Děti na prvním stupni na facebooku. Kontrolujete je?

kathule
19. lis 2012

jak se k tomu stavíte?Pouštíte děti na FB aniž by jste je kontrolovali??
Stala se nám nedávno velice nepřijemná věc... dceřiny spolužačky komentovaly dceři fotky z narozenin stylem "Natálka má zesr.. nou pr..del, Natálka stojí jak pi.a a podobné výrazy. Naštěstí vše proběhlo těsně po vložení fotek mmj asi v 21 hod. a vše jsem hned smazala.. i tak to mělo ohlasy, okamžitě mi volali rodiče co to tam kdo píše za sprosťárny a atd. Volala jsme mamince jedné z holek a ta se k tomu postavila takovým stylem že mi vyrazila dech... nakonec jsem u toho blbec já, že jsem si to měla zkopírovat ptž mi nevěří, že jsem to tam nakonec nepsala sama. 😲 🙄 S holčičkou je problém i ve škole, chtějí ji vyloučit z důvodu že je "nevzdělatelný jedinec" a má doporučené od psych. aby přešla do zvláštní školy... o to víc mě šokuje že maminka obviňuje všechny okolo když ví že má nezvladatelné dítě 🙄 🤐

elvira
19. lis 2012

Internet je pole nejrůznějších možností. Nejde ho dítěti do budoucna zakázat, odstranit, znemožnit mu přístup... Stejně by později k němu našla cestu sama.
Je třeba dítě poučit - že ne každý, kdo se tváří jako přítel, musí jím být. I to, že se nejrůznější úchylové mohou vydávat za vrstevníky.
Jinak - pokud bude dcera vkládat fotky, tak zobrazení jen pro přátele a ať si dobře rozhodne, koho za přítele přijme. Domů si přece taky nezve kohokoliv...
Domluvila bych se s dcerou na tom, že ji do jisté míry kontrolovat musím, aby s tím počítala.
Podobných pitomců, jako je ta spolužačka ještě v životě potká. Je proto nutné ji na to připravit.
I z okolí vím, že málo matek -supermatek si přizná, že svoje dítě nezvládají, nebo nedejbůh, aby si nasypaly popel na hlavu a promluvily se svým děckem...

Je to složité. Děcka dokážou být potvory... 😝

kathule
autor
19. lis 2012

@elvira to ale dcera ví, chodí tam jen když jsem s ní já a hraje na něm jen hry. Fotky jsem vložila já a jen pro přátelé..ve kterých spolužačky má...

amelie001
19. lis 2012

Za me dite do 18-ti let nema co delat na Facebooku.To smrdi prusvihem.Takovych matek znam hromadu co si nedokazou priznat ze dite nezvladaji.

elvira
20. lis 2012

@kathule - tak to je hnus od té spolužačky...
Já jsem taky razila heslo, že děcko nemá do nějakých patnácti co dělat na netu, ale když to vidím, tak tomu moc nejde zabránit...

alamo
20. lis 2012

Moje neter je na FB asi od jedenacti let 🙄. Se spoluzakama se tam bavi stylem, jak to popisujes. Sama p.., vole, atd - a to je jim ted 14 a chodi na gymnazium. Ted si tam lajkuji nejake desne fotky stulu emo, gothic, sebevrazedne motivy a tak.
Ja byt Tebou, tak tam bud nebudu davat fotky, nebo to zkusim uzamcit jenom pro vybrane lidi, ne vsechny pratele (ale nezkoumala jsem, jestli to jde). Jinak je vubec desny, ze maji nekoho takovyho ve tride (respektive pristup rodicu).

naomi6
20. lis 2012

@kathule Ahoj, zaujala mě tvá otázka. Já bych se asi bála a na fb ji ještě nepouštěla, ale je mi jasné, že dnešní děti tím žijou. Jsem učitelka, takže vím, že už i na prvním stupni to jede. Bohužel je to dost nebezpečné.... Každopádně držím palce, ať to probíhá příště bez těch sprostých komentářů.

kathule
autor
20. lis 2012

@amelie001
@elvira jo tak do 18 je to super iluze ale neproveditelná... jak jsem psala dcera FB sice má ale všehovšudy na něm krmí ty zvířátka a to když u toho sedíme spolu, samotnou brouzdat bych ji nenechala natož si s někým psát 😝 To jsem ji nedávno vysvětlovala když mě prosila že Adélka tam sedí prej každý večer a jestli může taky... no nemůže protože narozdíl od Adélky si ona píše úkoly, učí se a dělá milion mnohem lepších věcí než sezení u internetu. Cítila se chvilku ditčená ale když jsem ji vysvětlovala co všechno se taky může stát snad to pochopila..

