Batoh či aktovka pro prvňáčka?

tylinka
31. říj 2013

Chtěla bych se zaptat na vaše zkušenosti, tipy a rady ohledně akotvek a batohů pro prvňáčky. Chceme dceři pořídit k Vánocům. Docela se nám zamlouvá značka herltz Smart, ale oproti některým je zase o něco menší. S jakými máte dobré zkušenosti? A Jsou lepší aktovky nebo batohy?

berynka
31. říj 2013

@tylinka Topgal

petrajurinova
31. říj 2013

Syn má v první třídě Topgal - na stránkách to mají deklarované jako školní batoh, v obchodě to prodávali pod názvem školní aktovka. Má to pevná záda, zespod kolíčky na postavení a není to těžké - 3 komory na věci + nějaké ty další kapsy. Naprosto doporučuji.

l_baruska
31. říj 2013

@tylinka Jako paní učitelka v první třídě se přikláním spíše k batohu, jsou přeci jen o trochu lehčí. V podstatě je to jedno, ale měl by mít pevná polstrovaná a tvarovaná záda, měkké popruhy a odrazky (nebo obdobné bezpečnostní prvky). Co se týká velikosti, většina prvňáků potřebuje desky na písmenka (ty jsou největší, pokud ty se vejdou, je to ok). Mě osobně se líbí batohy od značky topgal, velmi dobře se dětem s nimi nanipuluje, dají se rozpnout tak akorát, že nic nevypadá, ale pohodlně se vyndavá, mají tak akorát kapes, které jsou ne sobě nezávislé. Jako další výhodu vidím v zipech, které jsou masivní, takže se opět snadno rozepínají.

majatob
31. říj 2013

taky mám zálusk na Herlitz Smart, syn je drobek, tak chci co nejlehčí 🙂 jsem zvědavá na zkušenosti 🙂

ludva
31. říj 2013

Český výrobce Leasyn Klatovy 😉

bledulka
31. říj 2013

také leasyn -batoh aktovkového typu a je úúúžasný 😉 za rok a kousek budeme kupovat i mladšímu 😉

berenika39
31. říj 2013

@ludva
@bledulka
neskonalé díky, jsem zatím amatér , co se školních věcí týká, ale tohle mě nadchlo, už mám sedm nápadů🙂)))), až se přidá Petas, bude batoh století🙂, to je fakt chytrej nápad, aby se dítě podílelo taky na návrhu....ukládám a znovu děkuji 😀
http://www.leasyn.cz/mydesign_jak_to_funguje

tylinka
autor
31. říj 2013

Právě, že naše princezna je taky docela drobek a všechny ty tašky se mi zdají takové dost robusní.
http://www.e-prvnacek.cz/detail/4542766/skolni-... tak na tuhle máme zálusk.
Nejdřív jsme myslela, že nachám dceru ať si ji vybere sama až k narozeninám , ale všichni ji asi dostanou k Vánocům, tak musíme vybírat taky.

poupe
1. lis 2013

já myslim, že to je jedno, hlavně jsou důležitý anatomický záda a přehlednost a jednoduchost.

ewelina
5. lis 2013

My jsme koupili na ebay aktovku od Lega a jsme maximálně spokojení, je lehká, pevná, přehledná... nedovedu si představit, že by syn něco stále lovil po různých kapsách...

killi
20. lis 2013

My máme aktovku Scout z Neměcka je dražší, ale je super. 🙂

vendy01
20. lis 2013

Dnes jsem zrovna objednavala pod stromecek batoh znacky Topgal. Reference z meho okoli jsou jen dobre🙂

jennyska
28. lis 2013

Ahoj @tylinka @vendy01 @killi @ewelina @poupe @berenika39 @bledulka @ludva @majatob @l_baruska @petrajurinova @berynka a ostatní maminky 🙂

Můžete se podělit o své zkušenosti se Školní taškou (aktovkou) v naší Wiki knihovničce Modrého Koníka https://www.modrykonik.cz/skolni-taska/ ? Tu si tady spolu tvoříme a díky ní si pomáháme...

