Dáváte prvňáčkům 1. den do školy kornout se sladkostmi?

mapurka
31. srp 2011

nebo je to americký zvyk?

kutcher
31. srp 2011

@mapurka nejdřív mně ten dotaz přišel zvláštní, ale teď jsem jukla na fotky, když jsem nastupovala a tá ho měla a ani o tom nevím😀

niki2
31. srp 2011

ne, nedavam.

lucisa
31. srp 2011

Nevím proč zrovna americký? Jako malé se mi líbilo, jak ve filmu Lucie, postrach ulice, nesla Lucie do první třídy kornout sladkostí větší než ona a i když to mělo být jako u nás, bylo jasné, že to bylo točeno více pro koprodukční německou televizi, takže nejen americký.
Dlouho u nás kornout sehnat nešel, teď je běžně k dostání, i když velké řetězce mají ceny přemrštěné, takže já kupuju v papírnictvích za míň než poloviční ceny. První dcera před 2 lety šla s kornoutem a druhá půjde zítra taky.
Když už nic jiného, je to pěkná "spojka", jak navázat kontakt s novými spolužáky.

Ne všechno "zápaďácké" musí být notně a priori špatné nebo nevhodné.
Já jsem pro 😉

bertica.h
31. srp 2011

nie,nedávam.myslím,že je to zvyk z rakuska,nemecka..celkom to nechápem,ani ako to je..čo sa s tým robí a prečo..tie sladkosti potom sa edlia medzi detmi?no moja by to nezjedla ani za rok..preto to považujem za zbytočné,radšej ju vezmem do sukrárne,prípadne jej kupim niečo iné.

samik2008
31. srp 2011

nebude mít

monulla
31. srp 2011

ne,nedávám. Ani mě to nenapadlo,máme nachystaný pytlík s papučkama,pěknou sukýnku a jdeme 😀

kjajule
31. srp 2011

Tak až půjde malej do školy, tak kornout určitě bude...není to americký zvyk ale německý 😉
Jinak podle mě je to dobrý způsob mezi dětmi jak prolomit ledy a "uplatit" kamarády... 😀
Myslím že nemusí vždy v tom kornoutu být jen sladkosti, ale i sušené ovoce atd...🙂

olicek
31. srp 2011

Řešilo se to na MMB a zjistila jsem, že je to tradice jen někde. U nás na severu kornouty pořád frčí. Já ho před 25 lety taky měla a od té doby se nic nezměnilo 🙂 , takže u nás určitě ano a zvyk pochází z Německa 😉

mihaulka
31. srp 2011

Mě se to moc líbí, jen u nás jsem ještě s kornoutem nikoho neviděla, jiný kraj - jiný mrav! Ale jsem pro 😉

renata80
31. srp 2011

Tak tohle jsem už dlouho neviděla, ale vzpomněla jsem si na kamarádku, která ho do první třídy měla. Já teda ne, ale to už je dávno. To jsem zvědavá, kolik dětí zítra ráno potkám s kornoutem. 🙂 Já bych ho dala, myslím si, že to je hezký zvyk! 🙂

petrakm
31. srp 2011

Ahoj,rano ho dam;))ale půjdu s kocarkem,tak podle situace kdyžtak poschovam;)

dasulag
1. zář 2011

U nás se kornout nenosí, takže jsem ho dcerce loni nedávala

dvojka
1. zář 2011

tak u nás mělo kornout snad každé druhé dítě,ale jaksi se opomnělo sladkosti rozdat nabídnout,takže i my jsme zbytečně utratilli cca 300kč za tuto malichernost 😀 🙄 😀

irbi
1. zář 2011

My jsme s kornoutem nešli, ale na zítřek jsem malému nakoupila sladkosti a rozdá je dětem. Budou mít jen 2 hodiny a budou se oťukávat - jak řekla paní učitelka, tak si myslím, že na to bude i lepší příležitost. Ten první den je přece jen takový hektický, uvidíme jak zítra - dám vědět.

