Kdy a zda vůbec jste pořídily dětem mobil?

jeudi
28. led 2012

ahoj zajimal by me nazor maminek ,kdy a zda vubec jste svym detem poridily mobil ,ja kdyz vidim nektere male deti jak maj uz dotykace tak mi to prijde trosku ujety ,a nebo sem pozadu?

weri1
28. led 2012

pořídila bych, a jednou pořídím, už jen kvůli tomu abych věděla kde se syn pohybuje

mamkamarketa
28. led 2012

@jeudi mam jeste male dite,ale jakmile bude chodit nekam sam mobil dostane.
jestli bude dotykovy,nevim.ale dneska musi byt vsechno in,takze asi jo

jeudi
autor
28. led 2012

@mamkamarketa
@weri1 nopraaaave musi byt vse in jenze ten nas klukj e takovej trubka ze by to ztratil nebo bymu ho nekdo ukradl a zase nakej obycejnej ..oni ty deti mezi sebou ,,machrujou,, kdomalepsi aproste jen nechci aby byl pozadu

weri1
28. led 2012

@jeudi ale já nebudu pořizovat nic drahýho, a ani dotykovej, bůhví co bude za 5 let, já taky dotykáč nemám

mamkamarketa
28. led 2012

@jeudi vis treba pokud dite chce dotykovej mobil,tak ho nechat samotny at si cast usetri treba z penez za vizo,nebo kapesneho tak nejak. potom si toho bude vic vazit.
ono dneska ty deti desne koukaj na znacky a outsidery neberou 😖 ☹

jeudi
autor
28. led 2012

@weri1 ja taky ne 🙂 ale ty dnesni deti jsou proste jiny a asi bych neprezila kdyby se mu nekdo smal ze ma obyc.ale urcite nebude jedinej 🙂jen me zajima nazor 🙂

jeudi
autor
28. led 2012

@mamkamarketa presne jsi pochopila o co mi jde nerada bych aby patril mezi ty ,,horsi,, detem to tezko vysvetlim ze je to zbytecnost ..

weri1
28. led 2012

ale tohle z nich dělají rodiče
@mamkamarketa

mamkamarketa
28. led 2012

@weri1 tak vis co v ramci moznosti se taky budu snazit aby syn nebyl uplne out. ja chapu,kdyz lidi jsou na tom fakt finacne spatne,tak to nejde. ale pokud dite chce ten a ten mobil a na cast si samo usetri,tak to vidim pozitivne. ''zapadne'' mezi vrstevniky a vic si dane veci bude vazit,pac samo videlo,ze to neni jen tak ziskat penize

weri1
28. led 2012

mě prostě jen vadí, že když na to některý rodiče fakt nemají, tak je jim pak taky líto, když dítko je jak říkáš out.....ale kdyby se ty movitý rodiče trochu zamyslely a nedělaly z dětí to co některý dělají, bylo by to jednodušší ve všem

mamkamarketa
28. led 2012

@weri1 tak out jim rikaji zejmena deti samy. jenomze dnesni doba je bohuzel takova. s tim se nic moc udelat neda. vis me by treba nevadilo,kdyby meli ve skolach uniformy. ale to je zase jina debata

weri1
28. led 2012

@mamkamarketa jj to bych taky brala..... 🙂

martaska78
28. led 2012

Tak my pořídili mladýmu mobil až když začal sám chodit do školy a ze školy,t.j. 3. třída. Do teď má ten nejobyčejnější bez foťáku a zatím mu to nijak nevadí. Asi záleží na ostatních dětech. Ale teď je v 5. třídě, tak uvidíme, třeba bude potřebovat příští rok, na druhém stupni, nějaký novější 🙂 . Upřímně celkem bych se bála, aby ho kvůli "super mobilu" někdo šikanoval nebo mu ho chtěl vzít. Prostě našemu to nevadí, že má obyč, ale záleží to na dětech ve třídě 😉

tomlen
17. črc 2013

Ve třetí třídě dostal starý. A proč? Aby se naučil o něj starat, a kdyby ho náhodou někde nechal nebo mu ho ve škole ukradli, nebyla by to zase taková tragédie.
Dneska jsem ráda, že ho má. Jezdí ze školy sám od druhé třídy. Když se zdrží, zavolá a já jsem v klidu, že se mu nic nestalo. Občas si chce s klukama ještě pohrát na hřišti, zavolá, že doarzí později a vše je OK 🙂

beruzska
16. zář 2013

Syn má mobil od první třídy, teď je v páté a má pořád "starý" mobil-samozřejmě už několikátý (jednou mu navlhnul ve sněhu, pak zase spadnul, pak ho "zrušila" mladší ségra...)ještě nikdy ho neztratil-na to si dává pozor 😀 A když jsme se ho ptali, jestli nechce nějaký dotykáč, tak že prý néé, aby ho prý nezničil 😉 Zajímavé je, že PSPčko mu NIKDY nespadlo-k tomu má asi jiný vztah 😀 Mobil má pořád u sebe a já jsem v klidu, že se nic neděje...minule mi například volal, že se mu udělalo ve škole špatně, pamatuju si, že mi takhle jednou volali ze školky(když byl ještě malý)-jen jsem slyšela paní učitelku v telefonu a strašně jsem se lekla! Když má mobil, tak zavolá sám a nemusím se zbytečně děsti 😎

