Gymnázium v Olomouci, máte zkušenost s kvalitou?

panterka
16. led 2014

Ahoj, prosím o radu, zkušenosti, názory. Mám páťáka a uvažujeme o tom, že by šel na osmileté gymnázium. Jenže to máme komplikované tím, že se v létě budeme nejspíš stěhovat do Olomouce, proto by to asi chtělo, aby dělal přijímačky už tam. Jenže nemám představu, na jaké gymnázium ho dát. Máte sami nebo v rodině nebo v okolí zkušenosti s kvalitou gymnázií v Olomouci? Bude vděčná za jakýkoliv příspěvek, abych si udělala představu. Děkuju 😉

majatob
16. led 2014

@panterka Hejčín nebo Slovanské gymnázium 🙂 Myslím, že neuděláte chybu ani s jedním 🙂

pajinka29
17. led 2014

@panterka doporučila bych to stejné, nemůžeš udělat chybu-jen Hejčín je zaměřen na agličitnu a na slovanském gym. je francouzská sekce

majatob
18. led 2014

@pajinka29
@panterka akorát ty jazykové třídy jsou šestileté, těch osmi a čtyřletých se to netýká, nebo aspoň za nás to tak myslím bylo 🙂

panterka
autor
20. led 2014

Holky, děkuju za informace. Nevíte náhodou některá, jak to je s přijímačkama? Nebo s přestupem? Přece jen pořád bydlíme na druhém konci republiky, tak jestli mám počítat s tím, že tam pojedeme dělat přijímačky. Slyšela jsem totiž, že by mělo stačit udělat je na gympl tady. Ale to se mi zdá divný..

majatob
20. led 2014

@panterka to netuším, myslím, že by bylo nejlepší tam zavolat a zjistit informace přímo od nich 🙂

panterka
autor
4. čer 2014

Holky, tak nakonec jsme dali přihlášku na Slovanské gymnázium, dojeli na přijímačky, mladej je zvládl a v září tam teda nastupuje. Teď začnu řešit takový věci jako jsou doktoři. Neporadily byste mi dobrého pediatra, který by nás vzal? A zubaře? A kam na gyndu? Děkuju.