Kdyby mělo dítko průměr 2,28, čekaly byste 2 nebo 3?

martinak11mk
19. led 2012

Ahoj, ráda bych znala váš názor. Kdyby podle zapsaných známek v žákovské mělo vaše dítko průměr v češtině 2,28. Čekaly byste na vysvědčení 2 nebo 3??
Podle naší učitelky je to na 3, ale já si myslím, že je to pořád 2. Díky za názory.
Pokud byste měly za to, že je to 2 a učitelka jiný názor, co byste dělaly?

petrunka01
19. led 2012

Asi bych se jí zeptala,z jakýho důvodu to vidí na trojku.Ono je možný,že v žákajdě není napsaný všechno a učitelka navíc vidí snahu při hodině a tak.Ale podle známek a průměru je to jasná dvojka

moudivlacek
19. led 2012

zalezi, zda i ucitelka znamku pocita, dle aritmetickeho prumeru, pak by samo dala na vysvedceni 2, ale z me vlastni zkusenosti vim, ze nekteri ucitele hodnoti komplexne (prumer, snaha v hodinach, domaci ukoly, dobrovolne referaty....)
o jak stare ditko jde?

martinak11mk
autor
19. led 2012

Nikdy ani 3 z ničeho neměl - na vízo. Já si taky myslím, že je to 2. Jinak v žákajdě má vše, ona je na to puntičkář. Ted z písemky - závěrečné dostal 2 - rozbory apod a 3 z diktátu.
Její důvod - málo známek, a to jich má 14. Copak je to málo? Někde má 5 známek a nikdo to neřeší jako ona.
Dnes za ní jdu...žebrat nechci, ale taky si to nenechat líbit. A když na tom bude trvat, přemýšlím, zda jít za řiditelem...prostě nevím když na ní bude trvat.

moudivlacek
19. led 2012

@martinak11mk malo znamek neni duvod, kolikrat ja mela v nekterem predmetu znamky 2 a nebyl problem, urcite zajdi
na ten vek jsem se ptala z toho dovodu, pokud by slo osmaka,tak ze by se mohl zeptat sam

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek je v 5třídě. Ale snahu má, nemyslím, že by patřil mezi horší. Nikdy si nestěžovala, prostě to oznámili před uzavíráním. Mám za to, že když nikdy neměl 3 na vízo, tak mě mohla informovat nějakou dobu předtím a ne ted. Syn je ted akorát vystresovaný co ho v hodinách čeká....zkoušení apod. Jenže ona nezkouší u tabule - rozbory. jen referáty,a písemný cvičení.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek Já si to taky myslím a 14 známek si myslím je dost. Dokonce před tou písemkou měl průměr 2,25 a už hlásila 3 na vízu.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@martinak11mk dokonce počítá chyby když do tištěného textu napíše místo psacího iy tiskací. Což už vůbec nechápu.

moudivlacek
19. led 2012

@martinak11mk to bude nejaka uca teda, takovy ja nejradeji... jsem zila v domneni, ze tyhle pani uz se na skolach moc nevyskytuji... jako obecne me prijde to znamkovani a pocitani prumeru na hlavu, co to o tom diteti vypovida?

ludva
19. led 2012

@martinak11mk Nechtěla ho jen postrašit a přimět k větší výkonnosti? Já byla za učitelkou v pondělí, moc jsem mu nepomohla, ale taky mi přijde nespravedlivá... Taky mám páťáka 😉

ludva
19. led 2012

@moudivlacek soušky jsou bohužel pořád stejný 😠 - některé samozřejmě.

moudivlacek
19. led 2012

@ludva no pravda, ja jsem z pate tridy uz nejaky ten patek... 😉 ale opravdu jsem si myslela, ze to skolstvi jde trosku kupredu, nemam v rodine skolaka, tak jsem jen prekvapena, ze i v dnesni dobe se hraje na nejaka desetinna mista 😅 o tom to snad neni, nehlede na to, proc to oznamuje na posledni chvili, kdy uz s tim nejde hnout...

jedine "stesti", ze nejde o devataka (ted nevim, zda je furt devitka povinna), kteremu se vysvedceni pocita k prijmackam na SS, osobne to znam moc dobre, me nase pani ucitelka dala pri samych jednickach 2 z telecviku!!!!!! ja to obrecela, ucitele za ni chodili,co to jako je...chapu, neumim splh, hrazdu..nejsem moc fyzicky zdatna,ale proboha je to jen telocvik, takze naprosto chapu
@martinak11mk

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek to jo, přesně tak. Nejhorší je, že je to mladá ženská.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@ludva nechodí na samou školu?.-)))

moudivlacek
19. led 2012

@martinak11mk zajdi tam a uvidis, jako zivot neni o znamkach,ale zas aby ty deti byly demotivovany taky nejde... a nerikal nebo nedelal neco, jako ze by si na nej zasedla kvuli necemu?

