Kdyby mělo dítko průměr 2,28, čekaly byste 2 nebo 3?

martinak11mk
19. led 2012

Ahoj, ráda bych znala váš názor. Kdyby podle zapsaných známek v žákovské mělo vaše dítko průměr v češtině 2,28. Čekaly byste na vysvědčení 2 nebo 3??
Podle naší učitelky je to na 3, ale já si myslím, že je to pořád 2. Díky za názory.
Pokud byste měly za to, že je to 2 a učitelka jiný názor, co byste dělaly?

martinak11mk
autor
19. led 2012

@raamaa Jak jsem psala, nejsem ten typ a o známku škemrat nebudu. Ale jak se říká, / když vidím a myslím si - nejen já, že je na 2 / tak nebudu držet hubu a krok. Omlouvám se za výraz, ale jinak to napsat nejde.

petruskaz
19. led 2012

@raamaa samozřejmě že mail nevyřeší vše... u mne vždy fungoval jako pojítko mezi rodiči, když se třeba nemohli dovolat.... a ovšem že taky zdaleka ne všichni o tohle měli zájem... je to prostě trochu nadstandard a ne každý to tak dělat musí, čas navíc to zabere, ale to je holt riziko učitele, který tuhle "službu" poskytne... jen říkám, že jsem to tak dělala a osvědčilo se mi to... nad osobní setkání setkání v průběhu roku samozřejmě není, to je jasný...

llluckaaa
19. led 2012

@raamaa Ty jsi určitě učitelka, viď? Já mám pár kamarádek učitelek a co ty vyprávějí, tak mi je jich kolikrát líto. Např. jedna mi říkala, že děti pořád zlobily, vyrušovaly a tak jim pohrozila, že když se nezklidní, dostanou písemku. Nesklidnily se, takže tu písemku dostaly (z látky, kterou už měly probranou a tudíž ji měly umět). Výsledky byly takové, že i jedničkáři dopadli špatně. A sprďana dostala samozřejmě učitelka, protože rodiče si stěžovali u ředitele, co si to dovoluje jim dávat nečekanou písemku, a že jejich Janička nebo Petruška se vždycky tam pilně připravuje a je v hodině hodná, takže za špatnou známku může učitelka.
Já bych tuhle práci dělat nemohla!!!

jeudi
19. led 2012

ahojky je to jasne na dvojku ale oni taky hodne zkousi a do zk se to nepise tak jestli soudi podle toho co ma u sebe a take snaha v hodine se hodnoti,asi bych za ni zasla a slusne se zeptala proc kdyz ma takovy prumer tak proc 3

martinak11mk
autor
19. led 2012

@jeudi To chci. V žk má vše co má v tř. knize

lenka5731
19. led 2012

souhlas s raamou.

průměr 2,28 může být dvojka i trojka. hodnotí se přece nejen známky a ne všechny známky mají stejnou váhu.

přístup zakladatelky tématu mi přijde neúměrný. kdyby takhle kvůli ničemu vyšilovali všichni rodiče, můžou si to jít učitelé rovnou hodit. 😕 nechápu, že tu práci ještě někdo dělá.

raamaa
19. led 2012

36 zaku?!?!?! V jakem veku?!?! A to neni jeste na blazinci!?!? Pokud jsou to prvostupnovi zacci, tak ma moji poklonu!?! To ma na kazdeho zaka v prumeru 1,25 min casu za jednu vyuc. hodinu!?!?!

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk nechápu, proč by vám učitelka měla vysvětlovat podle čeho bude stanovovat známky? nezdá se ti, že toho chceš po učitelce až příliš a máš tendenci jí do toho trochu mluvit? ona tě taky poučuje, jak máš dělat svou práci?

dočetla jsem téma... jestli má 36 žáků ve třídě, tak se divím, že ještě neutekla. 😀

martinak11mk
autor
19. led 2012

@lenka5731 1/ nevyšiluji, jen tomu nebudu se založenýma rukama přihlížet. Jak jsem psala, kdyby měl horší průměr, neřeším to. Nikdo nikoho nenutí, aby tu práci dělal, tu si volí sami.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@raamaa Jo, jsou od 3třídy spojeni a je jich 36. Ted to jsou pátáci.

deyana
19. led 2012

já co si pamatuju, tak když jsem to mívala takhle, tak mě zkoušeli, a pak se rozhodlo.. a jedna úča mi dávala běžně u průměru 2,3 na výzo trojku 😉 Tam třeba taky brala v potaz, zda se v hodinách hlásím, zda vím, když jsem tázaná, a tak.. takže asi jen o zkoušení a písemkách to úplně být možná nemusí.

