Dítě narozené v létě a nástup do 1. třídy

monfeb
20. led 2012

Ahojte,prosím zda někdo nemá zkušenosti.Dcerku mám narozenou 1.srpna.Tudíž do školy by měla jít od září a budou jí čerstvě 6 let.Umí celou abecedu a čísla do 10.Ve školce mi ale řekli,že nepatří mezi nejlepší a že by raději doporučovali odklad,vzhledem k tomu,že je pomalejší v úkolech.Na netu jsem se dočetla,že letní děti by měli jít do školy o rok ppozději,že jsou pak na okraji třídy a pořád se snaží dohnat starší děti a jsou mezi nejhoršími.Dcerka má ve školce kamarádku,která jde do školy a naše malá pláče,že chce s ní.Bojím se ale toho aby opravdu neměla problém,že bude nejhorší a pak ji to bude stresovat.Na druhou stránku se také bojím toho aby se pak ve školce nenudila.Nemáte někdo zkušenosti z vašich dětí?? Mám z toho hlavu jak škopek a nevím,co bude pro ni lepší.děkuji moc za Vaše názory.M.

brisalek
31. led 2012

@ludva uplne souhlasim s tim, ze za nas mely odklad jen deti opravdu "opozdene". Dnes ma bohuzel odklad kazdy a vic jak pulka tridy je o rok starsi, takze u deti v cervenci a srpnu jeste o vic. Coz je u 6 ti leteho ditet opravdu velyk rozdil. U dcery a synovce(ktery je od 10m starsi nez ona) vidim, ze tabulkove toho umi stejne (chozeni na nocni, mluveni, rikani basnicek, pismenka, kresleni...) ve spouste je dcera i malinko napred. Ale kdyz si spolu hraji tak je proste poznat, ze on je vzralejsi a starsi i kdyz neumim popsat v cem to je.

Takze jsme rada, ze se meni zakon o odkladech i kdyz i pres to si to budou rodice jiste ulehcovat a delat si jeste rok prazdniny i u deti, ktere to vubec nepotrebuji.☹.

Nesouhlasim s tebou ale v tom jake se dnes na deti kladou naroky. Zrovna ted js´me se o tom bavili v praci a vsichni mi dali za pravdu, ze uroven zakladek klesla na uroven skolstvi USA(kde byl kazdy nas 3kar pred 20-25 lety premiant o 2 tridy vepredu). Kdyz jsme nasla me sesity z prvni az treti tridy a videla sesity synovce (ted 12 let) tak ja jsem mela za 2 male chyby 2-, on ma za 3 hrubky 1- , ja jsem to mela jako kdyz natiskne a on hrabe jak prase , za dva roky anglictiny neumi skoro nic....a to byl premiant tridy, o kterem vsichni rikali, ze je opravdu chytry(ted uz je na gymplu). Vsichni jsme se schodli, ze ted se na zakladce do 4-5 tridy neuci, ale jen si hrajou, mozna jsou drzejsi a umeji vice projevit svuj nazor, ale bohuzel vetsinou nemaji ty znalosti, co projevit🙂.Uroven statnich zakladnich skol je proste katastroficka a naroky a mnozstvi uceneho polovicny.

ludva
1. únor 2012

@brisalek Nezlob se, ale budu ti oponovat :D
Asi záleží na tom, do jaké školy dítě chodí... A v dnešní době máš tu výhodu, že si můžeš školu vybrat 🙂
add známky - moje děti mají o stupeň méně za každou chybu a je v celku jedno, jeslti je to čárka nebo tečka, nikdo se s nimi nemaže 😵 Nejde jen o známky, ale i o učivo, o mimoškolní aktivity.
Můj synek je právě v 5. třídě, čekají o příjímačky na gympl. Chci aby zkusil kvalitní gymnázium, i když vím, že se zřejmě nedostane, protože berou 30 dětí (minulý rok měli 360 přihlášek 😕 ) Zkusí to, bude to pro něj zkušenost, ale gympl, kam by se zřejmě dostal, ale není dost kvalitní zkoušet nebude. Aby chodil na průměrný gympl, jen proto, abychom se chlubili, že máme doma gymnazistu? To ať je na naší dobrý základce a něco se naučí😉

janistr
1. únor 2012

@monfeb Na některých základních školách se otvírají pro děti s odkladem tzv. přípravné třídy, kde si můžou vyzkoušet, co je čeká, ale je to pořád takovou hravější formou... Kamarádčin chlapeček byl dovednostně na 1. třídu vyzrálý dost a do školy se moc těšil. Byl ale na 6 let hodně drobný, a tak jim doporučili odklad. S tou přípravnou třídou byli moc spokojení.

