Dítko je šíleně tvrdohlavé

zutinka
3. led 2018

Krasny den vsem!Holky nevim kde je chyba.Asi ve me!Ditko chodi do 2tridy a je silene tvrdohlave a ja nevim co s tim.Kdyz rekne ne tak proste ne!

rybamrazena
3. led 2018

No, tak asi tě zrcadlí, ne?

kafr
3. led 2018

Jo, je mozne ze zrcadli, nebo je to povahovy rys po rodicich...
Kazdopadne proc to omlouvat a neresit, ze. O tom je prece vychova, spatne vlastnosti umirnit a dobre prohlubovat.
Zkus to vzdy navlict tak, aby na svou tvrdohlavost doplatil, aby prisel na to, ze svou tvrdohlavosti o neco prichazi.
Bude to chtit hodne fantazie (neopakovat finty) a hlavne duslednosti, nevymeknout.
A kazdopadne jestli je po tobe nebo manzelovi, musite zacit u sebe. Neni mozne mit dvoji metr.😉

zutinka
autor
3. led 2018

@kafr děkuji bohužel ani jeden z nás takovou povahu nemá.Nevím pokom ji má

betelgeuzz
3. led 2018

Proč by měla být chyba v tobě? každé dítě je jiné, rodí se s jinou povahou. Starší je tvárná, cílevědomá, chce se zavděčit. Mladší je svéhlavá, když něco nechce, je ji těžké přesvědčit. Na výchovu je složitější, ale zase si říkám, že to v životě bude mít jednodušší. Nenechá se svést kamarády k něčemu, co sama nechce, půjde si za svým.
POmáhá vysvětlovat, dávat důvody, proč něco udělat. Ne, že takhle se to dělá, takhle to dělají ostatní, ale proč by to měla dělat, co jí to přinese. Nastavit hranice, ale ne podle mě, ale podle nás obou.

kamste
3. led 2018

Domluva s dětmi je mnohdy velmi složitá - obzvlášť tehdy, když nás v dětství učili, že "dítěti se má domluvit" a ne že "s dítětem se můžeme domluvit".
Pokud se podaří, že dítě danou záležitost začne vnímat jako důležitou pro sebe (ne jen jako důležitou pro rodiče), pak je v podstatě vyhráno.
Trocha inspirace: http://www.aharodicovstvi.cz/spoluprace/
Přeji pevné nervy a moře trpělivosti.

normalnimatka
3. led 2018

tak já nevim...tvrdohlavost je podle mě spíš přednost;) že si stojíš za tím, co chceš..to se snad do života cení ne? jen pro ty rodiče je to krapet složitější kvůli tomu to dítě nějak jaksi ohejbat:D

ariadna12
3. led 2018

A co to navlect timhle: no to je tvoje vec, jak se rozhodnes, to je jen na tobe...nasledky jsou x, y, z....nechces, no tak ne, ale dusledek je, ze .... proste zkusit neco jako metodu otevrenych dveri. Kdyz si postavi hlavu, ze ne, ne, ne a ne, neceka pozitivni pristup, ale opozici. Nerikam, aby vse, co si postavi hlavu, bylo treva schvalovat, aby byl uz konecne treba klid, ale vest ho k premysleni nad nasledky.

ariadna12
3. led 2018

A je uplne jedno, po kom ditko je😉.

zutinka
autor
3. led 2018

@ariadna12 je to naše tvrdohlave dítko a třeba z toho vyroste😉.

snahnah
3. led 2018

@zutinka Mám doma to samé o rok starší. Úplně v něm vidím jeho biologického otce :D Jednou se rozhodl, že nejde do školy a nebude se převlíkat. Vystrčila jsem ho za dveře v pyžamu, rychle byl zpátky a převlíkl se :D

chocolady
3. led 2018

@snahnah chachaaa, to je genialni! 😀

stuplakova
3. led 2018

@zutinka A jak se to třeba projevuje ta tvrdohlavost? Nechce na sebe jen upozornit nebo necítí se k vůli něčemu ublíženě?

