Dítě nechce chodit do školy. Poradíte, prosím?

31. led 2022

Dobrý den,
Moje mamka má dvojčata ve věku 7mi let. Jeden je naprosto bez problémů. Chodí do školy rád a snaží se aby něco nezmeškal. Druhého škola nebaví a nechce tam chodit. Ikdyž moc dobře ví, že do školy chodit musí. Opakuje první ročník. Z důvodu, že nebyl natolik zralý postoupit dál. Kvůli covidu se nekonal zápis a tak se na to nepřišlo dřív. Jenže poslední rok má mnoho zmeškaných hodin. Mamka si pro něj musí chodit třeba 3x za týden do školy. Buď je to bolení bříška nebo něco jiného. Při cestě domů už mu nic není. Byla sním u školního psychologa a ten vlastně řekl, že si za to mamka může sama a, že je dítě hloupé. To jsem ještě napsala slušně.  A když bude ráno dítěti špatně ať zavolá sanitku aby dítě vidělo, že se to nějak řeší. Přitom to mi přijde hloupé volat sanitku někomu kdo ji nepotřebuje.
Mamka ho doma nenechává. Většinou volá p. učitelka ať si pro něj přijde. Ale tohle za nás prostě nebylo.. neexistovalo, že bychom zakašlali a učitelka hned volala domů.
Dneska bude mamka volat p. učitelce, že takhle to dál nejde.
Můžete mi někdo prosím poradit jak na ní? Jak se sní o tom bavit ? Nebo jestli jste někdo řešil podobnou situaci ?
Co udělat jinak ? Mamka je opravdu z toho špatná, neví už co by udělala aby to bylo dobře.
Chci ji podpořit a kdyžtak ji ukázat, že je řešení. A za druhé dítě se třeba trápí ale nevíme jak mu pomoci když školní psycholog chce dát od něj ruce pryč..  ☹

marcicek84
31. led 2022

@hankaviki a ty jsi ucitelka?

hankaviki
31. led 2022

@marcicek84 Ano, jsem.

drakenn
31. led 2022

@marcicek84 Dobré vědět 😁

marcicek84
31. led 2022

@hankaviki tak jestli mas ve tride deti se sledovacimi hodinkami,tak te odposlouchavaji rodice bezne,ani o tom nevis...

marge_s
31. led 2022

@marcicek84 ale jdi ty 🤣 vetsina rodicu je nastesti normalnich

marcicek84
31. led 2022

@marge_s a ty poznas,ktere hodinky jsou na ruce ty sledovaci a ktere normalni,ze to tak vis? Ono to ti rodice primarne kupuji pro bezpecnost svych deti,aby vedeli kde se pohybuji,ze dorazily do skoly a ze skoly domu,protoze v dnesni dobe maji cas,a ze to m i vylepsene funkce je bonus,muzes ns to zavolat jako na mobil a slyset dite nebo s nim mluvit...a ma to dalsi funkce...

hankaviki
31. led 2022

@marcicek84 Takže jen doufat, že tam nejsou děti, které mají rodiče tvého smýšlení...

marcicek84
31. led 2022

@hankaviki ja ti napsala,ze ty hodinky to umi,nepsala jsem nic dalsiho,tak prosim te neprojektuj sve myslenky do me osoby,jen jsem ti napsala,co to umi,to je vse 😉 a staci ti pak jeden zvedav rosic ve tride a jsi odposlpuchavana a jeden se tam takovy najde vzdycky,tak mozna treba zmenit pristup,abys pak nemela problemy...

marge_s
31. led 2022

@marcicek84 nejde o to co tam maji nebo nemaji, ale o to, ze vetsina rodicu je normalnich. Fakt si nemyslim, ze by se po odchodu svych ratolesti do skoly pulka rodicovstva uvelebila v kresle a sledovala co to tam ta pancelka povida 😂😂😂
Ty jsi to prezentovala jako normu 🤷🏾‍♂️ “ jestli mas ve tride deti se sledovacimi hodinkami,tak te odposlouchavaji rodice bezne,ani o tom nevis...”
To neni “slusne”, normalni clovek to nedela 😉

marcicek84
1. únor 2022

@marge_s neprekrucuj,ja to psala ve smyslu,ze ta moznost tam je a kazdy rodic kdyz by chtel,tak si to zapnout muze a pani ucitelka nevi ani ty nevis,maji to deti uz v 1.tride,takze tak.A verim teda tomu,ze se takovi rodice najdou,nic jsem nepsala o tom,ze to je norma ve smyslu,ze to dela kazdy.A ze se to ucitelkam zda sproste,no je treba si zvyknout,vsude jsme monitorovani ani o tom nevime,takze nejaky odposlech by mel byt kvalitnimu uciteli sumak,ma ucit tak,aby se za to nemusel stydet a nemel bobky z toho,ze je mozna odposlouchavan,pac dneska vazne nevi...

