Co kupujete dětem do první třídy? Dává něco škola?

aponchie
31. srp 2009

Sice do skoly jeste nejdeme prseto jsem se chtela zeptat co se prvnackum kupuje do prvni tridy?respektive jake vybaveni je treba..lisi se to skola od skoly nebo je to pausalne ?Dava jeste neco skola nebo ne?Co s eoplati koupit dopredu a co nema smysl?Mam ted sanci nakoupit vyhodne par skolnich potreb a rikam si jestli to ma smysl kdyz nas cekaji jeste dva roky ve skolce..nicmene mam pocit,ze potom to musi byt palka jak hrom a veci ,ktere nepodlehaji zkaze a vydrzi tak se mohou koupit?Je mi jasne,ze skolni aktovku kupovat nebudu dopredu pac necham male at si sama pak vybere..takze prosim o vase zkusenosti..dikes

aponchie
autor
31. srp 2009

a jeste mensi anketka..kdyby byla moznost nosit do skol uniformy vadilo by vam to?

bobinna
31. srp 2009

ahojky my jdeme zítra poprvé do školy a kupovali jsme si skoro všechno...

aktovku, penál, desky na sešity a učebnice, desky na písmenka a číslice, pastelky, ořezávátko, obyčejné tužky(na pastelky a tužky měli požadavek trojhranné, ale klukovi se s nima blbě píše a furt se vzteká tak nevím jak si s ním uč. poradí...:-/), potom plastový box na svačinu a lahev s pítkem, kelímek na VV s otvorem proti vylití vody,přezůvky, sáček na přezůvky, látkový ubrousek na svačinu, ručník a pak věci na TV...

v červnu jsme přidávalii 200kč na anatomický podsedák prý aby je netlačil zadek...(to jsou věci to za mě vůbec nebylo a to nejsem tak stará 😎 ) a na sáček na lavici na výtvarku...

a zítra by nám měli říct o učebnicích, obalech a sešitech... ale kdo je bude platit jestli my nebo škola to ještě nevíme...

potom vím že škola ze svého rozpočtu hradí taky pomůcky za 200kč a z toho koupí potřeby na VV(vodovky, štetce, papíry a potom ještě pero na psaní) a švagrová mi říkala že od obce by měli mít prvňáci nárok na příspěvek 800kč ale to nevím nic jsem o tom neslyšela ale bylo by fajn kdyby třeba zaplatili ty učebnice a obaly a sešity...

už takhle to byl docela slušný zásah do rozpočtu

a ty uniformy by mě osobně nevadili, bydlíme přímo na proti škole a když vidím (dovolím si říct ještě pořád děti ... ikdyž někdy pochybuji kolik těm holkám vlastně je 😀 ) jak chodí ustrojené ze sukně jim kouká zadek a z triček prsa a kluky abys v těch mikynách s kapucí pomalu hledala, rozkrok až u kolen a ty obarvené vlasy ... no nevím ale někdy pochybuji že bydlíme na proti ZŠ ... ale co můžu říct nevím jak jednou budou chodit oblečené moje děti že... ale mě by se to líbilo, alespoň na prvním stupni ty ještě moc neprotestují...

aponchie
autor
31. srp 2009

no ja ty uniformy schvaluju kvuli bezpecnosti hlavne..ze chodi jak strasidla je o vkusu a rodicich..jsou devcata co chodi i normalne oblikane..nicmene v UK a vsude jinde ..takove dite v uniforme se ztrati nebo ho vidis nekde venku a hned vis,ze neni kd ema byt atd..kvuli bezpecnosti a i kvuli socilanim rozdilum v oblekani..nicmene to je jen vybava a ted nejake krouzky druzina a vyltety co?to si neumim predstavit kolik to tak schlamstne..jezdi s ena lyzak?

