Co kupujete dětem do první třídy? Dává něco škola?

aponchie
31. srp 2009

Sice do skoly jeste nejdeme prseto jsem se chtela zeptat co se prvnackum kupuje do prvni tridy?respektive jake vybaveni je treba..lisi se to skola od skoly nebo je to pausalne ?Dava jeste neco skola nebo ne?Co s eoplati koupit dopredu a co nema smysl?Mam ted sanci nakoupit vyhodne par skolnich potreb a rikam si jestli to ma smysl kdyz nas cekaji jeste dva roky ve skolce..nicmene mam pocit,ze potom to musi byt palka jak hrom a veci ,ktere nepodlehaji zkaze a vydrzi tak se mohou koupit?Je mi jasne,ze skolni aktovku kupovat nebudu dopredu pac necham male at si sama pak vybere..takze prosim o vase zkusenosti..dikes

skuli
4. zář 2009

lenkabu-se tady směju.Malá má rok a půl a ty se těšíš až půjde do školy 😀

lenkabu
4. zář 2009

říkám že sem úchyl 😀

jajinak
4. zář 2009

Apon,my jsme kupovali do 1.třídy školní batoh Bagmaster(s krtečkem) u Bati za 800,- a teď do 3.taky u Bati tu samou značku se Bártem Simpsnem,ten už stál 999,-Myslím,že jsou to dobré batohy,mají anatomicky tvarovaná záda.Ten první byl fakt tak pro 1.třídu,vzal ho i do 2.ale teď už potřeboval větší.Pokaždý si ho sám vybral,nechtěli jsme ho dávat k vánocům,právě proto,aby se mu pak třeba nelíbil.A ocenila jsem to,že má pratelný potah,takže jsem ho mohla celý nacpat do pračky a vyprat,což s aktovkou bych nemohla.A že to bylo několikrát do roka vážně třeba(rozlitý pití,rozmačkaný banán apod).

jajinak
4. zář 2009

A jinak s tím samostatným chozením do školy,tak L. taky od 1.třídy jezdil sám autobusem do školy,stavěl mu blízko školy,tak nebyl problém.Ze školy sám nejezdí,chodí do družiny a pak ho manžel vyzvedával.Autobus domů totiž staví jinde a to je kus cesty.Teď už by to ten kus cesty dal myslím vpohodě,ale chce chodit do družiny.

aponchie
autor
4. zář 2009

tak to je mazec v roce a pul 😀

johanda
4. zář 2009

Koukám, že Lenkabu nakousla téma mobilů...Kristýna furt bečí, že chce taky mobil, mi to přijde zbytečné. Do školy chodí s taťkou, protože pracuje jen o ulici dál, po škole jde do družiny, ze které ji vyzvedáváme, na kroužky ji doprovázíme taky...bydlíme v centru Ovy a lidi tu jezdí jak prasata.
Časem bude jistě chodit domů ze školy sama, přesto nevidím v mobilech u takových prcků moc velký smysl. Do školy ho nosit nesmí a nebude a oznámit, že je už doma může kteroukoli starou šunkou, že... chlubit se zatím může třeba barbínami, ne?
BTW ve třídě má mobil asi jen 5 děcek.

nikes
4. zář 2009

lenkabu, to je roztomilé s tím těšením 🙂 . Dneska je sice jiná doba, ale mě ze školky vyzvedával bratr, který je o 2 roky starší a jezdili jsme do 7km vzdálené vesnice. Pak ještě si 1,5 pěšky. V první třídě jsem většinou chodila ze školy s ním, ale několikrát do měsíce jsem chodila sama. Můj manžel chodil ze školy sám a to měl 4,5 km lesem pěšky. Občas, když jedu autobusem vídávám prvňáčky, jak sami jedou domů autobusem, takže v naši vesnici je to běžná věc.

aponchie
autor
5. zář 2009

nj driv nebylo tolik aut lidi co unaseji deti vrazdi loupi a ja nevim co..taky si pamatuju jak sem sama chodila od babicky dolu do dediny na nakup a jeste sem enchodila do skoly ,ale to je nesmyslne srovnavani teda 😝

johanda no konecne nekdo rozumnej..mobil u tak maleho decka je stupidita..navic to evokuje kradez ztratu vybiti vypnuti cokoliv..na to rozhodne nespoleham..

ellenna24
17. čer 2016

My tohle už taky začínáme řešit. Jestli naše škola něco dává, tak o tom nic nevím, jediné, co vím, že dává, je seznam, co mají rodiče nakoupit :D a ten je dost obsáhlý, takže v tomhle směru je naše škola velmi štědrá :D Nicméně věci ze seznamu budeme asi kupovat až později, vím, že o prázdninách bývají většinou v akci, takže to asi pořídíme až budou trochu levnější. Zatím pokukujeme po aktovce a už i to je dost oříšek - tašky, které by se malé líbily jsou předražené a kvalitně na tom taky nejsou nejlíp. Například vůbec nedodržují tu maximální váhu, kterou by aktovka pro prvňáčka měla mít, což mi přijde asi nejdůležitější. Ale před chvíli jsem někde narazila na odkaz na www.batohystil.cz, kde mají celkem slušné ceny a aktovky odpovídající prvňáčkům, ale zase tam nemají aktovky s těmi různými hrdiny z animovaných filmů, tak nevím, jak mi to u dcery projde, ale ráda bych jí zpracovala stejně na nějaký normální obrázek, který jí bude bavit třeba dva roky, než abych za rok poslouchala, že monster high už je trapný nebo něco podobného :D byla bych docela ráda, kdyby jí aktovka vydržela aspoň tři roky :D

mysicka2008
19. črc 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

Ahoj Holky, u nás ve škole po nás chtějí na sešity a potřeby 600,- Kč. Příjde mi to o dost více oproti jiným školám. Zvlášť když se kouknete na cenu sešitů http://www.stejkr.cz/sesity-bezdrevy-bily-katskup184.php. To bych jich měla za tu cenu snad na tři roky. Kolik tak platíte?? Ať mohu porovnat. Díky

zevina
19. črc 2016

@mysicka2008 zu nas za prvnacky taky 600,- skola prispiva dalsi 200,- pomucky se nakoupi hromadne, deti maji stejne, castka rozhodne neni vysoka, nejedna se jen o sesity, mrkni co stoji a pripocitej tempery, rozmazavaci pastely, progressa, pastelky, fixy, vodovky, voskovky, stetce, nuzky, lepidlo, plastelina, slozka na pismenka, k tomu vykresy, barevne papiry a co ja vim co vsechno jeste.... proste je toho hafo a bud rada, ze to nemusis shanet sama a nekdo to za tebe udela 😉 dalsi roky te uz od nakupovani, respektive dokuppvani chybejiciho nikdo neusetri 😝

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
betelgeuzz
25. črc 2016

@mysicka2008 my máme dát 350 kč na lepidla, voskovky, barvy atd. mně teda 600 příjde dost, prvňáčci ani moc nepoužívají klasické sešity, ale mají pracovní sešity, písanky a ty by měly dostat zdarma. Já bych se na to zeptala, co přesně se za to bude kupovat.
My kupujem aktovku, penál, tužky, pastelky, nůžku, přezůvky, oblečení na tělocvik, cvičky.

klanova2
21. lis 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Naše škola má tu nevýhodu, že musíme kupovat učebnice i pro prvňáky. Knihy kupuji tedy na ucebnicemapy.cz kde vyjdou alespoň levně 🙂