Dáváte prvňáčkům 1. den do školy kornout se sladkostmi?

mapurka
31. srp 2011

nebo je to americký zvyk?

zo_ja
30. srp 2015

Zvyk je to německý, nepletu-li se.
Jako navázán í kontaktů dobrý... ale ač sladkostí máme myslím dost, tak v 6 letech za dvě hodiny 30 různých bonbonů, který dítě spláská, mi teda přijde fakt moc.

Rozhodně, @bllobie, to je zase tahání peněz z kapes rodičů, cokoli se dá zpeněžit, udělá se to, hra na city, na to že ostatní děti budou mít...

@p_avlina: dobrý nápad dát něco rozumnějšího...

kamila297
31. srp 2015

kornouty, kytky pro učitelky, vždyť je to jen byznys... a jsem přesvědčená, že na to ani učitelky nečekají, mají úplně jiné starosti 😉 kytku dáme učitelce až na konci školního roku

pavly
31. srp 2015

nejsem tomu nakloněná,ale měla ho tu tak polovina dětí,tak jsem taky dala.....
Pro malou tam bylo tričko a jedny bonbony (dávala jsem postupně pak do svačinek), zbytek byly bonbony,které odnesla do třídy a do družiny....takto mi to nakonec vůbec nevadilo a přišlo mi to fajn

frankie
31. srp 2015

Né, zítra jdeme bez kornoutu 🙂

z_kopretinka
31. srp 2015

Zatím máme do školy daleko, ale když jsem šla do školy já, kornout byl a v mém rodném městě se to dělá stále a všechny děti mají kornouty. Americké to tedy rozhodně nebude.

missa111
31. srp 2015

Já jsem tedy ze severočeského kraje a u nás mají a vždy měli všichni prvňáci. I babička s nim má fotku.

veverka16
31. srp 2015

Šli jsme bez kornoutu 🙂 děcka byly vyplašené, tak neměli na mlsání ani pomyšlení. To si všichni vynahradili při svátcích a narozkách, to už se trošku znali.

laska.nezna.hranic
31. srp 2015

samozřejmě 🙂 nenapadlo by mě ho nedat 😕

berenika39
31. srp 2015

Nehrozí. Taškařice🙂

chris_n
31. srp 2015

mě to přijde, jako přejímání nějakých zvyklostí opět ze zahraničí (dost tradičně se to dělá v Německu, pokud vím). Ani já, ani moje sestra, ani sestra mého manžela (a to jsou tam dost věkové skoky) jsme na první školní den žádné takové ptákoviny nenosily