bobinna
31. srp 2009

jasný já neříkám že všechny chodí jak strašidla to ne, jo kroužky na ty se těší víc než do školy, fotbal teda hraje už dva roky, ale ještě by chtěl, florbal a keramiku,rybářský a hasičák... to bude mazec jestli to vůbec bude stíhat... jo na lyžák jezdí a tady do Itálie jezdí každý rok s prvním stupněm... a družina a taky časopis sluníčko podle toho se učí to ještě bude... 😝

aponchie
autor
31. srp 2009

to jako jezdi v prvnim stupni do Italie??? 😅

skuli
31. srp 2009

A jejda,téma pro mě 😀 tady můžu radit 😀
U nás na školách to je tak,že záleží hlavně na učitelce.Některá má ráda vodové barvy a některá temperové.Některá voskovky a některá pastelky.Než šly moje holky do 1 třídy,tak jsme dostali papír co asi budou potřebovat,ale sami nám na té 1 třídní schůzce říkali,že nemáme moc věcí kupovat dopředu,že pak si učitelka sama řekne co chce.Je jasné že aktovku,pouzdro a papuče potřebují všichni.Pracovní sešity mají taky děti v 1.A a v 1.B na stejné škole jiné.Podle toho co si učitelka vybere,s čím se jí dobře pracuje.Na lyžáky se jezdí v 7 třídě,ale není to povinné.Ale nechej děcko doma s tím,že na to nemáš 😖 Od kámošky holky jezdí každý rok asi od 4 třídy do Chorvatska ze třídou.

skuli
31. srp 2009

Jinak pro uniformy bych určitě byla všemi deseti

aponchie
autor
31. srp 2009

nejde o penize,ale mam strach 😅

aponchie
autor
31. srp 2009

takze myslis,ze nemam kupovat do zasoby voskovky pastelky a sesity?

vojtisek2007
1. zář 2009

tak my taky na konci roku dostaneme seznam sešitů a všeho potřebného co máme koupit do dalšího ročníku - bylo to tak i v první třídě - první třídní schůzku jsme měli kolem 20.června těsně před prázdninama a tam nám řekli, co jo, co ne, přihlašovalo se do školní družiny, jídelny a tak....děti si pořádně prohlídly školu...kupovali jsme všechno sami ale kamarádky děti chodí do jiné školy a prvńákům všechno platila škola...vyšším třídám už ne...jinak u nás se jezdí 2x za rok na plavání na podzim a na jaře v rámci TV - není to povinné (myslím jenom ve 4.třídě ano) , na lyže až na druhém stupni...
uniformy ANO - teda jsem pro

aponchie
autor
1. zář 2009

a na kolik vas tak ta vybava prijde?a co je z anabidku krouzku a kolik to tak je cenove?

vojtisek2007
1. zář 2009

tak konkrétně letos - pátá třída - sešity 250,-kč, ostatní (pastelky,vodovky,obaly,voskovky,čtvrtky,kružíko,pera,prospisky,tužky,.....) 450,-kč, platit budeme ještě pracovní seštiy na matiku,češtinu a angličtinu -což je tak 250,-kč za předmět, kroužky - fotbal 450,-na pololetí a do jinýho nechodí, máme ještě rybářský kroužek, modelák,tenis, stolní tenis, aerobik, a nějaký hudební - tam kolik se pohybuje cena nevím

martinka79
1. zář 2009

papírnictví pomůcky asi do 500kč v první třídě a letos jsem v papírnictví nechala asi 270kč a něco měla z loňska záleží na škole zda vyžadujenové Vv pomůcky.... prvňáček toho docela dost dostane.... 😉 nic do zásoby bych nekupovala. velká položka je aktovka, cvičební úbor, pokud nemají v jedné budově družinu tak daší přezůvky a jinak penál desky, ale to redič rád koupí. 😉 no kroužky od školy jsou relativně levné a od jiných organizací každý ví kolik platí. 😉

aponchie
autor
1. zář 2009

holky a co ucebnice?davaji se jeste nebo se vsecko kupuje?si pamatuju jak sme prepisovali jmena vzadu 😀
a na telak se nosi ted co?asi modre gatky a natelnik ne 😀

vojtisek2007
1. zář 2009

učebnice dostávají (přírodověda,vlastivěda,hudebka....) a na matiku,češtinu a anglinu mají ty pracovní sešity, tak tam už učebnice nemají....na tělák normálně triko a kraťasy a boty do haly...jééé narvat našeho pá´táka do červených trenek a bílého nátělníčku, to by ho asi trefilo 😀 😀 😀 stejně asi jako kdybych mu koupila cvičky 😀

martinka79
1. zář 2009

učebnice dostávají prvňíci dokonce i prac. sešity a druháci si už i něco koupí. na Tv něco sportovního tepláky triko a kraťasy dcera miluje ten basket styl takže má trenky... dívčí. jinak cvičky u nás chtějí 😀 na ven má botasky.