brisalek
1. únor 2012

@ludva skolu si vybrat muzes mozna v Praze. Jinde tezko a i v Praze je to trochu omezene. Nebudu vozit dceru z 8 na Prahu 5 a travit kazdy den hodinu v aute rano a vecer. A pochybuji, ze statni skola dite z Prahy 8 na praze treba 7 vezme jen tak...atd. atd.

Ale o to prece nejde.Jde o to , ze skolstvi bylo dost dobre a ted je podprumer. Ze jedna dve zakaldky v kraji jsou vyjimka na tom moc nezmeni. A neni to rozhodne jen muj nazor🙂. Nevim o ucivu, ktere by meli proti nam navic (samozrejme jak se meni doba meni se nektere predmety...) a v mimoskolnich aktivitach take nevidim rozdil. Ale treba zrovna ja jsem mela stesti na dobrou zakladku a ty na tu horsi a ted je to naopak🙂

Ale je to od tematu.

Ja doufam, ze se situace zmeni a ze odklad dostane jen dite, ktere ho opravdu potrebuje, takze budu moc dceru dat do skoly normalne v 6 letech. Kdyaby byla situace takova jako je ted tak budu take uvazovat, jestli ji dat nebo ne, protoze tyhle letnacci jsou ve tride , kde je vic jak pulka o vic jak rok starsich v nevyhode.

etinka
1. únor 2012

Já si myslím, že každé dítě je osobnost a mělo by jít do školy podle toho, jak to potřebuje. Některé je holt zralé na školu už v 6letech, jiné až v 7 😒 . To, že je odkladů stále víc, je bohužel realita. Svůj podíl má na tom také to, že rodiče v dnešní uspěchané době a honu za výplatou ( která je bohužel potřebná) nemají na své děti čas, málo se jim věnují a děti nejsou pak na školu připravené. Nemyslím si, že by novela školského zákona a zpřísnění podmínek pro odklad jejich počet snížilo. Ten, kdo odklad bude chtít, si ten jeden papír navíc stejně sežene 😕 . Nechápu moc poslední příspěvek uživatelky brisalek ☹ . Pokud bude tvoje dcera šikovná, nechápu, proč bys jí neměla dát do školy v 6letech a proč by mělo tak strašně vadit, že spolužáci jsou holt po odkladu a o rok starší. Ve škole se snad začínají učit vše dohromady a pokud k tomu tvoje dcera bude a bude šikovná, může děti v lecčem předehnat, dokonce i ty starší 😉 . Dcera je červencová, do školy šla v čerstvých 6letech normálně a je šikovná, má daleko lepší známky než její vrstevníci a spolužáci, kteří jsou až o 10měsíců starší 😉 , takže o tom to není.

ludva
1. únor 2012

@brisalek víš, ono je to těžký, se školou začínají povinnosti, hodně volných dní a prázdnin, zatím co školka jede skoro nepřetržitě i přes léto Takže rodiče někdy přihlíží i k tomuto 🙂

add učivo, já jsem tedy docela ráda, že se děti nemusí jen "biflovat", ale mají různé názorné ukázky, interaktivní tabule a tak. A mimoškoní aktivity? Dneska, když chceš dát kluka na fotbal, tak už je v 6ti letech skoro pozdě?? No, kde to jsme? Všechno se bere moc profesionálně. Na můj vkus, teda. Jde přeci o to, aby to ty děcka hlavně bavilo....
Ale to je opravdu mimo téma 😉

@etinka souhlasím se vším 😉

brisalek
2. únor 2012

@etinka
Pokud tam bude jedno , dve deti, ktere ten odklad potrebuji, protoze jsou opravdu pomalejsi je to jeste v poradku.
Rozdil je pokud je tam pulka tridy deti, ktere odpovidaji svemu veku a jsou doma jen kuli pohodli rodicu. Ty jsou proste vyzralejsi a sikovnejsi, protoze uz jsou dal. Dite cerstve 6ti lete neni rovno diteti uz 7 letemu.Pokud ma odklad treba unorove dite neni starsi o 10 mesicu , ale o 17 mesicu. A kdyz je tam v te tride takovych deti vetsina, musi byt opravdu hodne sikovna , aby se mohla s nima srovnavat. Nekdo si da dite do skoly o rok pozdeji kuli tomu, ze se mu nechce kazit si sve volne chvile☹ a moje sikovne dite je pak ve srovnavano s diteme skoro o dva roky starsim = podstatne znevyhodneno.