Když svou zkušenost vložíte, pomůžete tak ostatním maminkám, které aktovku vybírají a hledají různé tipy, rady, příběhy Jak na výběr aktovky, kde kupovat, jakou atp. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

PS: Pokud máte třeba fotku svého dítka s aktovkou, klidně mi ji pošlete a stane se součástí článků. Budeme rádi! 🙂
PS2: Do knihovničky může přispívat kdokoli! Je otevřena všem.

miparime
22. říj 2014

První aktovka byla Lego http://www.skolnibrasny.cz/detail.php?zbozi=460... , ale i na Hamu jsou dobré reference

pap321
22. srp 2015

My jsme kupovali Emipo - přímo na prodejně v mikulově - mohl si zkusit a ještě nám přidali bonusy - celá aktovka s penálem, pytlíkem na cvičky, papír. hodinami nás vyšly cca 1000 kč. Aktovka má pevná záda a uvnitř je dělená na 2 díly + ruzné kapsičky.
Celou první třídu jsme s ní byli spokojeni, tak snad to vydrží i v té druhé 😵

renata14
31. říj 2015

Moje holky měli taky Topgal a kdyby nechtěly vzhled, v klidu ho každá nosila 4 roky. Opravdu držel. My jsme ho koupili na e-shopu, protože měli poštovný zdarma.
http://www.sport-d.cz/batohy-a-tasky/skolni-bat...

ewikuj
15. črc 2016

U nás vyhrál batoh od Stilu, mají hezky kousky a navíc si myslím, že to je kvalita, která nezničí záda, radši si koupím něco kvalitnějšího než něco, co se za měsíc rozpadne. Dcera od kolegyně mi ho doporučovala, že má batoh už 5 let a pořád vypadá dobře a je spokojená.

ellenna24
20. zář 2016

My jsme dceři pořizovali taky od Stilu, ale zvolili jsme aktovku. Právě pro nižší ceny této značky si myslím, že si člověk může dovolit pořídit aktovku byť třeba jen na dva roky, ale na ten začátek je podle mě nejlepší. Bývají totiž odlehčené, více tvarované, vypolstrované a obecně více přizpůsobené pro potřeby malých prvňáčků, takže můj názor je raději zvolit „obyčejnější“ aktovku (myšleno například aktovku bez licenčních vzorů, které bývají zbytečně předražené), kterou pak člověk může nahradit batohem a nebrat předražený batoh s tím, že jí/mu aspoň dlouho vydrží. Nevydrží :D

sofie112
25. lis 2016

Dobrý den, já dnes také objednávala na Vánoce pro naši malou do školy, objednala jsem celý školní set , super motiv, dnes tak oblíbené "sovičky", doufám že se jí bude líbit, mě zaujal. Koukněte také https://www.batohystil.cz/skolni-set-owl-kids Tady nakupuji ráda, vždy jsem byla spokojená, ceny jsou přiměřené a dodání je rychlé. Za mě doporučuji🙂

venkovskamys
14. led 2018

O tom batohu z Německa jsem taky uvažovala, beru z tama veškerou drogerii, občas i cukrovinky, ale nakonec jsem zvolila aktovku české výroby, kvůli případné reklamaci. Objednala jsem přes internet značku Stil a zatím absolutní spokojenost. Konstrukce je pevná, má tvarované záda a hlavně je lehká, což si myslím, že polovina z nás s drobnými dětmi dost řeší. Pro mě byla váha dost klíčová a tady jsem se dostaly pod jeden kilogram, takže výhra. No a po půl roce už můžu kladně hodnotit i odolnost

skripmart
14. led 2018

My máme step by step a super

darija06
14. srp 2020

Pro prvňáčky jsou podle mě nejlepší aktovky, právě kvůli tomu, že jsou pevné a drží tvar. Co jsem tak procházela, tak mě nejvíc zaujaly aktovky a batohy od značky baagl a měla jsem možnost se přesdvěčit o jejich kvalitě, jelikož mám dvě děti školou povinné.

fionkaa
23. čer 2021

Také si myslím, že jsou pro budoucí školáky nejlepší aktovky baagl. Mají opravdu kvalitní provedení na malá zádička a jsou hlavně lehké. Dost často totiž bývá kámen úrazu, že jsou aktovky sice pevné, ale zároveň i těžké.

alcar
23. čer 2021

Ja hlavne nechtela zadelavaci “poklop”, takze u nas vyhral ten nejmensi batoh Topgal, kde jsou jen zipy.