Používáme cookies. Více informací zde. OK

Kde zjistím, kam spádově patříme do ZŠ?

luka_lu
7. dub 2017
Ahoj maminky,
nevíte některá zda někde zjistím kam spádově patříme do zš?Děkuji za pomoc.
mku
7. dub 2017
@luka_lu my to mame na webu skoly...
berenika39
7. dub 2017
přímo v té škole?
blaablaablaa
7. dub 2017
Na stránkách města?
hanih
7. dub 2017
Určitě na městském úřadě - buď na jeho webu, nebo se tam přímo obrátit s dotazem.
terezapetrova
8. dub 2017
@luka_lu v nějaké ZŠ kde bydlíte ale pro příští rok je už po zapisech
netopejr
8. dub 2017
Ještě by stihli náhradní terminy, bývají ca za 14 dni
.
betelgeuzz
11. dub 2017
@terezapetrova ještě není po zápisech, někde jsou až na konci dubna.
@luka_lu U nás to školy uvedené nemají a nedávno jsem našla rozpis v novinách, ale naše část tam nebyla. Tak jsem psala přímo na městský úřad, odbor školství. Paní mi odpověděla během dne. My ani spádovou školu nemáme, takže ne všude spádové školy určené jsou.
netopejr
11. dub 2017
@betelgeuzz A jak se tp resi v pripade, ze dítě všechny okolno, které logicky důa dostupnosti přicházejí v úvahu, mají plno, místa jen pro děti zesve obce, když žádná škola nemá povinnost to dítě přijmout?
vilibalda
11. dub 2017
@luka_lu Zrovna Jinačovice jsem nedávno hledala a nepodařilo se mi to zjistit. V Žabovřeském zpravodaji totiž byl zápis z jednání zastupitelstva, kde se rozhodli udělat společný školský obvod s Jinačovicemi a spádová škola by pak byla nám. Svornosti. Letos to ještě neplatí, ale od příštího roku by mělo (pokud se to schválí i na Magistrátu). Asi bude nejlepší zeptat se na úřadu. Obec má povinnost zajistit dětem školu, tak by Ti měli říct, která to letos je.
berenika39
11. dub 2017
@netopejr do spádové školy dítě musí přijmout. tam není plno neplno....
vilibalda
11. dub 2017
@berenika39 Úplně to tak není. Školy nejsou nafukovací a opravdu se může stát, že nejsou kapacity pro všechny spádové děti. Informace z MŠMT jsou následující:
"Pokud škola nemá dostatečnou kapacitu pro všechny spádové dět (ať už v důsledku zastaralé obecně závazné vyhlášky, která nereflektuje novely právních předpisů, nezohlednění populačního boomu či přehlašování trvalých pobytů), zůstává povinností obce zajistit podmínky pro plnění povinné školní docházky dětí s místem trvalého pobytu na jejím území a dětí umístěných na jejím území ve školských zařízeních pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy, které se nevzdělávají ve školách zřízených při těchto školských zařízeních.
Obec může zajistit plnění povinné školní docházky v základní škole zřizované jinou obcí nebo svazkem obcí."
bervidova
11. dub 2017
@terezapetrova určitě není všude po zápisech, to si obec určuje sama (daný je např.že v dubnu). U nás probíhají zápisy do ZŠ až příští týden
berenika39
11. dub 2017
@vilibalda jansě, ale musí ti zajistit místo - na rozdíl od nespádové školy, kde ti řeknou, že smolík😞
betelgeuzz
11. dub 2017
@netopejr to nevím, u nás ve městě není na školách přetlak, v podstatě všude berou všechny přihlášené, tak proto asi město nemělo potřebu určit všem spádové školy.
sarihy
11. dub 2017
U nás jsou spádové oblasti zcela přesně definovány pro jednotlivé školy a je spíš scifi dostat dítě do nespádovky...šanci má maximálně sourozenec žáka, co danou školu navštěvuje, ale ani to není jistota...Ale spádové děti školy přijmou vlastně všechny, i proto jsou ty spádové oblasti dělané tak, aby ty svoje děti byly schopné pojmout.
luka_lu
autor
11. dub 2017
@vilibalda Právě že mi spádovou školu nemáme a při zápisu mi to paní zást.ředitele nechtěla věřit,že ji mít musíme.proto jsem se ptala.Ale byla jsem za starostou obce a ta Svornost ještě není schválená.No jsem zvědavá jak dopadneme.
sarihy
11. dub 2017
@luka_lu To už jsem tady četla několikrát, že někdo nemá spádovou školu - to je mazec a upřímně netuším, jak se to řeší v případě, že všechny školy v okolí naplní svou kapacitu určenými spádovými dětmi...A nebo je to tak, že je jisté, že do nějteré školy dítě pak umístí, takže to neřeší...ovšem dle jakého kritéria potom daná škola vybírá budoucí žáky? - když je to běžná ZŠ, tak nesmí dělat zkoušky a jiné výběry...to mi hlava nebere...
luka_lu
autor
12. dub 2017
@sarihy No jsem sama zvědavá jak to dopadne a doufám že nás vezmou někde blízko bydliště.
sarihy
12. dub 2017
@luka_lu Držím palce...tohle je ještě o moc nervující situace než to, co jsem měla já - jistotu spádové školy, ale touha dostat dítě jinam...Tak ať to vyjde!!
luka_lu
autor
12. dub 2017
@sarihy Moc děkuji🙂
elveren
12. dub 2017
Kritéria přijmutí žáků má každá škola jinak. My jsme třeba měli několik stupňů. 1. spádovost bydliště, 2. spádovost bydliště a sourozenec na škole, 3. nespádovost a sourozenec na škole, 4. nespádovost a bez sourozence.
@sarihy

@luka_lu Můžete také do dané školy napsat dopis/žádost a popsat důvody

Sem začni psát odpověď...

Odešli