Jak ostříhat vlasy dceři, když odmítá?

adeska888
6. led 2014

moje dcera Verča, (mladší než Anička)má vlasy po pás, špatně se jí to rozčesává.......Neumí se učesat sama a mě to zdržuje práci.Jak ji mám přesvědčit?

terinda
6. led 2014

S osmiletou se nedá domluvit? 😕
Nechala bych ji zastřihnout vlasy a koupila pořádný rozčesávač a hřeben 😅
A zapojila starší ségru 😉

anetka1701
6. led 2014

Já se jí nedivim, že to nechce ostříhat :o) Moje tříletá dcera má na stříhání podobnej názor - chce je mít dlouhý a odmítá si připustit stříhání...

Můj tip - zaplétat do copů. Od malička jsem s dlouhými vlasy bojovala a nakonec co zabralo byli ty copány - dva, aby se to necuchalo na krku a ráno/večer rozplétat, rozčesat a zase zaplést :o) Jinak bych se taky přikláněla k dobrému rozčesávači a hřebenu - dlouhých vlásků je škoda...

gilotek
6. led 2014

8 letá je myslím už dost velká na to, aby pochopila, že buď rozčesávat a starat se o vlásky nebo přistřihnout 😅

smecka
6. led 2014

Sama víš nejlíp, co na dceru platí. 😅 Každopádně bych jí nechala, ať se to pěkně naučí, rozčeše si to sama, ty pak můžeš pomoci akorát s účesem.

lv
6. led 2014

Taky už bych ji dala na vyber, bud zaplitat na noc volný cop, pořádné rozcesavat (s dobrým hřebenem a přípravky), nebo lehce zastihnout. Starsi ma vlasy skoro do pasu, zastrihuju pravidelné cca 3x ročně aby neměla cancoury na koncích, na noc sem tam zapletam. Děti od segry nejsou v 9,5 letech nikdy strihane, vlasy maji pod zadek, ale cca25cm už nehezkych - dle mého.

zuza01
6. led 2014

Hřeben Tangle Teezer, rozčeše snad všechno. A domluvit se, že bude nosit cop nebo aspoň culík. Já nejsem pro stříhání, nám vždycky babička, když nás hlídala, česala vlasy a řvala na nás, že nám je ostříhá... Nesnášely jsme ji se ségrou za podobné řeči... Malou (2,5 roku) beru do kadeřnictví a tam jí to pěkně zarovnají, líbí se jí to.

klaire22
6. led 2014

Zkusila bych se s ní domluvit. Ukecala bych jí na to, že jí jen trošku zastřihnu vlásky, aby byli krásnější a líp se jí česali a koupila bych lepší kartáč - třeba tangle tezeer 🙂 s ním to rozčsávání netahá 🙂

frantiska85
6. led 2014

Koupila bych dobrý kondicionér a domluvila se s dcerou, že buď si bude o vlasy pečovat komplet sama nebo se ostříhají. Brzy ji přejde chuť 😎

pavlapl
22. led 2014

Moje dcera se také nechtěla česat a nesit culíky, čelenky ani sponky tak jí nechávám stříhat na mikádo a máme obě klid. Já se nemusím rozčilovat a jí se necuchají vlasy a nemusí si na ně nic dávat.