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk nedramatizuj, nechce ji nechat propadnout v devítce. jestli má průměr 2,28, tak to čistá dvojka není. nebuď nesoudná. jestli má dcera průměr 2,28 v páté třídě, tak asi geniální nebude a té trojky na vysvědčení se stejně brzy dočkáte.

martinak11mk
autor
19. led 2012

@lenka5731 Každý učitel - pokud hodnotí tedy jinak než průměrem známek / z čehož asi rodiče vychází / by podle mě měl alespon v září rodiče informovat, třeba větou, ikdyž vaše dítě bude mít takový a takový prospěchh, neznamená to, aby si tu známku donesl na vízo. Opravdu bys chtěla, aby tvému dítku vycházelo např. 2 a přinesl ti 4. Nedivila by ses jak to hodnotila, z čeho vycházela? příklad...budeš mít dítě co třeba v hodině odpoví správně, když se ho zeptá. Jinak je to třeba stydlín. Píše písemnku, tam mu to jde super. Bude ti nosit jedničky. Pak na vízo 3 že se nehlásil...bude se to líbit?🙂

martinak11mk
autor
19. led 2012

@lenka5731 proč bysme se dočkali? nemám dceru, ale syna. A ten se učí ok. Proč bych ho měla podcenovat že donese 3??? ty to děláš?

moudivlacek
19. led 2012

@martinak11mk tady to uz asi nevyresite a jak je videt,nekteri sem chodi jen prudit 😉

deyana
19. led 2012

@martinak11mk tak počkej, to trošku přeháníš, píšeš tady o rozmezí 2-3, což je o JEDNU známku, a ne o dvě. U mě dvojka je 2,0, pokud nemá 2,0, tak je to MEZI 2-3, ale 4ku asi nedá, to prostě jen takhle nejde, ne? v životě jsem neslyšela, že by někdo byl jedničkář a měl trojku na vysvědčení.

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk nepřeháněj. 😉

raamaa
19. led 2012

Omlouvám se, ale k tomuto tématu už nemám co dodat... Opravovat pro 36 dětí jakýkoliv text, udržet klid ve třídě plné předpubertálních svišťů a ještě je naučit novým znalostem nějakou aspoň trochu přístupnou moderní "hravou" formou a k tomu hodnotit takový počet dětí - může bý ráda, že stále trvá hodnocení formou známek, slovní hodnocení by musela začít vytvářet už v září 😀 ...UČITELKA JE BOREC!!! a ředitele bych šla uvědomit ne o "nevhodném" hodnocení žáka, ale o počtu dětí v jedné cimře!?!?! a aby učitelce přidal, ne práci, ale FINANCE!!!, protože ta dělá nejen ve své pracovní době, ale i hrubě po ní!!!

moudivlacek
19. led 2012

ja teda nevim u nas pokud to bylo mezi (nepocitam 2,6 a vyse), tak ucitele vzdy zkouseli, nebo tech, kterym to vychazelo nerozhodne dali testik 😉 takze bych to urcite nenechala s klidem jako nektere tady 😅

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek taky mi to tak příjde. Nevím co na tom dotazu bylo špatně. Asi ostatní jen kývnou, když děcka nosí ok známky a pak bum a vízo blbý. Hold každý je jiný🙂)) Jinak díky všem co odpověděli na můj dotaz, bez nějakých poznámek, podcenování dítěte. Zřejmě to znají u sebe. Prostě toto nechápu. Učitel je asi bůh, takže jim nekecejme do známkování🙂)))

lenka5731
19. led 2012

@raamaa jo a ta učitelka by ještě měla s rodiči komunikovat mailem a všechno jim vysvětlit 😀

deyana
19. led 2012

@raamaa souhlas !!!

martinak11mk
autor
19. led 2012

@deyana Nás ve škole učili, že 2-2,4 je zaokrouhleno na 2🙂))))

martinak11mk
autor
19. led 2012

@raamaa Rodiše chtěli třídu rozdělit. Sama učitelka nechce.

sara88
19. led 2012

tak já souhlasím, že nelze usuzovat jen podle průměru ze známek a i kdyby tak ten průměr jasnou dvojku neukazuje....sice napoví, ale učitel asi nejlépe vidí ostatní snahu, chuť do učiva či aktivitu při hodinách, co si budeme namlouvat

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk to je trochu zjednodušené. průměr 2,28 může být jasná dvojka i jasná trojka. nebo ty jsi ve škole přítomná každou hodinu, abys viděla, jak se tam tvoje dítě předvádí?

martinak11mk
autor
19. led 2012

@moudivlacek přesně tak. Ale většina tady by dala 3 a nechala to být🙂

moudivlacek
19. led 2012

@martinak11mk me se tvuj prispevek hystericky nezdal... zeptala ses,kdo chce odpovi,komu se to nelibi,at diskuzi zavre 😵
proste vic se uz tady asi nedozvis, dojdi za ni, v klidu s ni promluv a uvidis,co ti rekne,nikdo z nas nezna souvislosti, jsou to jen domneky, dohady... urcite se to nejak vysvetli, at uz pro syna lip co hur

lenka5731
19. led 2012

@martinak11mk a to budeš takhle vyšilovat kvůli každé známce, kterou tvoje dítě bude mít nerozhodně a nebo na to budeš mít jiný názor? 🙂

deyana
19. led 2012

Občas je mi fakt líto, co se tu na MK dozvídám, ptáte se na názory, a když někdo napíše názor, který se vám nelíbí, tak šup na něj. Tak se pak neptejte 😅 Nechci nikoho urazit, ale možná si občas přečtěte co píšete. Už i "VÍZO" s měkkým Í.. možná to o něčem svědčí. Prosím, neberte to jako urážku, jen mi to prostě bije do očí. Není náhodou to slovo odvozené od slova "VYsvědčení" ? Nikdo tady nikoho nepodceňuje, já osobně bych se snažila aby dítě bylo ještě přezkoušené. Řešit to někde na internetu, to ničemu nepomůže jak vidíte.