@alamo fotky jsem vkládala u sebe na profil a mám to uzamčené pro přátele, a po téhle zkušenosti jsem vyházela dceřiny kamarádky z mých přítel (proč by měli čučet na oje fotky že..já ejich kamarádka nejsem 😝)

mmj psal jsem to třídní, jestli je schopna mi poradit jak se mám zachovat a jestli se neděje něco mezi holkama ve třídě

pajenka
20. lis 2012

Já ani manžel FB nemáme a ani naše dítě ho mít nebude (do určitého věku)

kocicinka
20. lis 2012

Souhlasím s @pajenka. Jako dětské profily na FB- to mi přijde ujeté. Proč by mělo mít dítě profil na FB....

lojzina
20. lis 2012

ja si mylsim ze urcita opatreni jako rodic sice udelat muzes,ale sou deti,ktery,kdyz budou chtit,tak se k zakazanemu ovoci stejne dostanou,a nemusi to byt jen FB 😖 .....

amelie001
20. lis 2012

@kathule -víš že jdou ale programem eliminovat stránky,ketré rodiče uznají za nevhodné.Rozumím tom u,že doba je dnes jiná.Normálně jsem byla v knihovně,byly tam děti cca okolo 10-ti let na internetu a komunikovaly s nějakým cizincem na Facebooku na chatu.Byla tam taková rozumná knihovnice,ketrá to utla,protože se u toho docela hlasitě bavili.No já bych měla strach,co to může být za úchyla.

kathule
autor
20. lis 2012

@amelie001 jasně to vím, jak říkám, moje dcera tam nechodí, dneska seděl na PC asi půl hodiny , měla CD do Angličtiny a formou hry se učila, tot vše 🙂
Psala jsem to třídní a ta mi dnes odepsala že ta holčička (co to psala) je mentálně trochu jinde a že to vypadá půjde brzy do zvláštní školy... no dobře, asi je jiná trošku a nestačí dětem ale nechápu její matku (50 letá alkoholička) 😒

kathule
autor
20. lis 2012

@lojzina jj taky si myslím, lze varovat ale všechny nebezpečné stránky stejně není šance zabezpečit, lze jen mít dohled

ludva
20. lis 2012

@amelie001 Ono to s tím zabezpečním počítačů není tak jednoduché...

@kathule Moje dětí FB mají (15 a 12 let), ale podmínkou bylo, že budeme s manželem přátelé 😀 Možná je to nechutný, ale prostě nějakou kontrolu chci. Některá děcka tam opravdu sedí celé hodiny, vkládají vyzývavé fotky a špulí zmalované ksichtíky, to je otázka rodičů co jim dovolí... Je to těžký já vím. V tvém případě bych si přisprostlou spolužačku zablokovala. Její matka má zřejmě problémy sama se sebou :( Je to smutný. FB stejně není jediný strašák, Skype, On-line hry, všude můžou děcka chatovat s cizími lidmi... Když dětem internet zakážete, tak si k němu stejně najdou cestu - škola, mobil, kamarádky nebo i ta knihovna. Internet k dneší době patří, to se nedá nic dělat 😉

kathule
autor
20. lis 2012

@ludva jo tak holčinu jsem odebrala a hotovo, ono mmj i takový MK není jen tak.. jeto facebook pro maminky..mmj jak víte že za profily maminek nesedí pedofilové a nekoukaj na děti ve vaně aj co sem některý maminky dávají? 😝

amelie001
20. lis 2012

@ludva -ja v tom problem nevidim.A nikdo ze znamych si nestezoval.

ludva
20. lis 2012

@kathule máš pravdu, nemáš nikdy jistotu, kdo u PC odepisuje 😝 Nebylo nám nakonec s céčkama líp 😀

@amelie001 já nevím, ptala jsem se jednoho ajťáka a ten mi blokování rozmluvit, že to stejně není stopro... Ale třeba se něco změnilo 😉

kathule
autor
20. lis 2012

@ludva bylo... ale zas s internetem je vše tak nějak jednodušší... včera jsem třeba jen vyzvedla dárek na prodejně 😀 nehledě na to že jsme se na internetu seznámili s přítelem, přes intenet si našla práci apod... bez něj bych chodila od fabriky k fabrice s papírama a mlátila hlavou o zeď

tomlen
17. črc 2013

@amelie001
Facebook je "oficiálně" od 13ti let, takže se tomu člověk stejně neubrání. Spolužáci ve třídě taky mají (4.třída) a dítko chtělo také.
Ano, zřídili jsme, ale pod podmínkou. Heslo víme jen my rodiče a vstup pouze za odměnu a na hry. Zákaz přidáví přátel a psaní čehokoliv. Opravdu to má jen a jen na hry s jedním kamarádem.
Jednou nedodržel a bylo vymalováno, zákaz na týden. Vysvětlili jsme si že se prostě musí dodržovat pravidla. Pomohlo to a fungujeme naprosto bez problémů 🙂

pmk
3. zář 2013

já teda nevím,ale Fb pro dítě na 1.stupni mi přijde hloupé a zbytečné.Jako chápu puberťáky v 7 třídě,i to mi přijde brzy.Vím,že to taky budeme řešit,dcera je ve 4.třídě a už se ptala na Fb,ale budeme to oddalovat co nejvíc to půjde a samozřejmě budeme mít přístup k heslu a budeme kontrolovat.

blahova_andrea
3. zář 2013

dítě na prvním stupni nemá co dělat na FB a podobných stránkách všeobecně. my tedy rozhodně kontrolujeme a kontrolovat budeme a také blokovat určité stránky. jsem taky pro přípravu do reálného života a vysvětlení všeho, ale myslím si, že malé dítě to ještě nepobere a je lepší to brát postupně a s věkem...celý ten náš slavný internet 😉 já FB nemám a to je mi skoro 30 😀