Kdyby mělo dítko průměr 2,28, čekaly byste 2 nebo 3?

martinak11mk
19. led 2012

Ahoj, ráda bych znala váš názor. Kdyby podle zapsaných známek v žákovské mělo vaše dítko průměr v češtině 2,28. Čekaly byste na vysvědčení 2 nebo 3??
Podle naší učitelky je to na 3, ale já si myslím, že je to pořád 2. Díky za názory.
Pokud byste měly za to, že je to 2 a učitelka jiný názor, co byste dělaly?

martinak11mk
autor
19. led 2012

@lenka5731 Nejsem. Ale od toho jsou v žk jiná sdělení pokud je při hodinách problém. Do dneška jsem jaksi nic nečetla, že by přinesl. Nikdy neměl potíže v hodinách...a pokud nějaké byly, mohla napsat větu - dostavte se nebo dát vědět. NIC.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@lenka5731 kdybys četla ok co jsem psala, neptáš se. Ve vlastivědě má 1,5, dostane 2 a neřeším to. Asi jsem podle tebe hysterka....ale je mi to jedno. Chtěla jsem názor na popsanou věc, nic víc.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek přesně tak. Všude najdeš prudiče🙂))Díky.

deyana
19. led 2012

@martinak11mk nás ve škole průměr také učili. Ale u známek se nehodnotí jen průměr, to jistě chápeš. Jak tady píše spousta lidí, není to jen o průměru, ale o snaze, o aktivitě v hodině, úkoly navíc. To by pak bylo moc jednoduché, nemyslíš? kdyby se vzal jen průměr a zaokrouhleno teda to hodí dvojku, tak to smáznem.

llllucka
19. led 2012

@martinak11mk:ale vždyť ti tady holky napsaly,že se známka nedělá průměrem ty si pořád razíš to svoje.A ještě jdeš za ředitelem.Promiň,ale co čekáš,že ti řekne.Pokud je to dobrej ředitel,tak to s tebou nebude řešit přímo,ale nejdřív si promluví s učitelkou.On přece nemůže vedět,jak se syn chová v hodině a jaký má daná známka význam.

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk podle mě je zas prudič (učitelky) matka, která se ohání průměrem a nechápe, že 2,28 nemusí být za 2.

kámen úrazu je podle mě v tom, že to má být první trojka na vysvědčení, proto to asi tolik prožíváš. tak se doma víc učte, pokud se chceš této situaci vyhnout.

betuse
19. led 2012

tak já bych to neřešila, zasla bych za učitelkou a zeptala se, zda má nějaké nedostatky , které můžete dotáhnout , nebo co je potřeba udělat Jen o průměr fakt nejde, a než dělat z učitelky nejakou ------ tak je lepší znát její pohled. Jinak s 36 dětmi- to má můj obdiv že žije -KLOBOUK DOLŮ

lucifereeek
19. led 2012

@martinak11mk nejde vždycky jen o průměr, ale o aktivitu atd. já měla z matiky že mi vycházelo mezi 2-3 a na vízu jsem objevila 4, a naše úča mi to zdůvodnila právě tím, že nejde jen o známky, takže čekat můžeš cokoliv 😖 a nenaděláš nic.

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk ano, v ŽK je možná kolonka "jiná sdělení". takže očekáváš, že učitelka co má ve třídě 36 žáků, bude po hodině třeba 10-15 žákům, kteří se zhoršili nebo mají jiný problém nějaké to "jiné sdělení" vypisovat? 🙂

betuse
19. led 2012

@lenka5731 souhlas a pokud to nebude těsně před vysvědčením, tak si toho většina rodičů ani nevšivne 😉