Jde porad o to, ze vetsina deti s odkladem ten odklad proste nepotrebuje a odkla je jen a jen pro pohodli rodicu.

Kdyby si cetla i muj prechozi prispevek, tak tam jsem psala, ze synovec o deset mesicu starsi nez dcera je na tom tim co umi mozna hur nez ona, ale presto je videt, ze je starsi, ze je urcitym zpusobem vyzralejsi...
Neni pravda, ze ty deti zacinaji na stejne mete.

(Navic.... Aby jedno mene sikovne 6 lete dite nebylo znevyhodneno pred tim prumerny nebo tim sikovnym. Tak bude to sikovne 6 lete znevyhodneno proti tomu o dva roky starsimu???? To je reseni??? Nemyslim si to.
Kdyz nekdo udela vysokou, ze jen taka tak proleze, tak se ho jeste necha 2 roky si prostoduvat, co behem normalni delky nestihl? A pak se teprve vsichni zaroven pusti na pracovni trh???).

O tom, jak je uzasne , ze nemaji jen biflovani by se daly vest velke diskuze. Ano bylo by to uzasne, kdyby vedle toho mely ty podstatne znalosti. Ale tak to bohuzel neni znalosti byly vymeneny za umeni komunikovat. A srovnavaci vysledky zaku 3, 5, 9 trid... v Evrope pred 20, 15 lety a z poslednich let jsou bohuzel zcela nediskutovatelne🙂 a jasne!!

paja83
2. únor 2012

@monfeb Ahojky, přiznám se, že sem i nechce číst celá diskuze, i když zatím není moc dlouhá. Ale zkusím Ti poradit ze své zkušenosti. Jsem speciální pedagog a zároveň člověk, který se narodil 2.8. Já odklad měla, určitě toho nelituji, protože jsem si prodloužila dětství a brala jsem to vždy, jako výhodu. Manžel je 21.8., odklad neměl, maturoval v 18ti (já ve 20ti, oproti němu jsem navíc chytla devítku) a myslím, že pro život to bylo lepší, ať už v tom dětském věku, tak ve věku na hraně dospělosti. Z pohledu pedagoga bych Ti to také doporučila (samozřejmě nejlépe posoudí v PPP, ale ber to tak, že to dítě tam vidí relativně krátce a pokud máš důvěru k učitelkám z MŠ, tak bych věřila i jim). Tak snad jsem Ti alespoň trochu pomohla.

monfeb
autor
2. únor 2012

Zdravím všechny a děkuji za příspěvky.Docela mě mrzí,že mě tady dávají do pytle takových rodičů co si chtějí prodloužit lenivost.Já byla za to,že dcerku pošlu do školy.Pak mě docela srazilo na kolena,když mi učitelka řekla,že by dcerku nechala ještě ve školce.V tu chvíli jsem to začala řešit a můžu vám říct,že každý den nad tím přemýšlím a samozřejmě ji nechci ublížit.Jsem objednana v PPP a podle toho se budu řídit.Ale stále si myslím, že je fakt,že pokud půjde do školy tak bude v nevýhodě oproti starších dětí.Po kognitivní stránce je šikovná,ale po sociální ne.... Má kamarádku která je o půl roku starší a ta půjde do školy.ve srovnání s ní je možná lepší v tom že umí abecedu celou a tak,ale co se týče sociální vyzrálosti,je kamarádka více rozumější,taková dospělejší...
A pokud teda ve třídě budou o rok starší děti,škola nemá měřítka na maldší a starší a bohužel to nijak nejde,není už to mateřinka.Tak se hodnotí stejně a to mám strach,že nás to bude stresovat a podepíše se to na malé.... Tak tak to vidím já.... Ale příští pátek jedeme do PPP.Tak pak písnu,jak jsme dopadly.

