Co kupujete dětem do první třídy? Dává něco škola?

aponchie
31. srp 2009

Sice do skoly jeste nejdeme prseto jsem se chtela zeptat co se prvnackum kupuje do prvni tridy?respektive jake vybaveni je treba..lisi se to skola od skoly nebo je to pausalne ?Dava jeste neco skola nebo ne?Co s eoplati koupit dopredu a co nema smysl?Mam ted sanci nakoupit vyhodne par skolnich potreb a rikam si jestli to ma smysl kdyz nas cekaji jeste dva roky ve skolce..nicmene mam pocit,ze potom to musi byt palka jak hrom a veci ,ktere nepodlehaji zkaze a vydrzi tak se mohou koupit?Je mi jasne,ze skolni aktovku kupovat nebudu dopredu pac necham male at si sama pak vybere..takze prosim o vase zkusenosti..dikes

aponchie
autor
3. zář 2009

ty jo ja bych to asi nezvladla nechat ji v prvni tride jet samotnou busem..neni to ani o sikovnosti to ona je sikovna umi psat svoje jmena pocitat je chytra jak hrom,ale strasne se necha svest ke kdejake lumpacine a je jak alenka v risi divu o vsech si mysli,ze jsou hodni a je v tomto naivni neexistuje budu pro ni chodit a maximalne ve druhe tride ji zacnu poustet sama treba od skoly k ceste tam pro ni prijdu a postupne ,ale kdyby mi rekla,ze chce jezdit a chodit sama v prvni tride asi bych ji urcite nevyhovela..mam strach

skuli a nemas strach,ze treba i v te minute ci 5se muze jak naschval neco stat a ty si to pak budes vycitat?ja jsem naprosto nechapala znamou co nechala dite spat po obede a jela do tesca 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 prej kdyby se obudil tak sousedka ma klice nad nema a slysela by ho rvat no nechapu..a co kdyz ublinkne a zadusi sea nebude ani rvat??to jde mimo me chapani tenhle zbytecny risk..ja riskuju veci ,ktere pri ztrate nevadi,ale tohle mi prijde jako zbytecny hazard..

skuli
3. zář 2009

aponchie -strach jsem měla,ale přece ji nebudu budit,oblíkat,vytahovat kočár ze sklepa,abych šla na 5 minut ven,na to jsem byla fakt líná.Už je to pryč.Takhle nemůže člověk ale přemýšlet.To by jsi u malé musela sedět celou dobu když spí a sledovat jí a nespustit z očí.Ublinknout může i když jsi doma v jiném pokoji.To by Denča nemohla sama ven a do školy a nikam,aby ji náhodou neodvedl nějaký úchylák.

martinka79
3. zář 2009

apo, víš ono to je potom o realitě, já se tolik bála, ale dojíždí celkem dost dětí a nakonec měla u sebe mobil. Vždy jsme si volali. nároz můžeš mít jakýkoliv já toho nelituji a vídm jak to dodalo mé dceři sebevědomía posunulo jí to o kus dál. do druhé třídy si to šupandila sama mjá čekala před školou a přišlo jí zvlíštní, že někteří rodičové šli s dítětem až do třídy.... 😀 říkala, jsou jak mrňata co nevědí, kde mají třídu. 😉 já nevím jako učitelka chci po svém dítěti samostatnost a pokud je natolik soc... a vyspělé a vím, že to zvládne a jeho psych. vývoj to nenaruší tak pro ne.

hodně často na téma samostatnost a školní zralost přednáším a tvoje holčina udělá za tento šk. rok takový pokrok, že ti až VYSKOČÍ SLZYČKY jaká z ní bude slečna rozumná..., ale chápu tě. 🙂

aponchie
autor
3. zář 2009

kazdeho vec a kazdy nese dusledky sam ...

beruska2x
3. zář 2009

apn a jak to chces delat kdyz treba budes muset do prace??

aponchie
autor
3. zář 2009

berusko ja do prace nebudu muset 😎 manzel vydelava hodne a ja jsem v domacnosti a zustanu tak..pracuji z domova

beruska2x
3. zář 2009

nop dobre ale spousta maminek musi, nehlede na to ze zavrena doma bych nebyla ani za milion, bez kontaktu s lidma zdementnis 😅

aponchie
autor
3. zář 2009

navic pokud je matka v praci nema hlidani tak dite je ve druzine a nepusti ho samotne domu a nevim pro cby to nejaka matky chtela kdyby byla v praci aby 6lete dite slo samo domu kdyz je moznost druziny a tu dostane jako pracujici jak pistete takze kd eje problem?