lenka5731
19. led 2012

@betuse přesně. 😀

moudivlacek
19. led 2012

@deyana to jsem taky psala,ze nejde jen o prumer, ne kazdy ucitel takto hodnoti, ale jde o to,ze se tato informace musi k rodici dostat,pokud bych byla v kuzi zakladatelky,tak se zeptam, ucitelka rekne ano znamky vychazeji tak a tak,ALE vas syn neprojevuje dostatecny zajem v hodine, bavi se se sousedem,nenosi ukoly... tak bych sklapla a neco s tim udelala,ale pokud pani ucitelka ani na tridni schuzce nebyla schopna se k tomu vyjadrit,tak nevim,chapu,ze ve tride se resi obecne veci a pak jen Novak 1, ....ale pote ma kazdy kantor,alespon za nas, otevreny kabinet a komu je co nejasne,tak at se dostavi,tohle me prijde fer
to ze je jich 36 je desny,o tom nepochybuju

ivarei
19. led 2012

@martinak11mk Nečetla jsem celou diskuzi, ale myslím, že spousta učitelů nehodnotí jen podle známek - respektive když je známka "mezi", nabízí se jí srovnání s ostatními 20-25 dětmi ve třídě a podle toho se pak rozhoduje. Pokud s učitelkou nemá dítko vyloženě nějaký vleklý konflikt, určitě bych do toho jako maminka nezasahovala. Maximálně tím, bych dítěti pomohla "máknout" v příštím pololetí. Vždyť to není žádná trága 🙂.

No a jinak mám zkušenost s učitelkou, která mi dala 3, přestože jsem průměrem byla na 1,14. Moje mamča, taky učitelka (vládly mezi nimi jisté antipatie), se ozvala. A výsledek? Paní učitelka se mi zkoušením každou hodinu snažila dokázet, že jsem trojkařka, čtyřkařka, propadlík. A výsledek? Na konci roku čtyřka mezi samými jedničkami.

ivarei
19. led 2012

@martinak11mk Každopádně držím palce, ať to dobře dopadne.

deyana
19. led 2012

@moudivlacek no právě, já bych tam raději zašla, a optala se proč to tak je, je pravda že ty rodičovské schůzky tam od toho mají být.. Ale i tak, pokud by mi tak záleželo na dvojce, snažila bych se domluvit přezkoušení (ovšem jen tehdy, kdy bych opravdu věděla, že to dítě na to má, to bych pak byla za blbce jak já, tak chudák dítě a ještě ho tím stresovat).

martinak11mk
autor
19. led 2012

@lenka5731 Jak kdo. Poslední co k tomu napíšu. Já žk prohlížím denně, kvůli akcím co mají mít apod. Takže nepatřím k rodičům co si toho všimnou před vysvědčením. Akdyž učitelka sama chce 36 dětí, je to její problém a co se týče organizace, měla by vědět jak to dělat. A každý rodič má nárok se dozvědět jestli je jeho dítě v hodině flákač apod. Váš přístup vám neberu, každý to má jinak. Učíme se každý den, i v nemoci. nejsem typ co se ptá před vysvědčením. Ale pokud učitelka nic neřekne - např. když s ní mluvím o přichystání úkolů apod / při nemoci / tak těžko budu předvídat že je málo snaživý. I ona má pusu, aby to řekla. Takže tak. A jak jsem několikrát psala, zeptat se půjdu, ale škemrat nebudu, aby mu dala 2. Tak snad to ted bude víc jasnější. Mějte se.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@ivarei díky,

moudivlacek
19. led 2012

@deyana ja jen reagovala,ze se me nelibilo,jak nektere proste smahem ze je hysterka..proste zeptala se na nazor,ma jich nespocetne,hysterka by byla,kdyby ji ucitelka vysvetlila proc a bylo to opravnene a ona delala scenu treba u toho ridi,ale tohle me prisel proste normlani dotaz,jako jakykoli jiny tady na MK 😉

llluckaaa
19. led 2012

@ivarei Ta ti to tedy pěkně osladila ☹ Ale stejně se svět nesbořil, ne? Sama jsi věděla, jak to je, že to víceméně umíš a nejsi žádný lůzr 🙂

deyana
19. led 2012

@moudivlacek jo však já nic neříkám, ani jsem neříkala že je hysterka 🙂 já bych taky známku svého dítěte chtěla uhájit, asi jako každá máma, ale nelíbí se mi názor, že průměrem je to za 2 a šlus.. to mi připadá přehnané.