skaredka
1. zář 2011

ja jsem o tom nikdy neslysela, ani v usa ani na slovensku (kam jsem sla do prvni tridy). Jelikoz bydlime ve statech, mala rozhodne zadny kornout neponese, jeste by od nekoho dostala na drzku a kornout by ji sebrali 😅

gyta
2. zář 2011

ať je to už zvyk americký, nebo ne, příjde mi to uhozené

dandiela
2. zář 2011

Vím, že už je jaksi po aktuálnosti týhle otázky,ale já když jsem šla do první třídy tak jsem ho měla a do dneška na to vzpomínám když vidím fotky 🙂 Bydleli jsme v západních čechách (sokolov) a myslím, že ho mělo víc dětí....

zamilovanadonej
30. črc 2013

Chtěla bych obnovit tuto diskuzi: Dáte letos prvňákům kornout? Pořád přemýšlím a nevím 😕

jetynka
30. črc 2013

My jsme měli třídní schůzky a maminky se domluvily že jedna udělá stejné kornouty pro všechny a ty ostatní jí to pak zaplatí, máme ve třídě jen 17dětí a byla by škoda aby jedno dvě neměly a ostatní ano, pokud domluvení nejste, tak bych dítku určitě něco malého koupila.

elastiq
8. srp 2013

v naší třídě neměl kornout nikdo, krom jednoho chlapečka, který to také jaksi opomněl rozdat, ale je pravda, že na to opravdu nebylo moc času /vítání prvňáčků, vystoupení, prohlídka školy, školní družiny/ , druhý den jsme dceři dali bonbóny pro kamarády a většinou i ostatní něco malého přinesli

kikimaruska
8. srp 2013

U nás jsme všichni kornouty jako malí měli...krom bonbonů jsme tam měli i ovoce a naše děti kornout dostanou také...u nás se tento zvyk dodržuje a těším se, až za rok, za dva kornout budu připravovat prvnímu synkovi 🙂

antarres
8. srp 2013

u nás se to do školy nenosí...

sarkaa
8. srp 2013

ne...když šel kluk do první třídy tak jsem nad tím taky uvažovala, ale nakonec nic neměl. Do třídy ho přinesla snad 2 dítka a zase si ho odnesly plný domů.

mpavlinka
8. srp 2013

Je to německá tradice (Zuckertüte). Já ho měla, protože část rodiny pochází z Německa.

hojda
8. srp 2013

Tohle mi přijde něco jako Valentýn (mezinárodní den květinářského průmyslu 😀 ). No je mezi Velikonocema a Vánocema je moc velká díra, kdy je potřeba něco vymyslet, aby se prodávalo víc cukrovinek 😀 .

vera_vila
8. srp 2013

@zamilovanadonej Já jsem nic takového nedělala a nebudu dělat ani pro druhého syna... U nás to prostě zvykem není... První den mají děti ve škole jiné starosti, než se tahat s kornoutem a rozdávat bombony... Ale je to každého věc a jestli kornout dát chcete, tak ho dejte...

verosek
14. srp 2013

Taky jsem se rozhodovala, jestli dát nebo nedát. U nás to taky není zvykem. Ale líbí se mi to, tak proč ho nedát. koupím do něj oplatky a každému se jeden rozdá. U nás je málo prvnáčku, takže nás jeden oplatek pro každého nepoloží.

jancip
14. srp 2013

Pokud se to v dané škole dělá, dala bych, pokud ne, nedala bych..nechtěla bych, aby moje dítě vyčnívalo hned první den.

poupe
14. srp 2013

asi ano, asi by jí to bylo líto, já nevim jestli se u nás nosí, prostě jí ho dám 😉

danae
22. srp 2013

My kornout mámě hotový, protože jsme žili v Německu. Přijde mi to jako moc pěkný zvyk a je to takové pěkné a slavnostní pro ty předškoláky. Kornouty jsme vyráběli ve školce s paní učitelkama, k tomu kafíčku a příjemná nálada. Potom jsme ho ještě dotvořili doma. Dcerka má z něj obrovskou radost a určitě jí ho naplníme a dáme doma. Jestli se nosí u nás ve škole, tak jí ho dáme i s sebou. Myslím, že s tím kornoutem je to pro ty prvňáčky takové ještě víc radostnější a slavnostnější. A když se ty kornouty vyrobí dostatečně s předstihem, není to žádný další stres pro rodiče.