Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak strávíte první školní den vašich dětí?

petradova
26. srp 2016

Dcerka má 1.září svůj velký den, nastupuje do první třídy. 🙂 . Moc rádi bysme jí udělali tento den zcela výjimečným, a přemýšlím jak strávit odpolko. Chtěla bych něco slavnostního. Sváteční oběd bude u babičky a pak bysme rádi pro ni měli nějaké překvapení. Jak strávíte tento den s dětmi vy? Napadlo mě jet do Hamley´s hračkářství, sice to máme 100 km 😝 , ale asi by se ty dětské očíčka rozzářily, žejo 😀

konidana
26. srp 2016

My odpoledne půjdem na logopedii:D Předtím tedy bude nějaký oběd nebo cukrárna s babičkou.

majatob
26. srp 2016

v práci s jinými dětmi 😀 Dcerku povede manžel, pak jdou i se starším bráchou s ním do práce. Odpoledne má trénink. Tak na ně bude aspoň doma večer čekat nějaká dobrota 🙂

zzuzinda
26. srp 2016

Já bych asi první školní den tak daleko nejela, spíš bych to nechala na víkend, aby druhého vstala v pohodě 🙂 My první školní den odvedli Adama do školy, tam byl připravený program na uvítanou prvňáčků, pak si deváťáci odvedli malé do tříd, my šli za nimi, abychom obdivovali, jak se umí hlásit a věděli, kde mají třídy a pak jsme šli. My šli do kavárny, já pak šla na první rodičovskou schůzku, kdy byli prvňáčci v družině a ostatní čekali v kavárně a pak jsme vyzvedli Adama a šli jsme na oběd, do cukrárny a do kina. V druhé třídě a i letos půjde ráno do školy (letos s tátou), vyzvedneme ho po obědě a půjdeme do cukrošky nebo někam, kde se děti pobaví, ať si ten první den užijou. Druhého mám volno, tak je taky vyzvednu po obědě a půjdeme do ZOO 🙂

krystalka
27. srp 2016

My jsme předloni strávili první školní den našeho prvňáčka tak, že jsme i s manželem šli s ním ráno do školy, tam jsme byli asi hodinu - ve škole je přivítali, seznámili se se třídou a paní učitelkou, my rodiče jsme dostali nějaké informace, vyplnili ještě nějaké papíry a šlo se domů....stavili jsme se v cukrárně na zmrzku a pak byl syn s manželem doma, já jsem šla do práce, jelikož pracuju v papírnictví a byl tam pěkný šrumec, jak všichni dostali ve školách seznamy a vyrazili nakupovat 🙂 .
Teď půjde do třetí, ráno ho odvedu já, bude asi něco jako rychlá třídní schůzka a pak půjdu do práce, děti mají normálně školu do oběda a pak družina....možná koupíme nějaký dortík domů 🙂

sarihy
28. srp 2016

Šli jsme oba s manželem, po akci ce škole jsme vyzvedli mladší dceru ze školky a šli na slavnostní oběd...doma dcera dostala dárek na památku...

petradova
autor
29. srp 2016

holky děkuju moc za příspěvky. Vidím to tak, že po té první vyučovací hodině půjdeme (nuceně) do papírnictví nakupovat dle seznamu od učitelky 😉 😉 a po slavnostním obědě u babičky půjdem i s mladší dcerkou do venkovního dětského koutku na mašinku a poníky. 😵 😵 . No a samozřejmě do hračkářství, jako sarihy...něco na památku.

dana3262
29. srp 2016

@petradova přemýšlím, jestli dávat mladšího di školky nebo ne. Starší bude mít jen jednu hodinu a pak bychom šli asi na zmrzlku a domluvili jsme se s mužem, že půjdem do knihkupectví pro nějakou knihu o vesmíru a pro mladšího o dinosaurech. Nemáte nějaký tip? Máme hodně knih o vesmíru i nejnovější knihy o astrofyzice, ale nejsou tam skoro žádné obrázky.