aponchie
autor
3. zář 2009

berusko nezavid 😀 ja mam kontaktu a jsem z domu denne dost a dementni nejsem ..spis si s tema penezma muzu dovolit delat co chci a ne co musim a to je rozdil 😎

beruska2x
3. zář 2009

vsude druziny nejdsou - respektive nejsou volna mista...

aponchie
autor
3. zář 2009

ale pracujicim matkam samozivitelkam ano prednostne pred maminkama na MD 😎

beruska2x
3. zář 2009

nezavidim, penez mam dost taky zrejme zustanu taky doma s druhym prckem kdyz se povede, ale chci aby malej byl samostatnej a chodil s kamaradama se skoly, je to dulezite treba i pro zacleneni do kolejtivu..

martinka79
3. zář 2009

apo toto je jiné téma, 😉 já nějak nechápu problém proč by dítko nemělo samo chodit domů.....moje je spokojené a to které ne tak a´t chodí s maminkou... vždyť je to vlastně fuk stejně se od nás v pubertě odpoutají 🙂

aponchie
autor
3. zář 2009

problem je u 6leteho v prvni tride ne u 9leteho 😉

aponchie
autor
3. zář 2009

tak vidis berusko tak proc rikas ,ze dementim a ze bys to tak nechtela a pak to popres 😀 😀 😀 😀
neboj zacleni s edobre 😉

beruska2x
3. zář 2009

ale ani tak neni mist dostatek, to mi ver...

marti.. presne tak, maji kamarady chteji byt s nima a ne mit maminu za prdeli 😀

beruska2x
3. zář 2009

nechtela bych zustat v domacnosti, ja se do prace tesim, na zname, lidi celkove, mame tam dobry kolelktiv, jsem tam i ted casto..
ja vim ze se zacleni on je spolecenskej od narozeni, kamaradskej, prave proto mu to nebudu zakazovat a ztrapnovat ho...

aponchie
autor
3. zář 2009

pouzivaji se takove ty slozky na pismenka?a jak to je s domacima ukolama v prvni tride?ja teda osobne si myslim,ze domaci ukoly jsou naprd..kdyz sem bydlela v Anglii tak deti jsou ve skole dele ,ale nemaji zadnej ukol a jak opusti ve 14,30skolu tak uz jsou free a nemusi an to myslet..to mi prijde fer vuci nim a je to lepsi na psychiku pac je to narocne samo o sobe a jeste ten pocit,ze jdes domu odpocines si pohrajes a zase ukoly 😝 😝

aponchie
autor
3. zář 2009

btw myslim,ze to prehanis s tim,ze v prvni tride by nekdo z deti sikanoval druheho klvuli tomu,ze ma maminku ,ktera s nim jde nebo ho tam vede..to jsou asi vseci sileni pac vsude vidim lidi z baraku a kolem dokola jak je vodi i chodi pro starsi a nemyslim si ,ze ty deti jsou chudaci 😎

aponchie
autor
3. zář 2009

ne sikanovat ,ale jak pises smat a podobne

martinka79
3. zář 2009

Apo desky na písmenka se používají... tedy pokud se nebude učit jinou metodou moje dcera je neměla a mená učila se trochu jinak číst...
jinak dú. ano yt se stále dělají a bohužel asi se to jen tak nezmění já osobně je nijak moc nemám ráda, ale nedá se nic dělat čeeské školství.... my dnes už měli dva čtení a psaní.... 😉 😝a teď hurá si hrát ven nevidím v evbodění dětí ztrapňování... já to řeším z hlediska svého tvrečka a co bude s druhým nevím... ale pracovat budu ač mám MM dostatek peněž nějak mám práci jako koníček. za málo peněz suoer povyražení a adrenalin.

johanda
3. zář 2009

Apon, nic nekupuj, v první třídě jsme dostali téměř vše a učitelce pak navíc rodiče dali 200 Kč na takové blbinky jako žákajdu s krtečkem, plastové tabulky, speciální pera a podobné serepetičky. Ono hodně záleží na schopnostech "managementu" školy, mnohé mají různé granty, sponzory atd. a po rodičích toho moc nechtějí.
V II. třídě dostala děcka sešity a učebnice, potřeby na výtvarku, pera atd. musíme koupit, ale dají se použít i nespotřebované barvy, pastelky atd. z I. třídy, což nám bylo i doporučeno, páč holka chodí do "ekologicky zaměřené" základky.
Pro uniformu jsem, ostatně jsem koupila v UK pár svršků, které se tam nosí jako školní stejnokroj, a holka je v nich jak z cukru 😵

aponchie
autor
3. zář 2009

johan tak ja na to prdim rekli jsme si ,ze budeme davat 200kc bokem at to ma jen na skolu a je to..ja nemam rada nepplanovane vydani a proto sporim neustale neco .

