Kdy a zda vůbec jste pořídily dětem mobil?

jeudi
28. led 2012

ahoj zajimal by me nazor maminek ,kdy a zda vubec jste svym detem poridily mobil ,ja kdyz vidim nektere male deti jak maj uz dotykace tak mi to prijde trosku ujety ,a nebo sem pozadu?

veruska007
9. zář 2015

Zatím ne. Syn je v první třídě, děti mají do družiny zákaz mobilů - takže předpokládám, že do 4. třídy mobil nemá skoro nikdo.

marinka
9. zář 2015

Dcera je ve druhé třídě a protože zatím nechodí do školy a ze školy sama, mobil nepotřebuje. I ve třídě ho mají asi jen dvě děti. Příští rok si myslím, že už sama chodit začne a určitě jí dám svůj starší mobil tlačítkový 🙂

vendulka
9. zář 2015

@lenka5731 a nemyslíš, že je na nás jaký ji pořídíme? rozhodně nebudu kupovat dotykový aby byla in,ale proto, že je to jednodušší a je zvyklá z tabletu.Zatím ji vodím do školy a ze školy já ,ale i tak nevidím problém v tom,aby měla mobil.Navíc ve škole mají skříňky, kde ho může případně později mít a brát si ho potom až půjde domů a zavolá mi, že je na cestě domů či do kroužku (ale to je až budoucnost),nevidím na tom nic špatného pořídit mobil v první třídě,ale zatím ho nutně nepotřebujeme, uvidíme druhé pololetí až nastoupím do práce na HPP

vendulka
9. zář 2015

já netvrdím, že ho potřebuje hned,ale jakmile nastoupím do práce, tak pro lepší pocit ho pořídíme, což je tak druhé pololetí,tak buď k vánocům a nebo k narozeninám a nebo to necháme na druhou třídu, uvidím dle okolností

mataharyy
9. zář 2015

Ač syn projevil zájem o mobil, přijde mi to brzo a zbytečné... Tento rok ho budu do školy a na kroužky vodit i vyzvedávat, takže není nutné aby byl "na drátě", takže zatím jsme tuto diskusi odsunuli na neurčito, ale jestli o tom začneme uvažovat, tak nejdříve to vidím na druhé pololetí třetí třídy, dřív budu raději, když místo mobilu v ruce bude běhat venku s míčem 😉

vendulka
9. zář 2015

@mataharyy a to se nějak vylučuje? 🙂 to že má dítě mobil neznamená, že nechodí ven....

mataharyy
9. zář 2015

@vendulka Ne nevylučuje, jen jsem si tak vzpomněla jak to vypadá, když jsou tady některé děti venku, v ruce mobil a míč vidí jen když jim ho někdo hodí na hlavu 😉 Asi stárnu, už ani vesnice není to co si pamatuji z dětství já 😀

kamila297
15. zář 2015

Dokud dítě nechodí samo ze školy, na kroužky atd., není důvod, aby mělo mobil.

speratovalucie
15. zář 2015

Syn dostal telefon teď do 1.třídy, aby mohl dát vědět, kdyby jim odpadla hodina nebo kdyby zůstávali ve škole dýl nebo kdyby je třeba kvůli vánici nechtěli pustit domů, než to přejde (to se mi stalo ve 2.třídě a máma se mohla zbláznit, kde jsem, protože nás před dvě hodiny drželi ve škole a nikdo nedal vědět rodičům). Po škole si telefon odkládá do poličky a bere si ho zase až do školy.

kamila297
15. zář 2015

@speratovalucie a on nechodí do družiny? váš příspěvek mi připadá jako z předminulého století... 😉 troufám si odhadnout, že když jste byla ve 2. třídě, tak ještě ani mobily neexistovaly 🙂

vendulka
15. zář 2015

@kamila297 to je tvůj názor

keny123
15. zář 2015

syn je teď ve druhé třídě bude mu 8let.a nepotřebuje ho a ani to nevyžaduje... školu má kousek někdy jde sám ale většinou ho budu čekat u školy - chodím v ten čas kdy on končí ještě pro mladšího do školky takže tam mám stejně cestu ...
kdyby se někde pohyboval ám kroužky dojíždění atd tk už by ho měl ale tak není potřeba...jo a až budem kupovat tak jitě že dotykáč,musíme jít přeci s dobou 😉

evcann
15. zář 2015

ve 2. třídě dostal dotykovy mobil k vanocum, od 1. třídy měl klasicky mobil, abych mela prehled kde je, ted je ve 3. a na mobilu obcas hraje hry kdyz treba jsme nekde na navsteve kde se nudí nebo cekarne a tak. Taková je proste doba, já se tomu nebráním ani to nemá cenu. 3/4 třídy má mobil.

