Jaké vybíráte kroužky pro děti?

petajansa
15. zář 2017

Ahoj dámy, nastal nový školník rok a zápis na kroužky. Co se u vás nabízí? Kam děti chodí rády? Využíváte nabídky školy nebo kroužky řešíte samy?

luciebx
15. zář 2017

Ja vyuziji skolu ale I hledam sama. Malej ma plavani tancovani a bojove umeni na sebeobranu. takze 3x tydne sme nekde. Tancovani pomalu asi opustime a mozna dam ve skole fotbal nebo tak neco

puresin
15. zář 2017

@petajansa Pribylo nam treti dite, takze odpoledni krouzky jsou ted trosku logisticky rebus.🙂
Nejstarsi dcerka je v 1. tride a v ramci druziny chodi na fletnu, zpivani, keramiku a vedecky krouzek. Odpoledne se mnou pak na AJ (ucim to v HD) a 2x tydne se ted rysuje sportovni tanec.
Triletak ma v ramci skolky plavani, brusle a AJ (taky se mnou v ramci HD), odpoledne pak 2x tydne fotbal.
A nejmladsi, 9 mesicni, ma 1x tydne AJ Babie's Best Start (to vyjimecne neucim ja 😀 ).

petajansa
autor
15. zář 2017

@puresin Ty jo, to máte nabitý program. A děti to všechno baví, nejsou utahané a zvládají? Náš šesťák má fotbal, klasika. Dřív chodil i na hudebku, to ho ale nebavilo a na keramiku, tam měli skvělou učitelku. Všechno sice při škole, ale teď už nechce, chce radši něco podnikat s klukama. Já bych ho zas radši víc pod dozorem, tak přemýšlím nějakou zábavnou alternativu.
Pro prvňáka jsem našla akorát plavání, ale mimo školu. Máme doporučení od známé, tak snad se mu tam bude líbit. Je ve vodě trochu strašpytel, ale měli by ho naučit, tak snad nebude mít trauma. A právě přemýšlím nad jazykem, ale ve škole spíš nic moc, tak hledám. Můžete doporučit?

petajansa
autor
15. zář 2017

@luciebx a kam chodíte na plavání? My máme tady http://www.filia.cz/plavani-predskolaku-skolaku, nemáte zkušenost? Malý je ustrašený, tak jsem taková nejistá, ale první lekce vypadala dobře.

luciebx
15. zář 2017

@petajansa my nezijeme v cr. sme v zahranici.

petajansa
autor
15. zář 2017

@luciebx Aha, tak to máte asi úplně jiný výběr :D A jenom pro zajímavost, můžete kroužky a celkově vyžití pro děti zajišťované školou nějak srovnat se situací tady u nás?

petajansa
autor
15. zář 2017

@rybamrazena Četla jsem už dřív a částečně souhlasím. U nás není vyjímka, že se děti dívají na telku, já je vedu ke čtení, což kluky mocnebere, tak snad budu úspěšnější u malé. Ale taky si hrajou, mají lego, hry, a jsem ráda, když si na to najdou čas. Ale zase chci, aby něco dělali, aby si zvykly na nějaký režim. Starší chodí na fotbal, de mu to a načil se tam disciplínu, což je taky důležité. S mladším jeto složitější, ale taky bych pro něj ráda sport.

luciebx
15. zář 2017

@petajansa rozdíl je v tom Ze tu jdou děti do školy ve 4 letech. Od 9-3 každy den. Po skole pak je hodinový kroužek to je cele. Takže někdy malyho úpisu na kroužek někdo ne.

nebetka
15. zář 2017

Mám čtyřletou holčičku. Kroužky si vybírá sama, ve většině pokračuje z minulých pololetí. Ve školce chodí na tanečky a kroužek spojený s vařením a cestovanim. Od malinka chodí na gymnastiku, se kterou chce taky dál pokračovat a asi nějvětší úspěch ma kroužek ve výtvarném ateliéru, kde s úžasnou lektorkou 90 minut stojí u malířského stojanu a poznává výtvarné umění ze všech různých stran.