betelgeuzz
29. srp 2016

My půjdem do školy i s mladší dcerou, prvňáci budou mít jednu hodinu, část přivítání dohromady, pak tam zůstanou samy a rodiče dostanou nějaké informace. "Slavnostní oběd" máme v jídelně 😀 škola připravila tzv. oběd s rodiči, mohli jsme si koupit stravenku a vyzkoušet, jak se tam vaří. Aspoň si Ali v klidu prohlídne jídelnu, zjistí, jak to tam funguje a druhýhu už nebude tak zmatená. Na oběd bude svíčková.
Jinak jsme neměli nic v plánu, ale líbí se mi nápad s výběrem knížky, tak asi zajdem něco vybrat.

sarihy
29. srp 2016

@dana3262 My mladší do školky dali a ještě že tak - po přivítání odešly děti do družiny a pro rodiče se konala hned schůzka a trvala 2h...

dana3262
29. srp 2016

Ježíš.. my schůzku už měli v červnu.

sarihy
29. srp 2016

@dana3262 My taky...ale toho 1.září byla přímo s paní učitelkou detailně o chodu třídy a plánech na celý rok..m

petradova
autor
29. srp 2016

my budeme mít mladší u babičky.Za a) si nejsem jistá, jak by jí bavilo účastnit se třídní schůzky, která bude trvat zhruba hodinu 😀 a za b) vzhledem k tomu, že se schůzka bude konat v družině, kde jsou hračky, už slyším ten hysterák při odchodu ze schůzky... 😀 ...takže babičku využijeme s největší radostí,potěšením a úlevou 😅

betelgeuzz
29. srp 2016

my jsme měli schůzku v červnu a pak máme ještě schůzku příští úterý. Ve čtvrtek to má být opravdu jedna hodina. A od známe vím, že tam loni taky brali mladší dceru. Ale Julča má 5, sama moc chce vidět, jak to ve škole vypadá.

dana3262
30. srp 2016

@sarihy aha. No tak to mě vůbec nenapadlo, ale předpokládám, že by to měli říct dopředu. To mě teda štve nejvíc. 1. učitelku jsem viděla 1x a to ani nemluvila a 2.jsem neviděla vůbec. budou mít dvě. Přitom je to to nejdůležitější na celé škole..
Vy asi znáte učitelky, že? :(

sarihy
30. srp 2016

@dana3262 My to věděli dopředu, že se to bude konat..ale netušila jsem, že to bude trvat tak dlouho...2 učitelky? Proč? Jinak já naší paní učitelku viděla 1x na schůzce v červnu, a pak až 1.září - nevadilo mi to...

krystalka
30. srp 2016

@dana3262 - my jsme tenkrát paní učitelku viděli na schůzce v červnu, řekla nám jen pár věcí, za tu chvíli se toho moc poznat nedalo....no a 1.září jsme přišli a paní učitelka tam byla úplně jiná - ta původní nakonec ze zdravotních důvodů nenastoupila...takže tu novou jsme viděli až první školní den....ale tak zatím se zdá být ok, syn půjde teď do třetí a mají ji pořád...

dana3262
31. srp 2016

@krystalka
@sarihy včera jsem zjistila, že se učitelka takhle změnila i v další ze škol, kde jsme byli na zápisu. Ta, co nám zrovna byla velmi doporučovaná. Asi to je běžná praxe.. i když je to zvláštní protože si myslím, se mnohé důležitější je výběr učitelky než výběr školy.. Mám hroznou trému. Syn se moc těší, snad nebude zklamaný.

zora_74
4. zář 2016

My už máme rok školy za sebou. Ale co si pamatuji extrémně jsme to nepřeháněli. Před školou jsme malého vyfotili, aby byla vzpomínka na první den. Pak bylo vidět na dětech jak je to pro ně poměrně dost stresující zážitek. Prostě velká chvíle, kterou každý nemusí nést statečně. Jedna holčička i plakala. Po té hodině, kde jsme s dětmi mohli být ve třídě jsme si užili společný den. Hlavně, aby byl venku, kde je maximálně v pohodě a kde si to užívá. Cukrárnu nebo domácí oslavu jsme vynechali, ale určitě to není špatný nápad - udělat z prvního dne slavnostní událost, kterou si dítě užije.

Sem začni psát odpověď...

Odešli