martsla
15. zář 2015

Syn má mobil od druhé třídy - chodí ze školy sám protože chtěl jezdit s klukama (2 zastávky autobusem). Takže pro můj klid, kdyby mu autobus ujel (zakecá se v jídelně 🙂) a jel až dalším za půl hodiny... Teď je ve čtvrté a má nový - dotykový... lze koupit už od 1000,-- ...já ho měla v rámci smlouvy za 1,--kč
Jsem i více v klidu když si vezme kolo a jede na hřiště si kopat...dojede a zavolá dojel jsem ok🙂 Když tam chce být déle než jsme se původně dohodli tak zavolá a škemrá🙂 Učí se zodpovědnosti - nezavolá tak příště nikam nepojede a zatím to funguje. Nemohu mu stát pořád za zadkem ale potřebuje vědět že má "svobodu" a že mu věřím... i když to pro mě nebylo lehké🙂
A pro ty, kdo tvrdí, že dítě nemá pohyb, když má mobil je hloupost - syn hraje fotbal - 4x týdně má trénink, o víkendech zápasy nebo turnaje... Když má náhodou volno tak si vezme kolo a jede si kopat do míče u nás na vesnici na hřiště....takže spíše problém ho udržet chvíli v klidu...

speratovalucie
15. zář 2015

@kamila297 ne, syn do družiny nechodí a i kdyby chodil, chceme, aby s telefonem uměl zacházet už jen proto, kdyby bylo potřeba někomu zavolat pomoc nebo si dát vědět, co a jak, kdyby byl někde sraz atd atd. A věřte mi, že radši budu jako z předminulého století než netolerantní svoje názory vnucující idiot dnešní doby 😀

speratovalucie
15. zář 2015

@vendulka Radši bych ani netykala, ještě se to proti tobě obrátí 😀

speratovalucie
15. zář 2015

@kamila297 Navíc syn chodí do kroužků a je potřeba vědět, kde je nebo jestli se zdrží atd... to je snad naprosto normální... do školy i ze školy chodí sám, nikdo ho nevyzvedává a je potřeba vědět, co se děje, pokud se něco děje...

lu777
15. zář 2015

zatím nemá, není důvod 😉
až bude schopný dojíždět do a ze školy (což nebude dřív než v 9 letech, jezdíme dál a s přestupem, navíc syn je takový zasněný typ a bydlíme u hodně rušné křižovatky...), tak pak ho mít bude, ale spíš nějaký obyč, aby ho to nelákalo a nehrál si s tím každou přestávku.... (zbožňuje cokoli s obrazovkou, stačí mu reklama v tv 😝 😅)

jinak mimochodem jsem byla vyvedena několika zkušenějšími maminkami z omylu, že pak budu v klidu až bude mít mobil - plno mi jich hlásí, že dítě má mobil, ale neslyší ho - nenabije si ho - zapomene ho někde - při vyučování vypne zvuk a pak zapomene zapnout...
takže matka pak šílí... což chápu, představa, že mi dítě courá někde po Praze a nebere mi telefon mě děsí.... a jak znám našeho syna, tak to bude přesně tenhle případ 😀

lu777
15. zář 2015

a určo teda tlačítkový mobil.. už proto, že ty dotykové se hrozně lehko rozbijí....

janapavlik
15. zář 2015

@lu777 přesně! Dcera musí mít při vyučování vypnutý zvuk, což chápu, učitelka by šílela, kdyby to furt děckám vyzvánělo 😀 Ale pak si zapomene zapnout zvuk a nemůžu se jí dovolat. A to pak zuřím, že mi telefon nebere, protože ho neslyší 😝 😝 Jsou to kolikrát větší nervy, než když jsem ji vyzvedávala. Taky je zasněný typ a pouštím ji jen samotnou do školy, nemá to přes cestu, škola je kousíček od baráku, ale když kolikrát zavolá, že chce jít ke kamarádce a to už je dál, přes 2 cesty, tak nemám z toho dobrý pocit. Ale zase ji musím důvěřovat, neustále ji opakuju, že musí dávat pozor přes cestu, nebavit se s cizíma lidma atd... Když jsem ji pustila loni takhle poprvé, tak jsem měla nervy na pochodu, ale pak už jsem si zvykla, ale bojím se pořád....