ludva
19. led 2012

@martinak11mk Naše paní učitelka se s emailem nekamarádí, telefonní číslo nám na sebe nedala, prý špatná zkušenost, rodiče jí moc často volali. Úkoly při nemoci neposílá, ani nemoc nezohledňuje na známkách. Jak se dítě doučí či nedoučí je jen jeho věc a jeslti si zjistí látku co brali je to taky jeho věc. Takže pokud nám spolužáci řeknou, že nic nebrali tak se to nedozvíme. Učitelku můžu zastihnout 1x týdně při konzultačních hodinách na školním telefonním čísle 🙂 Pokud se dovolám 😀

moudivlacek
19. led 2012

@martinak11mk a syn je nejak casto po nemocnicich?? to by byl lepsi individulani plan ne?

moudivlacek
19. led 2012

@deyana ja nerikam,ze ty 😉 pisu obecne

ivarei
19. led 2012

@martinak11mk Ono to fakticky může být o tom, že má ve třídě někoho dalšího, kdo má třeba průměr 1,55 a tudíž mu vychází dvojka a když pak udělá srovnání, tak se jí může zdát, že prostě nemohou dostat oba dvojku. Co se týče toho upozorňování - většinou se to řeší, když se žák zhorší třeba o 2-3 stupně oproti předchozím výsledkům, nebo se píše upozornění propadlíkům.

ivarei
19. led 2012

@llluckaaa Osladila. Šli jsme pak s rodiči na pohár a dělali, že se nic neděje. V dalším studiu mi to nijak nebránilo. A paní učitelku pak o prázdninách načapali, jak krade v prodejně ponožky a tenkrát tam bývala cedule "V této prodejně kradl"... a na ní jméno, příjmení, zaměstnání (takže nebylo pochyb). Často jsme na ni chodili koukat, protože tam visela asi půl roku 🙂.

ivarei
19. led 2012

@martinak11mk Jinak podle zákona může být ve třídě maximálně 30 dětí.

fass
19. led 2012

Mám čtyři děti.Dvě malé,jedna dcera na gymnáziu a syn v devítce.A už se nedivím ničemu.Syn vyfasoval nejneoblíbenější učitelku na škole.V přírodopisu musí žáci vyrobit ze špejlí makety
7krystalu.Šlo to blbě,dělali jsme to dva dny už před 3 roky pro dceru.Ta tehdy dostala 1 s pochvalou a měla to na výstavě.Syn letos donesl ty stejné a co myslíte,že dostal.3 prý nekvalitní práce.Tak sem byla vzteklá a manžel chtěl letět do školy.Ale syn nechtěl,že by to bylo ještě horší.Ona má totiž žáky oblíbené a ty ostatní.A podle pruměru neznámkuje ani omylem.A to vyučuje nejtěžší předměty M,F CH,PŘ.

sara88
19. led 2012

holky, kdybych mohla řešit jestli bude mít dítě známku 2 nebo 3 co bych za to dala- já bych to ani snad neřešila . 🙂 buďte rádi, že máte zdravé a krásné děti, na tohle si jednou ani nevzpomenete. 😉

llluckaaa
19. led 2012

@ivarei Tak to je povedené! Já si říkám, že dítě z toho takové trauma zase nemá, záleží na tom, jak to podají rodiče. U nás se známky určitě moc hrotit nebudou, ocením, že dítě neopisuje a nemá taháky, že není drzé, že ve škole nevyrušuje - pro mě je důležité, jestli látce rozumí a snaží se, ne jestli dostane dvojku nebo trojku.

takyja
19. led 2012

@martinak11mk Já bych určitě neřešila jen to, kolik je ten průměr, ale i skladbu známek. Jestli je to 1, 1, 5 (což odpovídá průměru 2, 33), může to být jedničkář, co byl jednou načapán nepřipraven či po nemoci.... obdobný průměr ale vykazují i známky, 2, 2, 2, 2, 4 - což mi přijde takový průměrný dvojkař s jedním úletem.

Průměr je proto zavádějící... A záleží i na aktivitě, snaze se zlepšit, atd. Známka není jen aritmetický průměr.