skoda ,ze ty uniformy nejsou to me stve..taky maji v tesku nejake uniformy kosile kratasy a svetry a bile kosile

jajinak
3. zář 2009

Záleží to na škole.My musíme kupovat kromě učebnic úplně všechno,akorát v 1.třídě něco málo dostali.A navíc kluk hodně věcí poztrácí,takže kupujeme pořád.Dost mě to štve,páč to leze do peněz,ale ani po 2 letech se to nezměnilo.Dnes už přišel bez pastelky,tužky a pera.A tak to bylo několikrát do týdne.Apon,do zásoby 2 roky dopředu bych nic nekupovala,třeba zrovna vy toho dost dostanete i když je pravda,že pastelky se zezkazí.

skuli
3. zář 2009

Tak už to začíná.Dneska jsem musela dát Denisce 330 Kč na plavání,zítra mají 1 hodinu.To jsou prachy jen za dopravu,výuku plavání platí od letošního roku naše město.Mě štve,když Denča nosí ze školy pravidelně jiné pastelky.Já ji kupuju ty dražší,trojhranné Maped a ona domů nosí šmejdy obyčejné.Nedává si na to pozor a vymění si to se spolužákem.Sára zase pravidelně ztrácí pravítka.

jajinak
4. zář 2009

Já jsem dneska dávala 140 Kč na sešity a bude hůř.V 1.třídě chodil na výtvarku,která nebyla pod jejich školou,ale pod uměleckou a za ten školní rok jsme dali 2500,-(školné,pomůcky...)No,pak už tam nechtěl chodit kvůli učitelce,bylo mi to líto,páč dost lidí říkalo,že talent má,ale nutit ho nemá cenu,bylo by to ještě horší.Tak jsme aspoň ušetřili 🙂 Letos musel mít nový školní batoh,kufřík na výtvarku i penál,už to bylo v hrozném stavu.Penál už má třetí,v 1.třídě zlikvidoval jeden,ve 2.třídě dva,doufám,že to nebude pokračovat takhle dál.Kamarádky holka šla teď taky do 3.tř.a má stále stejný penál,co měla do 1.tř.Desky na sešity musel mít taky každý rok nové,tak teď už jsme mu nekoupili žádné.

skuli
4. zář 2009

Já kupovala teď Denisce i Sáře nový batoh,Deniska měla aktovku ještě po Sáře,ale jako novou.Sára ji nosila taky jen v 1.třídě,pak jsem ji zabalila do igelitu a dala do sklepa.Je červená a je na ní Lví král s mláďatkem,takže pořád aktuální model 😀 V té 2.třídě už většinou děcka chtějí ty batohy.Sára každý rok zlikviduje minimálně 1 batoh,ale takové ty né moc drahé.Teď jsem oběma nechávala šít,tak doufám že budou kvalitnější.Na učebnice pro Denisku jsem dávala peníze už na konci 1.třídy,aby to učitelka stihla nakoupit.Bylo to myslím 350 Kč.Na kroužky chodí Denča ve škole na flétnu a na keramiku,to je zadarmo,jen se přispívá na materiál nějaká stovka.Teď ji chci dát ale na nějaké cvičení a to nevím kolik bude stát.

aponchie
autor
4. zář 2009

a co ty kvalitni Topgal..nevydrzi dele ?

panterka
4. zář 2009

taky máme čerstvýho prvňáčka a dostali toho fakt hodně, kupovali jsme tašku, penál, desky na sešity, obaly, kelímek na malování a věci na tělák 😉 škola prý letos dostávala 800Kč na každýho prvňáčka, tak za to nakoupili základní výbavu všem prvňáčkům

lenkabu
4. zář 2009

ženy dík za informace 😉 já jsem asi úchyl,těším se až půjde Vanda do školy 😅 nevím ještě kam,ale pokud to nebude hodně daleko tak chci aby brzo jezdila domů sama...........já jezdila sama od první třídy,kdo by se mnou šel když naši makali od 6.........a osamostatnilo mně to, Když uvidím že na to má a je vyspělá tak bude sama určitě......navíc v době mobilů je to lepší,za našich rodičů to byla spíš ruská ruleta 😅