Co všechno dáte školáčkovi v 1. den?

kathule
9. bře 2011

Ahoj maminky chystáte už výbavu do školy? Co všechno dáte školáčkovi v 1. den? Kde nakupujete výbavu?

mamusa1611
9. bře 2011

Ahoj, tak my už máme tak půl výbavy nakoupeno... 🙂 od loňs.léta jsme sem tam něco koupili,jelikož je to ted drahé,a bude těsně před začátkem šk.r.dražší... Kupovali jsme např.pastelky, fixy,vodovky aj. normálně v Kaufu, dobrý kup jsme měli ted u nás v Penny nádherné,vybavené a levné pouzdro... Batoh ale určitě vyberem kvalitní.. A určitě ještě dostanem před začátkem prázdnin nějaké pokyny od učitelů,co koupit... A první šk.den určo nepůjde s veškerým vybavením... 😉

kathule
autor
9. bře 2011

@mamusa1611 my máme už batoh doma..koupila jsem na MMA a seznam od učitelek máme.....neskutečný seznam..by člověk neřek 😝 papučky máme objednané............ a co první den? Dáte takový ten kornout bonbonu?

mamusa1611
9. bře 2011

@kathule my budem mít seznam koncem května.. Tak jsem zvědavá...co tam všechno ještě bude... Na první den, určitě nějaká ta sladkost pro ,,nové,, kamarády.. 🙂 takže ten kornout bude nejlepší... A kytička pro p. učitelku...🙂

kathule
autor
9. bře 2011

@mamusa1611 úplatek 😀 😀 😀

mamusa1611
9. bře 2011

@kathule a tak to néé.. :D ale myslím, že se to hodí... 😉

kathule
autor
9. bře 2011

@mamusa1611 jsem teď viděla nějaký fotky z 1: dne ve škole a kytičku tam měli v celé třídě jen 2 děti právě 😕

mamusa1611
9. bře 2011

Ale měli.. 🙂 nevím,prostě mi to příjde vhod, dětem bonbonky, a pak na uvítanou poslat dítko k učitelce s kytkou...u nás na první den dostávaj děti nějakou maličkost, tak malý dá pak kytičku... 🙂

kathule
autor
9. bře 2011

@mamusa1611 jee teď koukám že čekáš 3 dítko...to musí být masakr 😅

mamusa1611
9. bře 2011

@kathule 🙂 on to masakr teprv bude... 😀 už každou chvíly... Ale když se chce zvládnout se dá vše... 😉

jajkax
9. bře 2011

Já dítě školou zralé ještě teda nemám 😉 ale sestra je učitelka a kytičky první den přinesla téměř od všech prvňáčků.Tak tady se to asi ještě nosí....a je to dobře.Jsme pak celá rodina spoň od ségry pěkně obdarovaná 🙂

kathule
autor
9. bře 2011

@jajkax a já vždycky přemýšlela kam to ty učitelky dávaj 😀 😀 😀

jajkax
9. bře 2011

@kathule no jo musíme ji stím pomoct , vždyť by se udusila z té vůně mít v bytě 1+1 30kytek 🙂

kathule
autor
9. bře 2011

@jajkax no to jooo a chudáci třeba učitelky alergičky 😀 😀 😀

yma12
23. kvě 2011

My máme teď ve středu první informativní třídní schůzku. Poprvé uvidíme paní učitelku, která bude mít Ondru od září, tak jsem docela napnutá. Dostaneme seznam věcí, co máme nakoupit. To nejdůležitější (tašku a penál), dostal Ondra od ježíška. Nějaké věci jsem už kupovala tenhle měsíc, ale i tak to bude asi ještě pořádná pálka. 😕 😕

bertica.h
16. čer 2011

ja som práve prekvapená,ako málo to je..každý hovorí že kolko penazí,ale dokopy s taškou,ktorá bude stát 1200kč počítam že nás škola nevýjde na viac ako 2500kč..počítala sm s vyššou sumou..tak uvidíme ešte čo bude v září,nemám potuchu či sa platia nejaké sešity pracovné a tak..

lusi80
16. čer 2011

tak my šly první den jen z taškou,do ní si dal ve škole všechno co jim p.učitelka řekla,takže skoro nic 😀 😀 😀 jen diplom jako prvňáček,knížku o Rumcajsovi co dostaly všichni,jinak nic víc myslím,všechno zůstalo ve škole,seznam jsme nedostaly,všechno potřebny tam dostal,pouzdro jsme koupily vybaveny 😉 😉 2.9. byly informativní třídní shchůzky,kde nám p.učitelka řekla co a jak,co budou dělat celej školní rok,co potřebujou,pak se šlo do družiny,nic jsme nekupovaly když to tak vezmu,ještě že tak 😝 😝 jen že budou potřebovat hooooodně tužek a pastelek,hodně malovaly barevně všechno,perem začaly až tak v listopadu,prosinci,jak kdo byl šikovnej 🙂 🙂 Kamarádka mi právě poradila,že nemám nic kupovat krom pouzdra a tašky,že hodně dostanou,ani barvy myslím jsem nekupovala,ani už nevím,jen lepidlo si pamatuju,ale to je maličkost 😉 tak to je u nás na Olomoucku,jinak syn končí 1.třídu tak proto to vím 🙂 já jen z rychlosti koupila desky na číslice,nebyly potřeba,mají to v krabičce od másla,je to prej lepší,jen na písmenka teda potřebují,chce se někoho zeptat ať zbytečně nekupujete 😉 😉

kathule
autor
8. črc 2011

@bertica.h určitě se platí pracovní sešity, u nás i normální sešitiy kupuje škola a rodiče platí. Mi jen koupili aktovku (na MMB za 300,-) pak pouzdro, vybavení pouzdra, ještě jsem koupila nějaký obaly na sešity, byli v akci Witch obaly za 9,- no a vodovky, nůžky štětce apod, no za takový blbosti jsem dala 250,- což se tak nějak dá. Horší je pak kufřík do výtvarky, ten je minimálně 160,-, papuče (máme crossky), cvičky, a ještě nám chybí desky na čísla a písmenka ale s tím počkám protože v některých školách děti dostávají.