Jak to mají tatínkové s pletením copů/culíků holčičkám?

willow4
4. únor 2014

Zajímalo by mě jak to mají tatínkové s pletením copů a culíků u Vás. Ten náš se tomu brání... a holčina je malá na to, aby to zvládla sama...

nonnni
4. únor 2014

@willow4 tatinek jim dela culiky, ale copanky neplete, nevim ani, zda to umi...dcery maji vlasy hodne dlouhe a vecne zacuchne, jedna i hodne vlnite, takze vetsinou jim to spina u jidla🙂

kammka
4. únor 2014

@willow4 naše holka měla hoodně dlouhý vlasy.. při mytí se jí zasekávaly mezi půlky 😀 😀 😀 že by táta česal, ani omylem.. taky nevím proč, já jsem doma, tak není problém. i mně to dalo práci, strašně se jí to už cuchalo, tak jsme to nechali zkrátit na lopatky a super. je to raz dva, teď už by to možná jednoduše zmák i tatínek..až půjdu do práce a ona bude chodit do školy, budem večer zaplejtat na pevno copy a pak jí to kdyžtak přečísne ve škole nějaká tatínkova kolegyně, táta je totiž zástupec na zš.. a dostane za to občas vajíčka 🙂

paaavca
4. únor 2014

naše malá má vlásky po lopatky a culíky táta zvládá, copánky nee 🙂 když jí večer před koupáním sepne vlasy, aby si je nenamočila, tak je ten drdol hotové umělecké dílo 😀

lv
4. únor 2014

tatínek zvládá jednoduchej culík, sice všelijak nakřivo, ale účel to splní /sepnout vlasy, páč jí vadí, že se jí pak potí krček/. Malá se to už naučila taky, vypadá to podobně, ale rozčeše se a stáhne to vzadu gumičkou. 99% času češu já, baví mě to. vlásky má po pás, zastřihuju pravidelně.

nonnni
4. únor 2014

@kammka a to ti mala v tech copech usne? Celke zavidim, moje dcery musi mit vlasy rozpustene, jinak neusnou. a vzhledem k tomu, ze namocene je maji uz take mezi pulkama, tak rano je to docela boj 😒

petrajurinova
4. únor 2014

U nás tatínek bez problémů zvládá učesat, sepnout do ohonu, nasadit sponky případně čelenku. Do pletení copu nebo složitějších účesů se nepouští - nemá na to trpělivost ani on ani dcerka.

petrajurinova
4. únor 2014

@nonnni to jde o zvyk, já osobně bych s rozpuštěnýma vlasama neusnula a malá to v podstatě "odkoukala" a od doby co jí jdou vlasy zaplést (cca od 3 let) taky cop na noc vyžaduje - ale musí plést maminka (tatínkovi to moc dlouho trvá).

zuza01
4. únor 2014

Manžel to zvládne, máme kartáč Tangle Teezer, netahá, tak to jde 🙂

alamo
4. únor 2014

Navod pro tatinky - staci vysavac 😝 :

https://www.youtube.com/watch?v=3ihVOeK2TZY
nonnni
4. únor 2014

@petrajurinova hele, ja ti nevim...ja spim v sepnutych vlasech, neusnu s rozpustenymi, ale moje dcery se do tech vlasu doslova omotavaji. V tomhle jsou sible obe...

linda.r
4. únor 2014

Náš tatínek česal poslední tři roky hodně často, oba pracujeme na směny, tak mu ani nic jiného nezbývalo a to má dcera kudrnaté vlasy do pasu. Většina chlapů umí uplést pomlázku, takže obyčejné copánky jsou proti tomu hračka 🙂

laurital
4. únor 2014

Jasně, že umí a starší dceru, protože ji vozil do školky, česal výhradně on.Tedy složité variace z kadeřnických soutěží to nebyly, ale účelu to posloužilo.
Celkem koukám, jaká blbůstka dokáže být problém.Když je třeba tak učeše, já také vyměním žárovku a nečekám, až se vrátí z práce 😀 .
A potvrzuji, že Tangle teezer je zázrak 😉 .

blondynka400
4. únor 2014

@willow4 ten náš se tomu nebrání. Ale jaksi nezvládá 😀 O něco jednoduchého se obvykle snaží, ale bez velkého výsledku. Takže čelenka to nakonec jistí, aby jí to nepadalo do očí.... Navíc mu nedojde, že když jde spát, je potřeba vše rozpustit. Dnes ráno jsem jí našla v posteli s gumičkama ve vlasech (včera dával spát tatínek) 😀

kammka
4. únor 2014

tak náš tatínek je manuálně poněkud levej..pomlázku mu pletu já..jinak je to takový zvláštní útvar.. takže asi tak.. spaní s rozpuštěnýma vlasama, to by u nás taky nešlo.. a tangle teezer máme, koupila ho tchýně, ale když se vlasy zacuchaj a při takový dýlce, tak je to fuška i s ním..proto jsme zkrátili. já se snažím většinou plíst copy dva, jeden se jí obykle rozčepejří. a to opravdu je problém.

speedygon
4. únor 2014

Když byla ségra malá, culíky a copy jí dělal hlavně náš taťka...uměl(možná i ještě umí) dokonce i francouzský cop 😀