guinea
3. led 2018

Pěkná diskuze.
@kamste
@ariadna12
Ale je možné mému 2,5letému trvdohlavému synkovi nějak vysvětlit, že není OK, aby se celý den díval na TV? Skoro na všem se s ním domluvím, ale jak jde o televizi, má hysterické záchvaty a mám pocit že nepomáhá vůbec nic...

ariadna12
3. led 2018

@guinea kdyz je na to ditko v podstate naucene, tezka pomoc....radeji nezapinat😉.

kamste
3. led 2018

@guinea pokud chci, aby se moje dítka nedívaly na pohádky (televizi nevedem, jen pořady a pohádky bez reklam), tak nezapínám PC a nabízím jinou "zajímavější" činnost (jinak jsou schopni taky "čučet na bednu" nonstop). Tak jim říkám, že je potřeba, aby taky žili svůj život a ne jen život postaviček z filmu...
A ono to je pro děti docela obtížné, pokud to doma běží "jako kulisa", protože tam je pořád něco pro ně novýho a zajímavýho (i spousta dospělých má problém se nedívat na televizi).

terezakkk
4. led 2018

Tihle rodiče mě teda pořádně naštvali. Není normální poslat 7leté děti, aby dělali modeling. Navíc to jsou úplně normální holčičky. Vůbec mi nepřijdou jako nejkrásnější na světě.
https://www.evropa2.cz/news/nejkrasnejsi-jednov...

babanci
4. led 2018

@terezakkk Mě se teda líbí, jsou to pěkné holky. Nejkrásnější na světě, to třeba ne, kdo to posuzuje, že? Moje nejmladší dcera taky od pěti let fotí, pro kadeřnická studia, občas předváděla dětskou módu... Nikdy jí to nevadilo, brala to jako zábavu. Dnes je jí 22 let, studuje právnickou fakultu a je to moc šikovná a schopná ženská.

guinea
4. led 2018

@kamste U nás samozřejmě TV neběží nikdy jako kulisa, ale bohužel před rokem, kdy jsme si koupili novou TV s internetem jsme neuváženě objevili, že na YouTube je hodně pořadů pro tak malé děti, a pár mu jich pustili ☹ Od té doby po TV touží, i když ji třba několik dní nezapneme. Hraje si, ale jakmile si vzpomene, tak šílí že ji chce...

kamste
4. led 2018

@guinea ať chceme nebo ne, tak elektronika je a bude naprosto běžnou součástí života našich dětí (stejně jako nadbytek nevhodného jídla, hraček...) - myslím, že jeden z nejtěšších úkolů nás rodičů bude naučit děti, aby tyto požitky využívaly, ale nenechaly se jimi ovládat.
Mám dojem, že děti to nevnímají jako něco "špatného" - je to pro ně další zdroj informací (a při vhodně zvolených pořadech/pohádkách se můžou mnoho naučit - třeba právě pozorováním mezilidských vztahů, které v pohádkách bývají mnohem čitelnější - a můžou to pak probrat i s rodičem "kdo-co-proč" dělal). Myslím, že se toho dožadují stejně jako čehokoliv, co jim dělá dobře a pár dní to neměly (řádění venku, modelína, palačinky....)
Navíc jsem zjistila, že moje děti "mají koukavou náladu", když nejsou zcela zdraví (třeba jen začínající nemoc, kterou já na nich ještě nepozoruju).
Takže na koukání se dohodnem třeba na "polední klid" a pak je pozvu na sváču a jdeme potom dělat neco jiného společně (aby to pro ně bylo prostě lákavější).

zutinka
autor
10. led 2018

Holky,kdyz rekne NE tak proste NE!Ja uz si nevim rady!

normalnimatka
10. led 2018

no moc jsme se toho ale o tobě ani o tvým dítěti nedozvěděli:D v čem je konkrétně problém? jak vypadaj ty situace? ono někdy stačí přehodnotit svůj rodičovskej pohled a postoj na vyřešení situace. kolik si toho o výchově a vývoji dětí přečetla? co vlastně chceš slyšet? univerzální instantní návod na každý dítě a každýho rodiče a každou situaci jako dej příkaz dítěti, ale musíš u toho stát na jedný noze a myslet u toho na hymnu čr a pak to bude fungovat, neexistuje.