• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak vysoké kapesné na tábor? Děti po 1. a 2. třídě

15. července 2014 
Maminky nejmladších školních dětí (1. a 2. třída) potřebuji tak trochu poradit, jak vysoké kapesné pro dítě na tábor je optimální.
Syn (je po 1. třídě) jede na tábor poprvé, jede na 9 dní do chaty v blízkosti Bystřice pod Hostýnem (Hostýnské Vrchy), takže se dá předpokládat hlavní výlet na poutní místo na Hostýně a možná nějaká ta procházka do Bystřice. Jinak by na utrácení neměli mít prostor (žádná kantýna ani bufet v táboře není).
S manželem se nějak nemůžeme dohodnout, kolik mladému dát s sebou kapesného. Tak by mě zajímalo, kolik byste daly (nebo dáváte) vy.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
11. črc 2014 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajurinova já děti ještě nemám, ale jsem učitelka v první třídě a na tábory jsem jezdila, bylo to dítě od dítěte, osobně si myslím, že 100 Kč (150 Kč) stačí, pro děti je i lepší, pokud to mají drobnější (10 koruny, dvacky, padesátka). Lépe se v tom orientují, protože po desítkách umí počítat. Realita je taková, že většina dětí utratí to, co jim rodiče dají a je jim jedno jestli je to 100 nebo 500.
11. črc 2014 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám vedoucí do pokynů co sebou rovnou napsali, že zakazují hotovost vyšší než 200 Kč, tak dostal těch 200Kč. Jestli pojedou na nějaký výlet, tak vstupy platí vedoucí a kapesné je vysloveně na zmrzku, nějakou mlsku a třeba suvenýrek.
11. črc 2014 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@l_baruska
@kamhajek teda to jste me prekvapili , ja teda skolni ditko jeste nemam ale ze zvedavosti jsem se koukla a docela me prekvapilo ze tak malo, pred cca 13 lety jsem od mamky dostavala to same , a to se vsechno od ty doby zdrazilo, jsem myslela ze lidi budou psat 400-500 kc :slight_smile: a to jsme si vyskakovat nemohli, mamka nas mela 5 :slight_smile:
11. črc 2014 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzhledem k tomu, že píšeš jeden výlet na HOstýna a jedna procházka do města, tak maximálně 200. Vždyť co by si tam měl kupovat? Zmrzlinu, sodovku, oplatek, nějakou blbinku na památku. když jsem jezdila s děckama na tábory, tak opravdu byly schopný chodit kolem stánků a vybírat, dokud měly peníze, byly schopný koupit jakoukoliv blbost.
A zase něco jiného je, kdyby v táboře byl nějaký bufet, nebo kdyby chodili denně někam na zmrzlinu.
11. črc 2014 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Optimální je mezi 150 a 200Kč:slight_smile:....Dcera je už starší,ale letos na tábor měla vyloženě napsáno kapesné 200Kč,tak jsme víc ani nedávali a stačilo jí to.
11. črc 2014 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajurinova Zeptej se vedoucích na táboře. Syn byl dokonce 2x už v předškolním věku na týden na skautském táboře, a vedoucí si vyloženě nepřáli, aby děti měli u sebe hotovost. Případně by hotovost mohl vedoucí uschovat :wink:
11. črc 2014 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já budu holce dávat 200Kč. Pojedou na výlet do Třebíče do Aquaparku tak aby si mohla něco koupit.
11. črc 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda jezdila na 13 dní a mamka mi dávala 400 Kč. V táboře přímo byl bufet a chodili jsme každej den do kiosku nebo na přehradu, kde jsme si koupili zrmzku atd. a někdy mi ani to nestačilo :grinning:
11. črc 2014 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera jede letos poprvé na tábor a skončila 1 třídu, dám jí drobný(10,20) celkem asi 200kč.. :wink:
13. črc 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezdim nás tábory jako vedoucí, na čistou utratu bych dala 200 Kč, aby si na celodenním výletě dite koupilo studenou vodu a ne tu co táhne kilometry po sluníčku z tábora a pak co chce... Tráví čas s ostatními a tihle mali si radi koupi hračku, vždy je neco in... Tak at jen smutně nekouka. Ujistila bych se jestli nebude vedoucí vybírat neco na výlet - doprava, vstupné atp., popř.jestli do tábora např. nejezdí fotograf, co děla z fotek pohledy (máme to a děti si kupují jen malo kvůli penězům přestože jsou krásné.
15. črc 2014 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Všem děkuji za odpovědi. Dostal 200,- v mincích a hned hlásil, že to určitě neutratí, ale sková si to do prasátka až se vrátí - tak jsem zvědavá, kolik mu toho do té pokladničky zbyde :sweat_smile:
15. črc 2014 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My dáváme taky 200kč a to je mu 11let. Vždy s tím že co mu zbyde si může pak nechat. a vždy mu něco zbyde. :grinning: podotýkám že jezdí na skautský tábor kde vše má ale na zmrzku nebo studený pití mu to stačí. ještě vozí domůl dáreček pro maldší sestru.
15. črc 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako vedoucí bych taky doporučila 200Kč, fakt jen na zmrzku, nějaký suvenýr domů, ale realita je taková že na letošním táboře měli 6-10leté děti kapesné 400kč :(
15. črc 2014 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek