Do kdy by se měla používat autosedačka?

anina32
5. čer 2012

Nevíte někdo jak je to s autosedačkou, do kdy by se měla požívat? Zatím máme podsedák, ale syn má 40kg, četla jsem že povinná váha je do 36kg, takže to bysme ji už nepotřebovali. Ale slyšela jsem i o nějaké povinné výšce dítěte a nebo věku, nevíte jestli musí být splněny všechny 3 podmínky, případně jaké? Syn má 9 let a měří 142cm. Ptám se proto, že od srpna nás bude 5 a když jsme zkoušeli do auta nainstalovat dvě autosedačky, zjistili jsme že se vejdeme jen horko těžko 😨

hiritu
27. črc 2015

@anina32
Ty si protirecis!
😠
Jednou tak a pak zas jinak?!
Co to ma byt?

anina32
autor
27. črc 2015

@hiritu Mohu se zeptat v čem si podle tebe protiřečím??? Projela jsem si celou diskuzi znovu a nikde jsem nenašla že bych psala "tak a pak zas jinak". Takže opravdu nevím co to má být 😀

jituneka
11. únor 2016

@zerlinna
Dospělá osoba vážící víc než těch 36 kg a měřící méně než 150 cm většinou bez problémů použije normální pásy, protože příčinou malého vzrůstu m ů ž e být disproporční růst. Tzn. délka trupu je téměř normální, ale dotyčná postižená osoba má kratší končetiny. Na to prosím nezapomínejte při úvahách, jak mají být připoutáni malí dospělí lidé.