soleilll
15. zář 2017

4,5-letý syn absolvuje jen aktivity v rámci školky a to ještě jen některé - flétničky, plavání. Malování ho nebaví, takže cokoli tvořivého a výtvarného je pro něj za trest. Pohybové hry taky nic moc, protože sice pořád a rád běhá, ale ne tak, jak mu někdo určí. 🙂 Nedovedu si představit, že by si kroužky vybral sám třeba z nějakého seznamu. Když nějakou aktivitu vidí, buď ji chce zkusit, nebo ne (to je častější). Chtěla bych ho zkusit dovést na fotbal, ale letos na to bude nejspíš ještě malý. Takže to zatím nechávám být a budeme ho něka směřovat až v rámci školy. Určitě nějaký sport (fotbal, florbal), skaut a pak se uvidí. Zase nechci, abychom každý den lítali jinam a dělali taxikáře dítěti.

drzticka81
15. zář 2017

mam tri deti-pet,tri a nula let-tento rok chodi jednou tydne nahodku do plavani-bavije to a pro me je zaklad umet plavat-pokud budou chtit plavat zavodne tak budou.....jinak syn pet let zacal chhodit do baby juda-chci aby se umel brani,navic ho to zaujalo-dcery tam pak taky prihlasim 🙂)) dcera chodi do me skoly na sborecek-taky ji to zaujalo 🙂)) v me budouci vizi budou deti chodit na hudebni nastroj a do sportu....pak pro holky by se mi libily lidove tance,od druheho stupne bych videla zdokonalovani jazyka-nejspis anglickeho 🙂)) vsechny krouzky jsou mimoskolkove.....
jinak pretizenost-ja v detstvi chodila na klavir,do vytvarky a k tomu jeste kazdodenni trenink plavani,vikendy treba zavody-vse jsem stihala,byla jsem vzdy premiantka,umela jsem vyuzit cas,i ven jsem chodila 🙂))necitila jsem se z pozice ditete pretezovana......spis obdivuju sve rodice,ze nam venovali svuj cas 🙂))ted to vidim z pozice rodice,je to narocne ato jeste nechodim do prace.....

puresin
15. zář 2017

@petajansa Ja prave ucim v Helen Doron, ale dostala jsem se k tomu nahodou na materske s nejstarsi dcerkou, kdyz jsme tam zacly chodit na lekce. Metodika "druheho materskeho jazyka" je super, ale nechci delat reklamu, kdyztak mi napiste zpravu. 🙂
Ono hodne tech nasich krouzku je v ramci druziny nebo skolky, takze pro nas "bez prace". A pak fotbal je manzelova srdcovka, takze tam jezdi vyslovene rad a tanec zase moje, takze tam miluju jezdit ja. 😀
Nejhorsi je do toho napasovat NASE konicky, to uz je fakt maturita. 🙂

puresin
15. zář 2017

@petajansa Jinak, dokud uvidim, ze na krouzek i z krouzku jdou nadsene, nemam strach z pretezovani. Zadnou vrcholovou karieru jim nechystam, jen nechci, aby mi ve dvaceti vycetli, co vsechno mohli zkusit a ja je tam nevzala. 🙂

bbn
15. zář 2017

@petajansa máme domácí vzdělávání, takže děti přetížené nejsou. Dopoledne zvladame učení, v klidu a pohodě, odpoledne vyrazime na kroužky, které si ale sami děti vybraly. Chodí na pohybovou přípravu k plavání, plavání, florbal, dcera ještě výtvarný kurz ( strašně rada a dobře kreslí) a angličtinu ( kterou ale chtěla sama a navíc ji má už v rámci školy povinnou) a konverzaci v Aj. Rozhodne mi nepřijdou přetížené, naopak mi přijdou spokojené. Ale u nás je to asi tím, ze nemusí trávit x hodin ve škole a ráno je nebudím a vstávají až se sami probudí.

