Jaké máte zkušenosti s cizím jazykem v první třídě?

janulenkaaa
16. lis 2012

Dcera nastupuje do první třídy příští rok a muj největší strašák je cizi jazyk hlavně aj kterou já osobně neznám už tak mám i strach jak dcera zvládne první třídu jinde když jsme se přestěhovaly jaké skušenosti máte dekuji za odpovědi jana

ofelieee
16. lis 2012

moc tomu nerozumím 🙂 ona bude mluvit jinou řečí než mateřštinou? Můj synovec to měl podobně, je Čech, do 6 let žil v ČR a do první třídy nastoupil na Slovensku do anglický školy, jen matiku a slovenštinu má ve slovenštině.
Zvládá to perfektně, čeština se slovenštinou se mu trochu motaj, ale to nevadí, prostě říká třeba "vyfarbím si ty vomalovánky 🙂 " a nemá s tím problém, psychologové tvrděj, že hlavní je, aby rozuměl a bylo mu rozumět, že to okolí nemá řešit. No a anglicky umí nejlíp z rodiny, teď ve druhý třídě 🙂

ange_de_la_morte
17. lis 2012

Nevidím v tom problém, když jsme nastupovala do první třídy tak jsme se přestěhovali do Francie, takže jsem první třídu absolvovala celou ve francouzštině - chytla sem se bezproblému rychle a doma sem a pak s našima mluvila česky ... naopak si sem teď hrozně ráda že to tak bylo protože mi zůstala francouzská výslovnost a vůbec znalost francouzštiny aniž bych vynaložila nějakou námahu na učení cizího jazyka - jako děcku mi to šlo samo

binki
18. pro 2012

půjde to, neboj, náš šel z turecké školky do anglického nultého ročníku, po dvou měsících se umí pohádat s klukama ve třídě 😀

kettynka1234
18. pro 2012

malé děti se dobře učí cizí jazyky. Hlavně většinou k tomu přistupují formou hry. Našeho mladého anglina bavila ( byla jakoby kroužek) ale jak nastala ve 3tí třídě klasická, už to bylo horší. Učitelka byla hodně přísná a děti z ní měli strach ☹

stellamax
18. pro 2012

Měla jsem angličtinu od první třídy a nikdy to nebyl problém. Na druhém stupni jsem pochopila jaká je to neskutečná výhoda. Ještě jsem pak přibrala francouzštinu. Na střední škole jsem měla taky 12 hodin jazyka týdně. Na vysoké bohužel jen jednu povinnou zkoušku a hodně jsem toho zapomněla. Ale pořád čerpám z dobrých základu na základní škole. Dcerka to zvládne 😉

elastiq
8. srp 2013

na škole, kam chodí má dcera měli angličtinu v první třídě jako nepovinný předmět, ale učitelka doporučila chodit všem, ať mají stejné základy, měli to čistě hrou, písničky, básničky, říkanky, divadélko, děti to bavilo, teď už je angličtina i v té první třídě povinná, v druhé třídě to taky ještě bylo v pohodě, pár slovíček vždycky k nějakému okruhu /např. zvířáta, oblečení, jídlo/, ve třetí třídě prý už to bude přísnější, tak jsem taky zvědavá, dceru to baví, tak jsem ráda a je fajn, že se můžou učit jazyk odmalička