Delší pobyt v cizině - dítě by mělo nastoupit do školy

andrealiskova
15. zář 2009

Ahoj,
moje 7-mi letá dcera nastoupila teď od září do školy, ale hned po týdnu odjela se mnou do Anglie, kde plánuji 2-3 měsíce zůstat.
Jenže nevím, jak to udělat s tou školou. Přeci jenom- 3 měsíce pryč a pak se to doučovat? To podle mě nezvládne starší dítko, natož malý prvňáček, který ještě nezná čísla ani písmenka.
Co mám dělat?

akvi
15. zář 2009

Mas tri moznosti - dat dceru do skoly v Anglicku - co je ale asi vo vasom pripade blbost, ak dcera nerozprava po anglicky, alebo ak sa tam nechystas ostat podstatne dlhsie, ako 2-3 mesiace. Alebo vybavit odklad skolskej dochadzky, alebo ju vsetko doucit a po tych 2-3 mesiacoch bude pokracovat normalne.. Na tvojom mieste by som sa ale informovala v skole, kde dcera chodi, pretoze toto nie je len taka jednoducha zalezitost, urcite su nejake zakony ohladom tohto, kedze skolska dochadzka je povinna..

andrealiskova
autor
15. zář 2009

Odklad mít už nemůže, protože už jeden měla. Snažím se jí pomalu učit, ale když se vidíme 3 hoďky ráno a 3 hodiny večer, tak to prostě moc nejde.
Něco s tím budu muset udělat.

radka.m.
15. zář 2009

chápu to dobře,že jste jako odjeli a ve škole se nedomluvili??? 😕 😕 😕 vždyt i když se jede někam jenom na týden,mimo prázdnin,tak musí být povolení od ředitele,o tomhle bych já osobně ani nepřemýšlela,u nás jsou na prvním místě děti a škola,první třída je základ,takže já bych určitě děti hned v první třídě ze školy nevytáhla na tak dlouhou dobu,

andrealiskova
autor
15. zář 2009

Samozřejmě jsme se ve škole domluvili, ale učitelka i ředitelka mi řekla, že se to prý hravě doučí, ale tomu já prostě nevěřím.
Pro mě jsou také děti na prvním místě, ale občas to prostě jinak nejde.

andrealiskova
autor
19. zář 2009

Problém je vyřešen, ale nadšená z toho zrovna moc nejsem. Holt se mi do práce vůůůůůůbec nechce. ☹

senja
11. říj 2009

andrealiskova A jak jste to tedy vyresili?

skuli
15. říj 2009

Taky by mě zajímalo 😀

titkovamiriam
15. říj 2009

Michal ma spoluziaka uz 6 rokov v anglicku - tam chodi do skoly a sem na skusky-normalne je vedeny ako ziak triedy

andrealiskova
autor
14. lis 2009

Jsme doma. Mamka to tu psychicky nezvládla, tak jsem jí v tom nemohla nechat samotnou.