etinka
3. únor 2012

Brisalek, tvůj příspěvek jsem četla. Ale prostě nějak nechápu to, co popisuješ. Je pravda, že ve svém okolí mám maminky, které opravdu nechaly ve školce děti o rok déle kvůli pohodlnosti, aby jim tzv. prodloužily dětství. Na druhé straně znám dost těch, které prostě dítěti odklad dát musely 😒 ( syn je únorový, v září půjde po odkladu do školy, chodil do spec.logop.třídy a tam mají odklad všechny děti). To je prostě dnešní realita. Dcera chodí na vesnickou základku a nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad tím, jestli bude stačit spolužákům. S tím jsme jí přece v 6letech dávali do školy, že je šikovná a odklad nepotřebuje, tak se s tím musí poprat. Naopak si myslím, že po té první třídě se ukáže, které dítě je jak šikovné a já to u dcery vidím, že není pravda, že tím, že je červencová, tak má nějaký handicap. Ve třídě je nemladší a jedna z nejšikovnějších, je ve 4.třídě a má zatím samé 🙂

Nedokážu ti poradit nic jiného, než dát na svůj instinkt. Když bude dcerka šikovná i nadále, najděte nějakou školu pro nadané děti, když budeš mít sebemenší pochybnosti, dej jí odklad. V dnešní době jí nic neuteče
🙂

Ještě k těm malotřídkám a náročnosti učiva, jak tady někdo psal. Sama jsem vychodila tu samou vesnickou základku jako dcera,, měla jsem samé jedničky od 4. až do 8.tř. Gympl jsem dala s vyznamenáním a mám i vysokou školu. 😉 Takže mi někdy vadí názory maminek, které své dítě raději dávají do tzv.lepších škol ve městě a nakonec se po letech dozvídám, že jsou z nich dneska třeba servírky a přitom chodily do jazykových tříd.
😝 Takže o tom to fakt není. Buď to v dítěti je nebo není a nikdo to do něj nedostane. Co se týká náročnosti, tak v tomhle musím dát za pravdu Brisalek, kvalitu zvlášť středních škol srazilo to, že z kdejakého uč.oboru se dá udělat maturita a máme přematuritováno. Když jsem v r.92 vycházela, se samými mě vzali na gympl, ale na obchodku bych už tehdy musela dělat přijímačky, byl nával a vybírali fakt jen ty dobré. Dneska na obchodce studují děti se samými trojkami, s trojkami je tam běžně berou, o nějaké úrovni nemůže být ani řeč 😉 Takže to jsou mé osobní postřehy.

betynulka
8. únor 2012

Ahoj.mám dceru která je narozená v srpnu a příští rok nás čeká zápis do první třídy a zatím se mi to jeví na odklad 😒 Je docela šikovna,ale po socianí stránce mi příjde hodně dětská,zvlášt když ji srovnám s vrsteníky 🙂 Ale to se všechno může samozřejmě změnit a bude nastupovat do školy normálně.Docela mě zaráží názor některých lidi,že když má dítě odklad tak je to vlastně lenost rodičů.....Myslím si že když na to dítě není připravené tak by ještě mělo zůstat ve školce.Pořád lepší chodit do školy s o rok mladšími dětmi,než chodit se svými vrstevníky a nestačit jim,a pk se to sním poveze celý školní život

jitinkat
9. únor 2012

děkuji za diskuzi,budu příští rok řešit stejnou situaci -dcera je narozená 28.8 a už teď řeším zda ji dáme v čerstvých 6 letech do školy.Mám zkušenost u staršího syna -narozen v dubnu,kdy mi bylo všemi doporučováno jak je šikovný a soběstačný ,že má jít normálně do školy bez odkladu.On si přitom první třídu prohrál a hrál si až do třetí třídy.Je pravda ,že zase kluci jsou jiní než holky.Setkala jsem se s názorem ,že když dceru dám o rok později do školy ,že na takové děti potom paní učitelky pohlížejí jako na retardované a celkově opožděné a nebere se v potaz to ,že vlastně já mám pocit ,že je jěště nepřipravená celkově a tím ,že je narozena takto.Vím necháme se posoudit v pedagog.poradně ,ale bohužel nemám s nimi dobrou zkušenost.

