Školák
danae
10. zář 2013

Desky na číslice, nevejdou se do nich kartičky číslic

Mám problém 😉 Koupila jsem už dvoje desky na číslice, ale bohužel ani do jedněch se nevejdou kartičky číslic od vydavatelství Alter. Poradíte mi prosím?
zamilovanadonej
10. zář 2013
A co poradit? že je máš prodat, nebo ostříhnout čísla aby byla menší? =-)
petrajurinova
10. zář 2013
@danae no buď číslice více ostřihneš, nebo koupíš takové které se do desek vejdou, nic jiného se asi radit nedá :-N ještě tak maximálně, pokud jsi šikovná a máš čas, můžeš vyrobit vlastní desky na číslice které máte.
danaeautor
11. zář 2013
No já spíš myslím, jestli by mi někdo neporadil výrobce desek na číslice, do kterých se ty číslice od Alteru vejdou 🙂 Nebo všichni ostřiháváte?
petrajurinova
12. zář 2013
@danae no nevím, jak jsi bohatá, ale mi opravdu připadá praktičtější koupit jiné kartičky s číslicemi - pořizovací cena 20,- až 30,- Kč než další desky za 70,- až 100,- Kč.
petrajurinova
12. zář 2013
@danae a pokud opravdu chceš jiné desky, tak jedině vzít jednu tu číslici s sebou do obchodu a zkošet do kterých desek se vejde.
danaeautor
12. zář 2013
Bohužel u nás ve škole děti dostaly tyhle kartičky, tak to mají mít jednotné... Byla jsem ve dvou velkých papírnictvích, a ani do jedněch desek ty kartičky nešly. Hlavně ty oddíly po stranách jsou ještě užší, než ty uprostřed.
No, je to akce... Bude to znít šíleně, ale já jsem už koupila novou sadu kartiček, protože po třech hodinách matematiky jsou potrhané. A musím koupit i nové desky, protože jedna kapsička se natrhla blbě, že tam ta kartička nejde už strčit. Dneska mi jedna maminka před školou líčila, že řeší úplně stejný problém, tak jsme se tomu zasmály.
Paní učitelka mi už mezitím odepsala na mail, že je skutečně nutné pro lepší manimupaci ty kartičky zastřihnout. To nám ale předtím neřekla a kartičky vybalovala a do desek dávala s dětma ve škole. Takže děti kartičky a desky holt potrhaly.
Doufala jsem, že mi někdo poradí, že bych objednala nějaké desky, které by byly širší.
jakoubka
12. zář 2013
@danae -já se Ti podívám ,jaké máme až přijdu z práce domů.
A jaké číslice mají ? My máme na žlutém papíře .
jakoubka
12. zář 2013
@danae -tak jsem koukla ted na net ----a máme tyto : http://www.papirnictvipavlik.cz/desky-na-cislic...

výrobce :Karton P+P
danaeautor
17. zář 2013
Moc díky. Jsi zlatá. P+P jsem ale taky už zkoušela a taky jsou moc úzké. Už jsem koupila nové kartičky, desky na číslice slepila (naštěstí to šlo) a kartičky s čísly jsem zastřihla. Jsou to kartičky od vydavatelství Alter. Určitě to od nich berou takto hromadně i jiné školy, tak jsem předpokládala, že budou někde desky, do kterých budou pasovat bez zastřihávání. 😃 Chyba lávky. Kamarádka psala do toho nakladatelství a ptala se, zda mají vytipované desky, pro které ty kartičky jdou použít. Paní z toho nakladatelství si s tím nedělala těžkou hlavu a odepsala, že desky žádné nezkoumali a že jsou kartičky z papíru, tak ať si je zastřihne x-)

Začni psát odpověď...

Odešli