skuli
1. zář 2009

aponchie-pastelky koupit můžeš,ty v pouzdře bude mít určitě,taky péro tornádo,vodové i temperové bary.Ale sešity bych nekupovala.U nás to je alespoň tak,že všechno nakoupí učitelka,ať mají stejné a my pak dáme peníze do třídního fondu.Dneska děcka naštěstí cvičí v čem chtějí,žádné modré trenýrky a bílé tričko 😀 Takže můžou mít barevné tepláky a i trička,co máš doma,nebo v létě kraťasy a boty taky jakékoliv,ale musejí mít bílou podrážku.Plavání je u nás v 1 i 2 třídě povinné,mají to 1 týdně místo tělocviku.Učebnice se dávají ve škole zadara,ale na konci roku se platí za opotřebení a zničení.Sára jeden rok platila i 250 Kč,ale už 2 roky po sobě ani korunu.Ale v 1 a 2 třídě se platí dost za ty pracovní sešity,děcka píšou přímo do nich,takže se to už nedá použít pro druhé dítě.

aponchie
autor
1. zář 2009

tak ja si budu vavat bokem penize to bude lepsi jak vidim

skuli
1. zář 2009

Taky pořád vybírají peníze na třídní fond,většinou po 300 kč.Děcka jsou věčně v kině,divadle,planetáriu nebo na výstavě.To za nás teda nebývalo.Taky vybírají na zvířata v ZOO,na děti z chudých zemí...,taky musejí nosit do školy papírové kapesníky a ubrousky,pořád něco.Ono se to nezdá,ale za ten rok to udělá dost,ještě když mám 2 děti školou povinné.

martinka79
1. zář 2009

apo to bude asi to nejlepší... já dnes dala do obálky 850kč a to budu ještě kupovat prac. sešity a aj.... a další. u ná se platí do fondu SPŠ 300kč, tř.uč na pomůcky 100kč, družina 250kč I.pol, 2OOkeramika. ono to není moc,a el to víš asi do 20září jsou to výdaje. 🙂

musko
2. zář 2009

uniformy určiite ano - jednak koli bezpečnosti, ako písala apon, ale hlavne koli soc. rozdielom - už v školke deti vedia, čo je značka a čo nie a niektorí rodičia na to fakt nemajú a niektorí majú, ale vedia, že v niektorých situáciách je fakt zbytočné dávať peniaze za značku, keď rovnakú službu urobí lacnejšia vec, nehovoriac o tom, že deti rýchlo rastú, že..... Do čoho investujem, je kvalitné obutie (/ ako hovorí kamoška fyzioterapeutka - handry zo sekáča, ale boty aj za 2000)
Inak, do zásoby by som kúpila max pastelky, voskovky, tužky, možno nejaké obaly, ale ostatné je špecifikum každej školy, to by som počkala......Tašku aj tak musíme kupovať s dieťaťom a penál - no neviem, asi si budú chcieť vybrať niečo, čo bude "letieťů, a čo vieme, čo bude o 2 roky pre nich zaujímavé?

martinka79
2. zář 2009

uniforma no nevím nějak o tom často uvažuji, ale asi bych nebyla proti.

aponchie
autor
2. zář 2009

tak ta druzina neni draha teda ..ale ja bych tam malou nenechavala hned v prvni tride..

musko ty hadry ze sekace jsou kvalitnejsi kolikrat a levnejsi nez od congu a nekde z trznice..brr ja mam uplne alergii na to..ted sem mati rikala at tam n ic malejm nekupuje to radsi v tesku ve vyprodeji kvalitni veci nez smradlave zluitasky 😝 😝

no ja jsem hrozna v tom,ze nakoupim darky a nevydrzim ji to nedat ..ted uz kupuju na vanoce postuone at to pak neni rana..mam uz pro ni 4darky peclive skovane a to ji nedam,ale na tu skolu si rikam,ze zaridime nejakej fond neco jak stavebko a budeme tam dava trreba 200-500kc mesicne podle moznosti a pak to jak najdeme pac jak vidim fakt koupim obaly a budou naprd treba a co pak s tim..

