Jak vysoké kapesné na tábor? Děti po 1. a 2. třídě

petrajurinova
11. črc 2014

Maminky nejmladších školních dětí (1. a 2. třída) potřebuji tak trochu poradit, jak vysoké kapesné pro dítě na tábor je optimální.
Syn (je po 1. třídě) jede na tábor poprvé, jede na 9 dní do chaty v blízkosti Bystřice pod Hostýnem (Hostýnské Vrchy), takže se dá předpokládat hlavní výlet na poutní místo na Hostýně a možná nějaká ta procházka do Bystřice. Jinak by na utrácení neměli mít prostor (žádná kantýna ani bufet v táboře není).
S manželem se nějak nemůžeme dohodnout, kolik mladému dát s sebou kapesného. Tak by mě zajímalo, kolik byste daly (nebo dáváte) vy.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

l_baruska
11. črc 2014

@petrajurinova já děti ještě nemám, ale jsem učitelka v první třídě a na tábory jsem jezdila, bylo to dítě od dítěte, osobně si myslím, že 100 Kč (150 Kč) stačí, pro děti je i lepší, pokud to mají drobnější (10 koruny, dvacky, padesátka). Lépe se v tom orientují, protože po desítkách umí počítat. Realita je taková, že většina dětí utratí to, co jim rodiče dají a je jim jedno jestli je to 100 nebo 500.

kamhajek
11. črc 2014

Nám vedoucí do pokynů co sebou rovnou napsali, že zakazují hotovost vyšší než 200 Kč, tak dostal těch 200Kč. Jestli pojedou na nějaký výlet, tak vstupy platí vedoucí a kapesné je vysloveně na zmrzku, nějakou mlsku a třeba suvenýrek.

dendy88
11. črc 2014

@l_baruska
@kamhajek teda to jste me prekvapili , ja teda skolni ditko jeste nemam ale ze zvedavosti jsem se koukla a docela me prekvapilo ze tak malo, pred cca 13 lety jsem od mamky dostavala to same , a to se vsechno od ty doby zdrazilo, jsem myslela ze lidi budou psat 400-500 kc 🙂 a to jsme si vyskakovat nemohli, mamka nas mela 5 🙂

betelgeuzz
11. črc 2014

Vzhledem k tomu, že píšeš jeden výlet na HOstýna a jedna procházka do města, tak maximálně 200. Vždyť co by si tam měl kupovat? Zmrzlinu, sodovku, oplatek, nějakou blbinku na památku. když jsem jezdila s děckama na tábory, tak opravdu byly schopný chodit kolem stánků a vybírat, dokud měly peníze, byly schopný koupit jakoukoliv blbost.
A zase něco jiného je, kdyby v táboře byl nějaký bufet, nebo kdyby chodili denně někam na zmrzlinu.

etinka
11. črc 2014

Optimální je mezi 150 a 200Kč🙂....Dcera je už starší,ale letos na tábor měla vyloženě napsáno kapesné 200Kč,tak jsme víc ani nedávali a stačilo jí to.

zamilovanadonej
11. črc 2014

@petrajurinova Zeptej se vedoucích na táboře. Syn byl dokonce 2x už v předškolním věku na týden na skautském táboře, a vedoucí si vyloženě nepřáli, aby děti měli u sebe hotovost. Případně by hotovost mohl vedoucí uschovat 😉

pavlapl
11. črc 2014

já budu holce dávat 200Kč. Pojedou na výlet do Třebíče do Aquaparku tak aby si mohla něco koupit.

leniiis
11. črc 2014

Já teda jezdila na 13 dní a mamka mi dávala 400 Kč. V táboře přímo byl bufet a chodili jsme každej den do kiosku nebo na přehradu, kde jsme si koupili zrmzku atd. a někdy mi ani to nestačilo 😀

poupe
13. črc 2014

Dcera jede letos poprvé na tábor a skončila 1 třídu, dám jí drobný(10,20) celkem asi 200kč.. 😉

sari_nka
15. črc 2014

Jezdim nás tábory jako vedoucí, na čistou utratu bych dala 200 Kč, aby si na celodenním výletě dite koupilo studenou vodu a ne tu co táhne kilometry po sluníčku z tábora a pak co chce... Tráví čas s ostatními a tihle mali si radi koupi hračku, vždy je neco in... Tak at jen smutně nekouka. Ujistila bych se jestli nebude vedoucí vybírat neco na výlet - doprava, vstupné atp., popř.jestli do tábora např. nejezdí fotograf, co děla z fotek pohledy (máme to a děti si kupují jen malo kvůli penězům přestože jsou krásné.

petrajurinova
autor
15. črc 2014

Všem děkuji za odpovědi. Dostal 200,- v mincích a hned hlásil, že to určitě neutratí, ale sková si to do prasátka až se vrátí - tak jsem zvědavá, kolik mu toho do té pokladničky zbyde 😅

evvina
15. črc 2014

My dáváme taky 200kč a to je mu 11let. Vždy s tím že co mu zbyde si může pak nechat. a vždy mu něco zbyde. 😀 podotýkám že jezdí na skautský tábor kde vše má ale na zmrzku nebo studený pití mu to stačí. ještě vozí domůl dáreček pro maldší sestru.

taniik
15. črc 2014

Jako vedoucí bych taky doporučila 200Kč, fakt jen na zmrzku, nějaký suvenýr domů, ale realita je taková že na letošním táboře měli 6-10leté děti kapesné 400kč :(

lada090
Odpověď byla odstraněná
Zobraz