Co uměly Vaše děti, než šly do školy a co jste uměly vy?

andulkaavetrelec
21. dub 2013

Můj syn půjde do školy, umí všechna velká písmena, co je psáno velkými písmeny, to i přečte, přečte věci psané i malými písmeny, i když do toho se moc nehrne, píše slova velkými písmeny, sčítá a odčítá do deseti, napočítat umí do sta (ne počítat). Sám si dal předsevzetí, že než půjde do školy, naučí se číst pořádně. Ve školce umí 2 děti z 28 číst plynule(jedno je po odkladu a druhé je holčička, která se mu líbí).

U sebe si nepamatuju, že bych něco před školou uměla, ale teď mi přijde, že není nikdo, kdo by šel do školy úplně bez těchto znalostí.

vojtisek2007
22. dub 2013

@andulkaavetrelec co jsem uměla já,si moc nepamatuju,ale číst jsem určitě neuměla....ani můj syn to neumí, umí poznat písmena z abecedy- některá - velká, umí napsat své jméno, počítá do 20,ale sečíst umí třeba 2+2 - jako že má 2 bonbony a ségra taky 2 - kolik mají dohromady...nemyslím si, že by děti při nástupu do školy měli umět plynule číst nebo sčítat a odčítat do 10 - co potom budou dělat v té škole ??? 🙂

ludva
22. dub 2013

@andulkaavetrelec Ahoj, můj prostřední uměl číst, sčítat, odečítat, nikdo ho to neučil. A ve škole? Byl to spíš problém. Sice se paní učitelka moc snažila, ale nudil se...

garfie
22. dub 2013

@andulkaavetrelec Já se uměla podepsat. A počítat, tuším do 20. Ale vím, že kantoři opravdu nemají rádi, když děti moc umí, jednak se pak nudí a ruší ostatní-a jednak, třeba u psaní mají často špatné návyky a je s nimi nakonec i víc práce je přeučit na správné psaní.....

andulkaavetrelec
autor
22. dub 2013

Díky za reakce. On se to naučil sám, ve školce s nimi taky písmena dělaly, já jsem ho nechtěla urychlovat, navíc je narozený až v červenci, tak jsem myslela, že bude mít odklad. Psát psacím ještě neumí, tak se myslím nudit nebude. Ale čte po písmenkách celá slova, tak jsem zvědavá, jestli nebude mít tik z toho, že pojedou po slabikách...

karotky
19. kvě 2013

@andulkaavetrelec ,.........................když Adámek nastoupil ve školce do předškolní třídy,od jeho nových učitelek jsem se dozvěděla,že by se měl umět v 5.letech sám podepsat,přečíst své jméno na jmenovce,říct podrobně adresu svého bydliště,umět jíst příborem apd.Většina jeho spolužáků takové schopnosti neměla,tak jsem se vcelku uklidnila.Odklad dostal,protože je celkově nevyzrálý,ale myslím si,že to za ten další rok v pohodě dožene.Jsou i takové děti,u kterých v předškolním věku nastane obrat o 180 stupňů během 3.měsíců,ale to se nás netýkalo.Ale podle toho,co po něm chtěli při zápisu ve škole bych řekla,že ve školce na ně mají daloko větší nároky,než je potřeba a pak se klidně může stát,že se v 1.třídě začnou nudit a zlobit ostatní děti 😖
Co si pamatuji sebe,tak jsem při nástupu do 1.třídy psát,číst a počítat neuměla.Jenže to byla jiná doba a na děti byly jiné nároky než dnes,protože např. cizý jazyk a zlomky,kterou teď mají děti od 2.třídy,jsme probíali až na 2. stupni ZŠ. 😝

majatob
19. kvě 2013

ahoj, zacnu od sebe..mela jsem starsi sestru a vsechno se ucila s ni, takze jsem mela velky naskok, jak jsem na tom byla presne si nevzpominam, ale u zapisu jsem cetla, psala i pocitala. Byla jsem klidny, bezproblemovy dite a velkou cast prvni tridy jsem si mohla hrat ve vedlejsi mistnosti 😀 nejstarsi syn ma cerstvych 5 let, umi abecedu velkyma, malyma a cast psacima, pocita z hlavy do 10, nad deset si musi pomoct na prstech, ciselnou radu umi asi do 1000, nevim. Cte velkymi i malymi pismeny, ale o plynulosti zatim nemuze byt rec. Co mi rijde dulezitejsi je, ze dokaze zpameti rozlozit slovo na jednotlive hlasky. Zaroven se hodne zajima o vesmir a to dost podrobne 🙂 jeste chci dodat, z se vse naucil z vlastniho zajmu, nase aktivity vychazi z toho, pro co se zrovna nadchne, do skolky zatim nechodi. Co ho nebavi je kresleni, k tomu abych ho tahala heverem 😀

emaxik1982
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vladienka
14. kvě 2023

@andulkaavetrelec dcera to ma asi ako vas syn, vie citat velke aj male, ale ide to zatial dost pomaly.. ale tak 2-3 vety z knihy vecer pred spanim precita. V zari nastupuje do sukromnej skoly kde sa vyucuje genetickou metodou tak by jej to malo vyhovovat. Napocitat vie do 100. No a ja som pri nastupe vraj uz citala plynule, ale som oktobrova takze som mala skoro 7.