martinka79
2. zář 2009

apo vážně ty uložené many ti pomohou...
no moje dcera si třeba družinju sama vyžádala a někdy chtěla tam zůstávat i déle, aby si pohrála a také z družiny je odvádí na školní kroužky. (tedy u nás). jako samo o sobě to není nic tak drahého jde to se na to připravit a v září nebýt překvapen... 🙂
hadříky se sekáče či z bazaru sjou pro mě taklé mnohokrát super... než něco koupit u šikmoočka to radšěji dítěti sešpendlím hadřík sama. 😀

skuli
2. zář 2009

Moje Deniska taky chtěla chodit do družiny,ale nevzali ji,protože nepracuju,tak to i obrečela.Jsem se tam hned první týden školy pohádala s družinářkou a přestala se kvůli tomu se mnou bavit docela dobrá kámoška 😅 Jejího kluka totiž vzali i když taky nepracuje a navíc doma neměla půl roční mimino jako já.Musela jsem nechávat malou samotnou doma a chodit pro Denču ke škole.Naštěstí to je kousek.Tak by byla v družině a vyzvedla by ji Sára.Nejlepší na tom je,že ta kámoška tam kluka ani nechtěla dát a já ji přemluvila,že tam budou spolu s Deniskou.Toho jejího kluka vzali,protože družinářka bydlí ve stejném domě jako kámoška 😠 Já to tam řekla,že vím,že tam chodí i jiné děti,kterých maminky nepracují a když mi tvrdila že ne,tak jsem i jmenovala.Nebylo to nic proti kamarádce,ale proti družinářce,což si kamarádka nenechala vysvětlit.Bránila jsem jen SVÉ dítě.

skuli
2. zář 2009

Jo,ještě byl pořadník dětí,podle kterého se tam ty děti dávaly a Denisku jsem zapsala asi o 20 míst dříve než kámoška svého kluka.To mě asi naštvalo nejvíce.Bez porotekce a známostí ani do družiny děcko nevezmou.

aponchie
autor
2. zář 2009

fakt jo?tak to sem nevedela..no ja ji tam davat nechci prvni rok to urcite ne..budu si pro ni chodit po skole a hrat si bude hne dpo skole chvilku s detma na pisku u skoly..
a proc jsi musela maleho nechavat doma kdyz jsi sla pro ni?to jsi ho nemohla vzit sebou?

martinka79
2. zář 2009

tak u nás toto není vážně dnes poslala dotazník a normálně jde...
jinak moje dcera do družiny chodila šla s ní na oběd a potom chvilku čekala na bus.... a jezdila sama. hrozně se těšila jak bude samostatná a nikdo jí nebude stát za zadkem..... ovšem k tomuto obratu došla až o prázdninách těsně před školou.Někdy jsem pro ni jela, ale většinou chtěla dojíždět sama.
jo škola to je džungle a co teprve děšti dokážou dělat. naštěstí mám dítko docela odolné a spolehlivé a doma nám důvěřuje takže i když už byl náznak šikany v 1.tř. hned nám to doma řekla....
skuli proč jsi malou nebrala s sebou... já prdelína vozím všude je doma jne když spí a já odu střeba venčit hafana.... nebo na stavbu a tomám vysílaču, ale pokud jsi to měla za rohem tak proč ne.

skuli
2. zář 2009

Jo,bylo to kousíček a ona mi zrovna v té době usínala nebo už spala.Pro Denču jsem chodila asi týden,pak chodila sama nebo s kamarádkami.
To záleží na tom,kolik má škola vychovatelek,u nás jsou jen 2.Takže plno dětí se nedostalo a i ty děti,kterých maminky pracují,to teda nevím jak to pak řešili.

martinka79
3. zář 2009

jé skuli to je fakt děs. my dnes poslali do školy a si 300kč na poracovní sešity.
prvňáček je má zdrama-většinou