Doporučte prosím základní školu v Brně (Brno sever)

milwa
12. pro 2013

Nemáte prosím někdo zkušenosti se základkami na Brně sever? Máme nejblíž Zemědělskou a Merhautovu, tak mě nejvíc zajímají tyto dvě.
Ještě jsem zvažovala soukromou školu na Janouškové, tam jsem se byla loni podívat na den otevřených dveří a vypadalo to dobře, učitelé se chovalí fajn, děti se hodně zapojovaly a hlásily, nemají první roky domácí úkoly, první měsíce si tam dost hrají. Jenže je to pro mě už docela z ruky a denně vodit nebo vozit jedno dítě na Janouškovu, když druhé je ve školce na Zemědělské se mi nechce.

Ráda bych školu, kde se budou k dětem chovat trochu s respektem a nebude to jen samá buzerace, ideálně kdyby tam děti neměly tuny domácích úkolů, známkovalo se klidně později ne hned od začátku, nemuselo se celý den strnule sedět v lavicích...
Budu vděčná za jakékoliv reference nebo doporučení dalších škol z této oblasti.

laurital
12. pro 2013

@milwa Moje dcera chodí na jazykovku na Antonínské, což je tedy Brno-střed, ale jsme spokojení.

milwa
autor
12. pro 2013

@laurital a nějaké podrobnosti o tom, jak to tam chodí
on je každý spokojený s něčím jiným. Někdo je nadšen, když jsou učitelé přísní a tlačí děti do výkonů, já hledám spíš ten respekt, individuální přístup...