betynulka
9. únor 2012

No,taky jestli si někdo myslí,že dítě je retardované jenom proto,že šlo o rok později do školy,tak fakt to naše školství stoji za prd....a v tom případě máme v rodině retardovaného doktora 😀

mates22
9. únor 2012

@monfeb řešila jsem stejný problém, dcerka je levák a je hodně hravá a psychicky citlivá (nástup do školky a s tím spojené problémy až přerůstající do fyzické roviny popisovat nebudu) a navíc chodí na logopedii, takže i paní doktorka i paní učitelka v MŠ a dokonce i u zápisu na ZŠ mi potvrdily, že by byly pro odklad, ještě uvidíme co PPP, trochu se bojím, přece jen jí uvidí krátce a ona jako hlavičku na to má. A přesně do školky chodí s holčičkama, co půjdou do školy až za rok a pořád říká, že teď bez nich do školy nechce. Já jsem narozená zkraje září, manžel taky v září, takže jsme vlastně oba šli na sedmi letech a nevidím to jako újmu, ba naopak. Takže pokud odklad dopadne, budu ráda. Myslím, že to pro ni bude to nejlepší, zvlášť když tam fakt nechce. Byli se tam i podívat se školkou, říkala, že to bylo dobrý, tak jsem si myslela, jak třeba změní názor, ale ne. ☹
A ať se na mě nikdo nezlobí, není to o lenivosti a pohodlnosti, je to snaha udělat pro své dítě to nejlepší. Pokud se někdo dítěti nevěnuje jako předškolákovi, nevěnuje se mu ani jako školákovi. To ted´ strávíme nad vymalovánkama apod. víc času, než je nutný čas na jeden dva úkoly. O prázdninách do školky nechodía denně do školky a ze školky pro ní také musím, stejně jako do školy....tak v čem je ta lenost či pohodlnost?

ludva
9. únor 2012

@betynulka Kdyby se narodila o 4 dny později, tak to neřešíš 🙂

betynulka
9. únor 2012

@ludva věř tomu,že bych to řešila 🙂 tady nejde o věk ale o celkovou připravenost dítěte na školu

anieanne
9. únor 2012

Já jsem narozená 14.8., a odklad jsem měla. Nevím, zda z uvedeného důvodu, naši prý prostě chtěli, abych si prodloužila dětství, protože pak už jsou jen a jen starosti 🙂

ludva
9. únor 2012

@betynulka ó promiň, to bylo určené pro @jitinkat
Samozřejmě to není o věku, to je jasný 😉

betynulka
9. únor 2012

@ludva v pohodě 🙂 mě jen prostě docela vadí,že si spousta lidí myslí že odklad je nějaký rozmar rodičů 😖

reruna
9. únor 2012

@monfeb tak já mám oba kluky narozené v září a ze zákona půjdou o rok později a já jsem ráda, že to nemusím řešit. Moje neteř je narozená 27.8. a jde o rok později, odklad měla hlavně kvůli psychické nevyzrálosti a časté nemocnosti a určitě jí to prospělo. Podle mě je to u těch letních dětí individuální, ona třeba neteř se narodila o dva týdny dříve, kdyby byla v termínu, tak šla stejně o rok později, ale znám zase děti, které to zvládaly v pohodě, dříve se to tak neřešilo, moje sestra je narozená 14.8, mm 19.8. a šli tehdy do školy normálně jako čerstvě 6letí a zvládli to. Rozhodně se to musí řešit individuálně a ve spolupráci s dětskou dr., PPP, případně dětským psychologem, i názor učitelek v MŠ je podstatný.

jolka
9. únor 2012

mám syna narozeného také 1.8., také mně v mš p. uč. doporučila odklad a teď je v první třídě a myslím,že mu ten rok navíc v mš velmi prospěl. Ve školce také dělali určité testy školní zralosti, mám je z 5,5 roku i z 6,5 let a opravdu je tam vidět rozdíl. Za sebe můžu odklad jen doporučit, samozřejmě je to dítě od dítětě, osobně si myslím, že třeba učitelka v mš má srovnání, které matka doma nevidí, takže bych její názor brala v potaz

berenika39
9. únor 2012

@reruna přesně tak to mám, petr se měl narodit 14.9., ale stalo se 16.8., takže ted kvůli tomu, že se někam honil (nevím kam 😉 ), budem řešit odklad. Tedy - zatím si to myslím, uvidíme, problémy řeším zásadně až nastanou. 😉 😉

bocinka
9. únor 2012

MM je 13.12. a do školy šel už v pěti letech, tchýně toho lituje.... 😕 Ve třídě jsem měla kamarádku, která šla do školy semnou i když je narozená až 17. 11. a v pohodě, bez problémů - prý šla pro nadprůměrnou inteligenci.... 😀

berenika39
9. únor 2012

@bocinka a pak si vyber....