konidana
25. říj 2016

Starší dcerka dostala tlačítkový telefon na začátku 2. třídy téměř v 8.letech. Už chodila sama do školy, ze školy i na kroužky. Syn (mladší ale zodpovědnější) dostal telefon už na začátku 1. třídy v 7 letech. Též chodí po městě sám a obě děti už jsou schopny jednotlivě dojet za mnou vlakem do práce (vyzvedávám je na nádraží u vlaku).
A teď otázka:
Dcera skoro 9 let by chtěla dotykový telefon s foťákem. Zatím váháme, možná ho budeme pořizovat za rok k 10. narozeninám, ale poraďte jaký??
S co nejlepším poměrem cena/výdrž (baterie i nerozbitnost🙂) Doma nic takového nikdo nemáme (chytrý tlf ani tablet), tak tomu vůbec nerozumím. Radši levnější-nemáme peníze nazbyt.

kika_21
25. říj 2016

V momentě, kdy přestaly chodit do družiny a začaly chodit ze školy a do školy samy-u nás 4. třída.Ale kdyby mobil nebyl, bylo by to super!

konidana
25. říj 2016

@janapavlik To je ještě dobrý. Dcerka minimálně 1. rok mobil zapínala, jen když si chtěla zavolat. Po položení ho ihned zase vypnula. Dovolat se jí bylo nemožné😀. Ale už se mi to občas podaří🙂 Nejsem stíhačka, tak jsem si zvykla. Když potřebuje, tak zavolá ona. Když potřebuji já, tak mám smůlu😀

silvapokorna
25. říj 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Mám holku ve druhé třídě základky a taky už řeším, zda jí dát mobil nebo ne. Na jedné straně je to rozmalování, na druhé pro mě možnost ji zkontrolovat, kde je a zda je v pořádku. Zatím se dcerku snažím motivovat, že pro mobil potřebuje umět číst a psát 🙂 Až začne chodit ze školy sama, nebo někam na kroužek sama, tak mobil určitě pořídíme. A začneme nějakou obyč klasikou tlačítkovou.

lajla
25. říj 2016

Nejstarší má od první třídy
Druhá má taky, ale spíš leží,nepouziva

janapavlik
25. říj 2016

@konidana to je taky dobré 😝 Na co ty mobily pak jsou, že.... 😖 Teď jsme se přestěhovali a dcera chodí přes celé město do školy sama, přes 2 hlavní cesty a jednu, kde není přechod. Naštěstí je zodpovědná a dává pozor. Ale stejně se bojím a asi budu pořád. Momentálně na ni čekám, kdy dovede tu mladší ze školky. Dala jsem jí důvěru, strašně ji chtěla vyzvedávat 😉 Volá mi často, když chce být po škole ještě na hřišti, že se zdrží u kamarádky apod. Ale někdy se jí taky nemůžu dovolat, jak jí mobil leži v aktovce a jde rušnou ulicí, tak ho neslyší.

kika_21
25. říj 2016

@janapavlik Ono nelze děti sledovat mobilem-dcera je třeba celý den na závodech, je tam hluk, různě se přesouvá, má dres, takže máme smůlu. Zodpovědnost a důvěra-přístroj to nenahradí. Kdyby ji někdo přepadl, pravděpodobně jí ho sebere, kdyby se něco stalo na silnici, je to také k ničemu, muž vždycky říká, že mobily nebyly a oni bývali celé dny s klukama venku-u jezu, v lese, na kolech.Jediné k čemu je to dobré, když se dítě ztratí-ale musí slyšet a musí mít k přístroji přístup.Včera na atletice zkoušel trenér syna z čísel rodičů-aby jim mohl on volat. 🙂Když vím, že někdo nedodržuje pravidla, na kterých jsme se dohodli, tak ho nepustím samotného ani s mobilem.

lajla
25. říj 2016

@kika_2 děti sledovat lze, jen je potřeba aplikace a mít připojení v mobilu

konidana
25. říj 2016

@janapavlik no přece na to aby si mohla zavolat🙂 U nás volá většinou, když si prostě chce pokecat, když třeba čeká než jí začne kroužek, nebo ráno když se míjíme(odcházím dřív než vstává) tak cestou do školy. Taky mi volá aby se zeptala(spíš oznámila) že jde ven, zda může ke kamarádce domů a tak.
A jaký má vaše dcera telefon? Ta naše už žadoní o dotykový s foťákem (viz. moje zpráva o kousek výše)

konidana
25. říj 2016

@lajla tak, když má ten mobil vypnutý a doma na stole, tak těžko 😀 Jo a okrajová podmínka mít tlf, co do něj jdou nějaké aplikace 😅