Jsou na 2. stupni ZŠ domácí úkoly?

ester_ka
26. únor 2022

Ahoj děvčata, nevíte, zda jsou na 2.stupni základky domácí úkoly? Už si to nepamatuju🙂 vím, že se učí dítě na písemky a zkoušení, ale vypracování úkolu se už nedává?? Díky

lachipie
26. únor 2022

Tak asi záleží jak kde, znám školy, kde domácí úkoly nedávají ani na prvním stupni, ale u nás ve škole normálně domácí úkoly dávají i na druhém stupni. Akorát třeba ne denně, to záleží na škole.

anakolut
26. únor 2022

@ester_ka To přece záleží na učiteli, nebo na škole. Všude je to jinak.

mavanka
26. únor 2022

Tak to jsem nikdy neslyšela, úkoly jsme mívali jak za nás, tak i teď naše deti mají denně ze 2-3 předmětů, občas se to povede a nemají nic, ale spíš výjimečně.

berenika39
26. únor 2022

Ne, na druhém stupni nemají domácí úkoly. Žádné. Je na dětech, aby se připravovaly na předměty, aby byly samostatné a pochopily, že doma se pracuje - pokud je to potřeba.

bara88
27. únor 2022

To snad záleží na učiteli né? A ne jestli je na prvním nebo druhém stupni

martiniquest
27. únor 2022

My tech ukolu nemeli moc ani na osmiletem gymplu. Vetsinou slo pouze o jazyky, pripadne matiku nebo chemii.

lv
27. únor 2022

Ano, u nás mají. Ne často, tak 3 týdně

sirinfirst
27. únor 2022

To záleží na škole, u nás je dcera nemá ani na prvním stupni.

kupi
27. únor 2022

@ester_ka dcera je v osmé a úkoly z několika předmětů má, cca tak 8 týdně, všechny jsou online formou

victress
27. únor 2022

@berenika39 a kde bereš tu jistotu? v žádném právním předpisu není stanoveno, že žáci 2. st. ZŠ nesmí mít domácí úkoly, ledaže by si to příslušná ZŠ stanovila svým školním řádem, záleží na každé škole resp. učiteli...

bertik20
27. únor 2022

Tak u nás jsou a po distanční výuce zůstaly i online úkoly a zadání ve výuce 🤦

sayast
27. únor 2022

Dcera cely prvni stupen neznala domaci ukoly-ucitel je neuznaval, chtel aby se děti ucili ve skole a doma max opakovaly. Za to ted (7.trida) jich ma tolik, ze mi jde kolikrat hlava kolem

zuzkasim
27. únor 2022

To záleží na učiteli a protože je na každý předmět jiný, je to asi dost různé. Rozhodně je potřeba vypracovávat různé prezentace, referáty a učit se slovíčka do jazyků, občas si připravit překlad. No a potom, kdo co zadá. Celkově je u nás úkolů na 2. stupni velmi málo, ale děti by se měly denně učit do jednotlivých předmětů, ovšem každý učitel má své požadavky, nejde tohle brát jako že "to tak je všude".

gracinka7
27. únor 2022

@ester_ka my jsme úkoly běžně dostávali.

plamenek
27. únor 2022

@ester_ka Syn je v sedmičce a domácí úkoly nosí pravidelně od první třídy. I my na základce měli DÚ snad každý den...

ester_ka
autor
27. únor 2022

Děkuji, holky, já si vůbec nepamatuji,co za domácí úkoly na druhém stupni bylo ..v první, druhé třídě chápu že se psalo do písanky a počítalo se, v dalších tridach

ester_ka
autor
27. únor 2022

Se počítali slovní úlohy... učili jsme se básničky na češtinu... slovíčka na cizí jazyk...a co dál?🙂

lachipie
27. únor 2022

@ester_ka klasika... slovíčka, matika, dělali jsme asi rozbory vět a souvětí...

berenika39
27. únor 2022

@victress jejda, to je asi nedorozumění, já přeci nevím, jak je to na školách obecně, psala jsem o naší škole - jak bych věděla, jak to chodí jinde?
Tak pro jistotu ještě jednou - v naší škole, do které chodí syn, v té jedné konkrétní - nejsou na druhém stupni domácí úkoly🙂

lenkalubina
27. únor 2022

Syn je v 8.tr a úkoly dostává😉

ester_ka
autor
27. únor 2022

@lenkalubina a jaké, z čeho? Z dějepisu, fyziky, chemie, hudebky? Nebo jen z matiky a češtiny? Díky 😉

lv
27. únor 2022

@ester_ka i hudebka, třeba si něco poslechnout, jazyky oba, čj, mat, fyz a projekty - zemepis třeba

antoinet
27. únor 2022

Já učím angličtinu a úkoly dávám, jinak by se na to doma mnozí nepodívali. Nikdy ale ne na víkend, tak to má můj syn a oceňuju to jako rodič.

gramar
27. únor 2022

Vím že na třídních schůzkách (ještě před covidem) se museli rodiče vyjádřit, zda s nimi souhlasíme, bralo se to dle většiny a bylo to jak na prvním, tak druhém stupni

eliska_f
27. únor 2022

@ester_ka my měli co si pamatuji úkoly do hlavních předmětů (především úkoly na zopakování učiva - příklady, cvičení slovíčka, napsání slohovky atd..) + vypracování do dalších předmětů, pokud se nestihalo vše z tématu probrat. Stejně pak i na šestileté gymplu.