bocinka
9. únor 2012

BTW. s tou PPP nevím jak je to dneska, ale já uměla číst i psát - tiskacím - ještě před první třídou, mamka chtěla, abych šla do školy, přestože jsem listopadovka a nepustil mě pan psycholog, protože jsem nevěděla, která je levá a pravá(nevím to dodnes - teda pokud nad tím nepřemýšlím - jsem levák píšící pravou 😀 😀 😀 😀 ) Takže holky nebojte, pokud je to pořád stejný, tak nebudete mít problém s tím, že by Vám nedoporučili odklad, já bych byla taky pro..... A každá mamina přece musí trošičku vidět, jestli se dítě cítí, nebo necítí a jestli na to má 😉 😉 Přeji Vám šťastnou volbu 😉

jancip
9. únor 2012

Já jsem srpnová a za mě měly snad téměř všechny prázdninové děti odklad. Dokonce se mnou chodily do třídy i některé děti květnové a červnové. Když to posuzuji zpětně, tak toho rozhodně nelituji. A pokud bych měla u svých dětí sebemenší pochybnosti, tak bych je dala taky později. Ono to tehdy fakt bylo poznat, kdo je nejmladší.

bocinka
9. únor 2012

@berenika39 však jo, i když MM je 69tý ročník, tehdy to asi bylo úúúúplně jinak, myslím, že potřebovali naplnit zdejší málotřídku.... 😝

Joooo a teta dávala odklad na doporučení ze školky své dceři, která je lednová.... Říkali jí, jak je nezralá, nesoustředěná a že bude mít vůbec problémy.... A během roku bylo všechno jinak, je to chytrá holka, soustředěná, školu doslova žere a to stačil jen jeden rok.... 🙂

brisalek
9. únor 2012

@mates22 At se na me nikdo nezlobi, ale o tom to presne je, kdyz to takhle resi vsichni (a smahem si davaj deti do skoly o rok pozdejc bez opravdoveho duvodu) tak pak tim " "ublizujete" " tem ostatnim detem, protoze jim tim zpusobite to, proti cemu vase deti chranite. Musi nastoupit do tridy, kde je vic jak polovina deti a rok az dva starsi nez oni. A to je zcela neco jineho nez kdyz je tam 1-2 deti 7 lete, ktere opravdu ten odklad potrebovali.
A myslim, ze jaky je rozdil , kdyz dite chodi do skoly nebo do skolky urcite poznas🙂.
@betynulka To je hrozne hezke jak my rodice taaaak moc myslime na stesti nasich deti☹.

bocinka
9. únor 2012

@brisalek napamatuju se nějaké rozdíly mezi tím, že byla kamarádka ze třídy o rok!!!!(já 30.11.88, ona 17.11.89) mladší, byly jsme prostě obě prvňačky, druhačky a tak dál až na střední, aniž by to ona nějak pociťovala, všichni jsme se s ní bavili normálně, neměla problém se začlenit, nebo že by nestíhala s učivem.....

brisalek
9. únor 2012

@bocinka tak proc teda rodice tak bojuji, aby deti sly o rok pozdeji??? Trochu si to protireci, ne??? Kdyz je to problem pro tyhle deti, proc to neni problem opacne??? Protoze rodice tehle deti ta druha strana mince nezajima???? Nebo, ze by ten odklad ty deti nepotreovaly a byl to jen rozmar techrodicu🙂???
Fakt to nechapu tuhle logiku??? Takze znova🙂. Ze jde uplne normalni 6 ti lete dite do skoly az v 7 letech a xx mesicich, aby stihalo a zvladalo je proste potrebne??? Ale ze musi byt normalni 6tilete dite mezi vetsinou deti vic jak sedmiletychma byt zcela normalni ??? Je proste stejne zrale jako dite o 16mesicu starsi jen proto, ze jeho maminka si nechtela zjednodusovat zivot???
Nejde vubec o me dite . Jde mi ozvracenost toho principu🙂. A jsem stastna, ze to nekdo resi. A neverim, ze uplatit a premluvit dva psychology z nich jedem je psychologem skolky...uz bude tak jednoduche jako najit si jednoho znameho, kdo vam to napise.