Co dáváte svým dětem do školy na svačinky?

vendulka
8. zář 2015

....zdravím, co dáváte svým dětem, nejlépe prvňáčkům do školy na svačinky? 🙂 Už začínám být bezradná po týdnu 😀 , ráda bych ty zdravější verze a hlavně,aby to vydrželo do odpoledne (do družiny ) a rychle se to nekazilo.
Takže šup sem s nápady a inspirací 🙂

vendulka
autor
8. zář 2015

jinak já dávám většinou ovoce+pečivo+něco na mlsek (buchta,brumík,musli tyčinka...) a samozřejmě pití (vodu či šťávu)
Přemýšlím o jogurtu,ale do čeho ho dát,aby to v pořádku vydrželo a nevyteklo?Snad Avent kelímek?

lenbela
8. zář 2015

Dnes měla naše prvňačka ke svačině lipánek+jablíčko, včera chleba+plátkový sýr+hruška, zítra rohlík+šunka+banán. A vždy ješte pití- vodu se šťávou. Porce dávám menší, jdou brzy na oběd a pak si ji vyzvedávám 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
elizabetamb
8. zář 2015

My uz jsme ve druhe tride a taky porad vse tocim dokola...Nekdy dam do krabicky presnidavku a par piskotu, nekdy pecivo se sunkou nebo s cim maji deti radi, k tomu treba kedlubnu, mrkvicku nebo jablko. Nekdy detem rano zapekam tousty se syrem a sunkou, nekdy upecu pernik, nekdy koupim syr a krup...Budu rada za kazde dalsi napady 🙂

zabzulka
8. zář 2015

mám třeťáka a dávám mu rohlík nebo chleba s máslem, sýrem nebo šunkou, jogurt, jablko nebo jiné ovoce a poslední dobou si oblíbil sáčky s müsli do ruky nebo müsli srdíčka..je to akorát tak jedna porce na zobání.. když mám buchtu, dám buchtu nebo nějaký koláček..furt to točíme dokola..Pití mají děti ve škole zdarma

konidana
8. zář 2015

Pečivo s máslem a sýrem - to by mohla mít denně, k tomu banán nebo jablko nebo papriku nebo kedluben nebo salátovou okurku (ve vedrech). Tak jednou týdně nějaký pribiňák nebo termix. Není to až tak zdravé jako jogurt, ale zase to je hustší a na stopro mi to sní a spíš se nepokecá🙂. Všechno se vejde to svačinové krabičky, tak se nebojím, že by kelímek nevydržel. K pití 0,5l lahev se šťávou. Loni si v bufetu často(1x týdně) kupovala přesnídávky (prodávají jim svačiny na nabitou obědovou kartu)

vendulka
autor
8. zář 2015

no nám se toho moc do svačinového boxu nevejde, máme krapet menší,ale doma máme i ten klasický,ale tam bych teda jogurt nevecpala.Většinou tam nakrájím jabko a něco k tomu přihodím menšího a zbytek jako pečivo nebo buchta do potravinové folie a do mikroteňáku...ale zkusím ten jogurt do kelímku od Aventu

konidana
8. zář 2015

@vendulka taky proto dávám pribiňák nebo termix-ten má lepší a menší rozměry🙂 Jogurt jsem párkrát dala do takové malé plastové kuchyňské krabičky(asi 2dcl), která se jí do toho boxu vejde.

zabzulka
8. zář 2015

@vendulka můj kluk má svačiňáky dva 🙂 čím je starší tím víc toho potřebuje a teď bývá ve škole dlouho (kroužky), takže mu jídla dávám víc..nechci aby si něco kupoval v automatu

vendulka
autor
8. zář 2015

@zabzulka u nás automat ani není a dcera teď chodí po cca 15hod. z družiny,ale od příštího týdne ji začínají krtoužky, takže v pondělí třeba bude chodit až kolem 17h teď co ji dávám ani nesní 😀 (pečivo nebo buchta + ovoce + pamlsek)

konidana
8. zář 2015

@vendulka u nás tedy sní-nesní radši moc neřeším🙂 Je to celkem nahodilé, i podle toho jak vstane, jestli dost snídá, i podle toho, zda má na jídlo čas. Několikrát si mi stěžovala, že vše sní už 1. přestávku a na druhou velkou už nic nemá, ale pak zas domů občas nosí netknuté svačiny. Pečivo většinou sní, ovoce jak kdy, a zelenina většinou zbývá - to pak jí po příchodu dom.

krystalka
11. zář 2015

@vendulka - náš prvňáček loni prvních několik měsíců vyžadoval den co den jablko a banán - obojí oloupané a nakrájené do krabičky, nic víc....pak se mu to nějak přejedlo, tak nosil třeba rohlík s máslem a sýrem a nakrájenou okurku, koláč nebo buchtu, nějaký tvaroháček nebo Matyldu, nebo tak něco.....letos ve druhé třídě zatím ovoce vůbec nechce, tak nosí to ostatní jako loni....

krystalka
11. zář 2015

@sarihy - já synovi dávám třeba Matyldu - ta je taky s jogurtem a má ty nízké čtvercové kelímky, takže se to krásně vejde do krabičky a vedle toho ještě lžička a třeba koláč nebo rohlík s něčím.....

caren83
3. říj 2022

@vendulka máme doma dcerku prvnačka ,a u nas se točí ,hlavně croissanty, muffiny na x způsobů, slané šneky ,pečivo se sýrem či pomazánkou ,ovoce ,zelenina ,nebo sýr a křup,Termix,matyldu...dcerka uzeniny nemusí a ani není velký jedlík ...tak dávám svačinu tak zvaně na jistotu o které vím že ji sní ...oběd má doma ...

krisstina93
3. říj 2022

Chleba se šunkou, pomazánkou, sýrem apod. K tomu většinou kapsičku, buď přesnídávku nebo jogurtovou. A něco sladkého, sušenku, trubičky, kus bábovky apod. Někdy udělám místo chleba tousty, někdy mi dám třeba palačinky, někdy uvařím pudink s piškoty a dám to do skleničky od marmelády, ale to se musí sníst ráno, celý den by to v tašce nevydrželo no. Jinak ještě třeba ovoce, nakrájená okurka na kolečka, paprika, cherry rajčátka atak. Prostě většinou tak 3 věci, slané i sladké.