zuzineckah
15. zář 2017

@petajansa syn (4,5r.) zacal ted chodit na tenis na Spartu. Jinak má jen 2 kroužky ( pohybový, tvořivý) v rámci školky, ještě ale nevíme jestli se podaří skloubit je s tenisem,zatim nejsou dane dny. Když budou kolidovat, dostane tenis přednost. V den kdy má trénink je ve školce jen na dopoledne, o přetížení nemůže být řeč🖒Nejstarší dcera je knihomol, ta na sport ted kací, i když jsme ji k němu od mala vedli (oba jsme bývali aktivní sportovci, manžel profesionálně)😃Ale respektujeme její volbu, hlavně ať dělá to, co ji baví🖒

betelgeuzz
18. zář 2017

My využíváme kroužky v družině i mimo. Druhačka chodí v družině do výtvarného kroužku, pak na ZUŠ na klavír, na gymnastiku a atletiku. Je toho dost, ale vše chtěla a chodí tam ráda. Klidně by brala i další kroužky, ale všechno se stíhat nedá.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
blahova_andrea
19. zář 2017

my zatím využíváme jen nabídku školky. první rok syn nechodil na nic. myslím, že naučit se pravidla a režim mu dá samotný nástup do školky, není třeba "šokovat" dítě víc 😀 ale v rámci školky chodili od podzimu do jara do solné jeskyně a to bylo super 🙂 pak bylo v nabídce jen náboženství a flétna a předškoláci plavání. pak jsme se přestěhovali a nabídka byla širší. syn chtěl chodit do tancování. letos je v nabídce kroužek vyloženě klučičí, tak je zapsaný na ten a moc se těší. kromě toho loni i letos logopedie. myslím, že to stačí, že je zbytečné dítěti nakládat na každý den něco. i rodiče jsou z toho pak v presu a občas se to logisticky těžko zvládá. syn je předškolák, tak pak možná přibudou ještě ty edukační hodiny. dcerka se těší, že až bude chodit do školky, tak chce na tanečky jako loni brácha a letos zavedli i keramiku, tak snad jim to tam pár let vydrží 😅 myslím, že dítě mělo mít čas jak povinný - školka, tak řízený - kroužek, tak ale i volný čas se sourozenci, kamarády, případně sám a řídit si program sám 🙂

vendulka
19. zář 2017

U nás klasika jako každý rok, kroužky v rámci školy (ŠD), tzn. basketbal, aerobic a pohybové hry 🙂 Navíc mají povinné plavání,ale dcera ze zdr. důvodů nechodí

michaela_2
19. zář 2017

Dcera ( bude mít 6 let) chodí na tenis, plavání, koně a angličtinu ( ta je v rámci školky). Ještě by ji hodně bavilo kreslení, ale bohužel její MŠ kromě AJ jiný kroužek nenabízí a z časových důvodů ji nikam jinam už vozit nezvládnu.

Syn ( bude mít 4 roky), si vybral fotbal a - fotbal 🙂). Takže jednou týdně chodí trénovat ve vesnici tady u nás, mají to pro ně pokaždé skvěle připravené, skrze hry atd. A jednou týdně ho manžel vozí do školičky na Spartu.
Ještě s ním chodím plavat jednou týdně já - paralelně, když má dcera plavecký kurz.
On má ale pár aktivit ještě i v rámci školky ( navštěvuje jinou než dcera), mají tam jednou týdně hudební kroužek ( rytmiku) a jednou týdně dětskou jógu.

ange_de_la_morte
19. zář 2017

Máme 4,5 letého syna, kroužky jsou podle toho co by ho mohlo bavit řešíme to s ním ....

V rámci školky jsme z volitelných kroužků vybrali angličtinu, tenis a ,,notičku,,
- angličtinu bych ráda aby se učil již od mala - jde mu to a baví ho to
- tenis chce hrát, protože ho hraje můj taťka a vždy se velmi těší až půjdou s dědou pinkat 🙂
- notička je pohybově - tanečně - hudební kroužek - to sice navdory tomu že my jsme hudební rodina nebude asi jeho silná stránka, ale baví ho to a to je mne stěžejní

No a mimo školku si letos vybral fotbal - ten ho velmi baví a s míčem mu to fakt jde