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek no právě...syn to taky už málem obrečel. Popravdě se mu divím, že tu závěrečku udělal na 2,3 - jak byl vynervovanej. Ale ne že by to neuměl, ale proto že mu to hrozí.
Jinak ta uča píše do žákovské pomalu každou hovadinu, je to i jejich třídní a že se zhoršil nic. Prostě až ted. A pokud má známky spíš na 2 tak určo není v hodinách že by spal, byl netečnej apod. Jsem zvědavá až tam půjdu. Ale bojím se, že budu muset i za ředitele...kdysi to byl můj učitel z M, tak mu řeknu že nás učil blbě zaokrouhlovat🙂)))
A ještě bych si myslela k těm aktivitám v hodině...přece pokud by patřil mezi flinky, dá se to taky oznámit dřív.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek To ne, patří spíš mezi ty víc poslušný. Ale je fakt že se celkově a uča povahově zhoršila. Mají ji 3rok a když začínala byla v poho, ale asi už ji to vlezlo do hlavy

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek to souhlas, život není o známkách...ale vím jak by to mrzelo syna. Docela mu jde o vyznamenání, chce být dobrej , učí se hodně. Mně jde spíš o to, že pokud je na 2, měl by ji dostat. Neřešila bych to, kdyby měl 2,5 nahoru, ale takto?🙂)

ludva
19. led 2012

@moudivlacek máš pravdu, ale páťákům se zase počítá pololetní vysvědčení do přijímaček na víceletá gymnázia.
Nejvíc je mi líto věta, teď jim dám tu horší známku a nakonci jim přilepším!! 😠
My teda teď máme soušku na druhou, ale už s ní doklepeme do konce roku a hurá na druhý stupeň 😀

martinak11mk
autor
19. led 2012

@ludva nechodí na stejnou školu?🙂)

martinak11mk
autor
19. led 2012

@ludva no právě....na jejich škole je jen jediná třída s pátáky, tak už mně příjde že to hatí tak, aby jim plno neodešlo na ty gymply. Nemělo by se jak spojit víc tříd, kdyby jich zůstalo málo. Prostě to nechápu.

llllucka
19. led 2012

@martinak11mk:promiň,ale známka se přece nedává na základě průměru.Každá známka má jinou hodnotu.Asi je rozdíl známka např. na desetiminutovku a na velkou písemku.Zeptat se jdi,ale učitel určitě nerozhoduje na základě průměru,ale jedná se o kompletní hodnocení.A promiň,o známkách svýho dítěte se máš informovat ty a ne,že tě bude informovat učitel.A super mi příjde tvoje věta,ještě nikdy za tři neměl ...... Přece se učitel nemůže rozhodovat na základě známek v ostatních předmětech.

ludva
19. led 2012

@martinak11mk My máme úču ve středním věku bezdětnou...
Taky jí máme od 3. třídy, ten první půlrok byl očistec. Kluk měl tik a nebyl jediný 😠 Teď ho občas bolí břicho ☹

pet.s
19. led 2012

@martinak11mk pokud máš pocit, že je to na jinou známku než mu úča dala, tak máš právo, žádat přezkoušení a případně následnou opravu víza. Já to taky tak udělala, ale nám dali za 5 z matiky. Na přezkoušení byla za 2. Týden od víza. Argument učitelky??? nooo ta se to pěkně doučila za ten týden!!!! Baba jedna!!
Za týden se nikdo matiku nedoučí, navíc moje dcera má ADHD, takže ta tuplem ne. Jen potřebovala jiný přístup a jinou učitelku.
Někdy opravdu dělají učitelé, že v pololetí dají horší známku, aby ho motivovali.
A z trojky si nic nedělej. Náš mladej v devitce ted v poloteí přinesl 5 z pololetní písemky z češtiny..myslím, že mu to zkazí vízo....-((((

martinak11mk
autor
19. led 2012

@llllucka Tím jsem chtěla říct, že se učí ok. Jinak na škole jsou 2 formy hodnocení. Klasická na průměru a druhá - na požádání formou slovní, což nemáme. Jinak pokud nevidím, že nosí špatné známky, nevidím důvod se informovat. Bohužel jsou od toho hovorové hodiny - na které chodím, ale jsou jen 2x za pololetí. V říjnu - kdy je známek málo a těžko budou informace již k vízu a v lednu - 14dnů před uzavřením.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@llllucka Jinak tedy ještě jedno...proč ostatní učitelé hodnotí a uzavírají na základě průměru? V té škole myslím....

martinak11mk
autor
19. led 2012

@ludva Tak to je síla☹

martinak11mk
autor
19. led 2012

@pet.s To jí chci říct, aby ho přezkoušela...ze závěrečné práce má 2, takže je vidět že tam moc mezery nemá. Fakt jsem zvědavá co mi řekne.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@pet.s Jak nesedne učitelka, tak se to projeví, hlavně že to zvládla🙂

ludva
19. led 2012

@pet.s A co jsi udělala pak? Nechala jsi holku přeřadit do jiné třídy??

@martinak11mk Držím palce, ať dopadneš dobře 😉 Chce to v klidu, bez emocí pokud možno 😵

martinak11mk
autor
19. led 2012

@ludva Zkusím v klidu🙂
Jinak jsem se ještě chtěla zeptat? Píšete si s vyučujícím i maily? Pokud jo, napíší vám info o známkách? Mně ne, odepíše, ale pouze s návrhem osobní konzultace. Jinak se nereaguje🙂 Vidíte něco špatného v tom, kdyby vám vyučující odepsal třeba krátce - ano došlo ke zhoršení...apod?