dzejnab
16. zář 2013

Telefon dostane jak půjde do školy, do té doby dítěti občas půjčím svůj, aby se s tím naučilo. Do školy bude dojíždět busem, takže když mu ujede, chci aby mohl dát vědět, že přijede pozdějc. Zároveň aspoň budu vědět, kde se pohybuje. Co se týče jaký telefon, tak rozhodně dotykový a zhruba průměrný době - děti dokáží být zlé a nechci aby ho šikanovyly, že má vykopávku

jeudi
autor
16. zář 2013

Tak jsem mu poridila nakonec dotykac, a je spokojeny, hlavne, ze tam jdou hry 😀

dasulag
19. zář 2013

Dcera dostala mobil v první třídě. Sama přecházela ze školy do kroužku, my s manželem jsme byli v práci, tak na takové ty organizační věci. První mobil měla obyčejný, v druhé třídě dostala dotykový, který má do teď - začala 4. třídu

ined77
25. bře 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Mobil pro děti https://www.modrykonik.cz/mobil-pro-deti/.
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s mobilem pro děti. Kdy dostalo Vaše dítko svůj první mobilní telefon a z jakých důvodů?
Vaše názory a rady jistě ocení i ostatní maminky, které třeba zrovna uvažují o pořízení mobilu svému dítěti.
Tipy, rady a postřehy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .
Krásné jarní dny plné sluníčka a úsměvů
D.
@dasulag @jeudi @dzejnab @beruzska @tomlen @martaska78 @weri1 @mamkamarketa @jeudi ... a další 🙂 .

vendulka
14. črc 2015

jaký by jste pořídily mobilní telefon pro prvňáka, holku?

kris2008
9. zář 2015

Já tenhle úplně obyčejný.na AlzA. Za 349Kč. Az uvidím chování k němu ,podle toho třeba ve 2 nebo 3 třídě PořídiM dotyk.

vendulka
9. zář 2015

@kris2008 to je super cena,ale já bych chtěla právě dotykáč, že se lépe ovládá a lépe píši smsky, než když by tady musela mačkat čudle 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
elu
9. zář 2015

@kris2008 je tak ten ma manžel a ja mam dokonce starý véčko 🙂, dcera nemá nic, ale je jí pět do školy jí dame nějakej jako máme my...

elu
9. zář 2015

@vendulka mysliš , že v první třídě bude umět psát smsky?...třeba máma mele maso 🙂

vendulka
9. zář 2015

@elu nemyslím si, že hned ze začátku,ale třeba v druhém pololetí proč ne...umí psát na počítači a na tabletu,tak si myslím, že dotykový mobil je lepší varianta

mahulena
9. zář 2015

u nas vybiram mobil prave ted, Justynce je cerstvych 7 let, zacala chodit do druhe tridy, nechtela ho, my snad taky ne🙂, ale dohnaly nas okolnosti, vyslala jsem ji samotnou na krouzky po meste, a je pro me nutne vedet uprostred meho pracovniho dne, kde je a zda tam dorazila a vse je ok. Jinak bych klidne do 4.tridy vydrzela.
Pocit, ze je dite "out" kvuli telefonu bych klidne nechala dite zazit, protoze je "in" zase necim jinym. aspon tak vychovavam, a to detem rikam. Nikdo nema vse a nikdo nema vse stejne. Samozrejme kdyby to bylo dlouhodobe a neunosne, tak to asi zacnu resit... 😠 😎

lenka5731
9. zář 2015

Budeme kupovat obyčejný tlačítkový, něco jako tu byl obrázek (druhá třída k Vánocům). Koupíme ho proto, abychom spolu mohli telefonovat a ne proto, abychom usnadňovali psaní sms 🙂 Nehledě na to, že netuším, jak se k němu bude chovat, jestli to někde zapomene, ztratí, někdo jí to ukradne (ve škole nemají nikde žádné uzamykatelné skříňky). Zároveň nevím, proč dětem dát všechno hned, dotykáč může dostat třeba za dva tři roky, může si na něj sama přispět, aspoň bude mít motivaci neutrácet kapesné za nesmysly.

lenka5731
9. zář 2015

nedávno jsem o tom mluvila s učitelkou, a ačkoliv dcera doma tvrdí něco jiného 🙂, tak na začátku druhé třídy má mobil jen menšina dětí a když už, tak staré typy tlačítkové

janapavlik
9. zář 2015

Mobil jsem pořizovala dceři loni, ve 3. třídě, kdy už chodila do školy sama, starý po nás, vyřazený, tlačítkový. Na 9. narozeniny dostala nový dotykový, protože se jí ten starý pokazil. V 1. a 2. třídě za mne zbytečnost, pokud vyzvedávám dítě, jinak pak už nutnost, ať vím, kde se dítě pohybuje atd....