Přiští rok bude navštěvovat Dětský folklorní soubor, kde jsem byla odchovaná já. Mimo kroužky, které syn má se doma věnujeme spoustě aktivit, které ho baví, ale z časových důvodů nemůžeme dělat všechno, i když syn by klidně další kroužky zvládl ( alespoň teď kdy chodí do školky - odpoledne potřebuje nějakou aktivní a řízenou činnost) - doma mu připravuji tvoření, hry a aktivity z těchto oborů - malování, keramika, hrajeme spolu na cimbál ( já jsem cimbalistka), dále máme menší rodinný statek, takže je kolem zvířat a kolem zahrady ( má vlastní záhon a vlastní zvířata)

Suma sumárum - má toho hodně ale nemám pocit že by byl ,,přetížený,, - sám se aktivně ptá na aktivity navíc ve volnější dny

gepe
19. zář 2017

4 roky, druhá třída ve školce. Ve školce jsme nezvolili nic vloni, ani letos.
Chodívala 1x tydně na plavání od 6m, cca od 2,5r nechodí, protože už nechtěla.

Teď od září začala chodit do Baletní školy - pohybové pripravky 1x tydně 1hod., protože to chtěla už od loňského podzimu. A je šťastná 🙂
Možná ještě 1x tydne 1hod si prida pokud bude chtít, turistický oddíl - skupinku malých vede švagrova.

A to teď stačí, ať si hraje a má např. i mladšího brachu, s kterým rada blbne. Ať si užívá dětství 🙂

baris
19. zář 2017

Holky - třetí a druhá třída. 2x týdně mají tanec, 1x týdně v rámci družiny mají klavír. Dle mého názoru - víc ani ťuk a vůbec mi nevydilo, kdyby byl tanec jen 1x týdně. Každý den jsou ve škole od 6:30 do 15:30, pak úkoly, 2x týdně tanec ... Chtějí si hrát, chodit ven, občas vypnout a zkouknout pohádku 🙂

michaela_2
19. zář 2017

Koukat na pohádky ty naše bohužel nebaví - nebo max. 15 minut ☹ když jsou nemocní tak u toho usínají, ale jinak u nich nevydrží ani náhodou, chtějí číst nebo vyprávět.

My tedy i když máme kroužky denně, býváme doma cca v 17h - a pak jdeme buď do lesa na procházku, hrajeme si s kocourama, jsme na zahradě, uklízíme, chystáme večeři.............

Jsem v práci zatím na částečný úvazek, ale po večerech doma dodělávám smlouvy atd. + tento rok mne čekají státnice z Ing., takže potřebuji večer klid na práci a učení, kdyby byly děti od oběda doma, budou mi skákat po hlavě do noci - alespoň syn, ten se potřebuje opravdu pohybově vyřádit.
Takhle jsou prostě vyžití, podnikneme něco spolu a večer si pak hezky hrají 🙂).

Ty kroužky beru navíc jako investici do budoucna - chci aby děti byly zvyklé mít vyplněný čas a v dospívání se mi nepoflakovaly někde po ulicích, na kroužkách se právě seznámí s různými dětmi a třeba najdou něco, co je bude bavit i v budoucnu 🙂.

Ale souhlasím s tím, že nic se nemá přehánět - dítě by určitě nemělo být unavené nebo přetažené, také bych je nenutila chodit tam, kam nechce 🙂

michaela_2
19. zář 2017

Jo a také musím zdůraznit, že obě děti jsou zatím ve školkách! Chápu, že škola je pak pro někoho náročnější + příprava úkolů atd., takže za rok to u nás může vypadat zase jinak 🙂

miskadis
19. zář 2017

Dcera - 2.třída - chodí 1x týdně na pohybová cvičení a paličkování. Má to tak už od první třídy, na víc kroužků chodit nechce.

janavu
14. kvě 2020

Vždycky jsem se snažila vybírat hlavně sportovní nebo taneční kroužky. Prostě ať je tam nějaký pohyb. A dnes jsem narazila na super článek, který mi dal za pravdu 😅
https://www.331.cz/rodice-vybiraji-krouzek-pro-...