drakenn
1. únor 2022

No chtěla bych vidět takového odvážlivce, který by nastoupil na učitelku s tím, že ji tajně odposlouchával! To by byla nebetyčná drzost.
A názor, ať si učitele zvyknou je mimo! Tohle je sprostarna a vůbec bych to neomlouvala nějakými kvalitami učitele, že se přece na čeho bát. To už tu bylo za minulého režimu pod heslem jsi-li dobrý, nemáš co skrývat!
Mě se to stát v práci, že mě bude někdo tajně nahravat a pak to vytáhne, tak s dotyčným tak zatočím, že z toho budou s*rát šroubky ještě jeho vnoučata.

marcicek84
1. únor 2022

@drakenn a ty si myslis,ze by to nekdo vytahnul a priznal? Ses zblaznila,samozrejme,ze ti to nikdo nerekne,ale kdyby se v hodine delo neco nepatricneho tak dukaz pouzijou pred reditelem uplne v klidu,to neznas?Proto pisu,ze si maji ucitele zvykat,vzdyt kolik videji starsich zaku s uciteli uz kolovalo na you tube,tak ja nevim proc se tady jeste nekdo tomu divi...naivita...

editah222
1. únor 2022

Začala bych vyšetřením v PPP, pokud tam ještě nebyl tak je to chyba, děti v 1.třídě většinou nepropadnou jen tak. A našla bych psychologa pro dítě i pro matku.
Celou první tridu se nic neřešilo? Nezralé dítě bylo možné vrátit zpět na MŠ, ale hlavně mělo ihned navštívit PPP.

alubif
1. únor 2022

Podle mě tam je víc faktorů, ale nejvíc asi, že hoch zkouší své hranice. Není hloupý, právě naopak, protože je schopen vyslet něco, aby mu to vyslo. Bohužel mu to mnohokrát prošlo a tak pokračuje dál. Maminka i učitelka jsou měkké. Chybí mu autorita a nějaký řád. Autorita souvisí s nepřítomnosti otce a zaměstnané matky samozivytleky, která toho má nad hlavu, tak radši hosikovi ustoupí.

saralinda
1. únor 2022

Nemůže být problém v tom, že jedno dvojče propadlo a druhé postoupilo do další třídy? Třeba si připadá méněcenné, nebo se mu po sourozenci stýská, najednou nemá ve třídě oporu dvojčete, na kterou byl zvyklý od školky,.....

marge_s
1. únor 2022

@drakenn srat sroubky 🤣 to je kraaasny

marcicek84
1. únor 2022

@drakenn prosim te,nebud silna na puse,neudelas nic...stejne je jasne,ze to rodic vytahne v pripade,ze by se tam delo neco co se opravdu dit nema...

marge_s
1. únor 2022

Je mi ho moc líto, musí být dost nestastnej. Obvolala bych psychology jestli by vas nekdo urgentne nevzal. Docela dost ted vypadavaji terminy kvuli covidu, pokud by vas nekdo vzal behem 2-3 tydnu, tk bych ho do te doby stahla ze skoly je-li to ve vasich silach.

helabella
1. únor 2022

@hankaviki @drakenn -- ano, radím nahrávací zařízení, bohužel z blízké zkušenosti -- šikana učitelkou. Dokud se s učitelkou jednalo a domlouvalo (i přes ředitele) tak na vině vždy dítě. Přítomnost rodiče ve tříde samozřejmě taky nic nevyřešila -- nemůže tam být každý den celý den. Až díky nahrávacímu zařízení se ukázalo, jak hnusně se učitelka k dítěti chová, že dokonce k šikaně ponoukala i další děti ve třídě. Bez důkazu by to bylo slovo proti slovu a učitelka by ubližovala dál.

irmamala
1. únor 2022

Tak vzhledem k tomu, že opakoval 1.třídu, což není úplně běžné, tak přeci musel mít i nějaké potíže minulý rok. Myslím, že už jste dávno měli být v psychopedo poradně. Přece nemůže jen tak dítě v první třídě propadnout a nikdo to neřeší. Podle mě tohle jsou jen dojezdy toho nešťastného začátku. Chápu, že toho maminka musí mít hodně, když je na dvojčata sama, ale musíte naučit bráchu s Vámi o všem mluvit a svěřovat se. Nějaký dobrý terapeut Vám určitě pomůže, nicméně pokud to jde, zkusila bych od 2. třídy jinou školu. Sice nejsem fanda utíkání před problémy, ale bohužel si myslím, že kvůli tomu propadnutí opravdu může být terčem posměšků a budoucí šikany. Moc dobře si pamatuju, když jsme měli na škole někoho, kdo opakoval, byl to pro nás exot a táhlo se to s ním až do konce. Takhle by mohl někde začít s čistým štítem, jako druhák co, měl jen odklad.

zelenaesmolda
1. únor 2022

Promin,ale ve skole,kde se k diteti PSYCHOLOG stavi takhle,bych sve dite nenechala ani minutu!

zelenaesmolda
1. únor 2022

Jeste poradim FB skupiny Detska psychologie,Dovychovat,Reseni problemu ve skole

marge_s
1. únor 2022

@zelenaesmolda presne!

zelenaesmolda
10. únor 2022

Nejaky update?

nupta
12. dub 2023

Napište prosím, jak jste to pak řešili a jak jste na tom teď. Děkuji.