Kolik a jakých sešitů potřebuje dítě do 1., 2.,.. třídy?

karotky
5. zář 2012

Mám předškoláka a jelikož nám(rodičům)od Nového roku zruší pastelkovné napadlo mě,že bych mohla synkovi koupit sešity teď,když jsou výprodejové slevy.Jenže nevím jaké sešit a jaký počet potřebují.Díky za odpovědi 🙂

iluss
5. zář 2012

já myslím, že by bylo nejlepší zavolat si do konkrétní školky, kam tvé dítko potom bude chodit, a přímo se tam poptat, co všechno je potřeba. Myslím, že každá škola preferuje něco jiného. Některým školám je to jedno a jiné chtějí zase konkrétní druh sešitů.

mufinka26
5. zář 2012

každá škola to má jinak, některé školy je nakupují, jsou to spíš pracovní sešity a rodiče to pak jenom zaplatí 😉

adeden
5. zář 2012

tak sešit jsme kupovali do první třídy jen jeden .. Jinak se jednalo spíš o pera, tužky, desky, vodovky, fixy, modelíny,voskovky, ořezávátka, štětce, nůžky, sáčky na bačkorky a tělocvik, tenisák, švihadlo .. Pár věcí a spíš pracovních sešitů dostali a pár věcí nakupuje vzhledem k množstevním cenám škola a my jim to zaplatíme ..

😉

slunilibu
6. zář 2012

Myslím si, že je naprosto zbytečné kupovat nějaké sešity .... každá škola to má jinak, má jiné učebnice - pracovní sešity. Takže si myslím, že asi slev nevyužiješ! 😅 A pokud ti jde vyloženě o sešity - linkované, čisté atd ... tak ten nepotřebovala dcera ani jeden. Mají pracovní sešity a ty jim dala škola. Příští rok vám maximálně řeknou jaké pracovní sešity máte koupit a nebo na ně dáte škole peníze a nakoupí je hromadně. 😉

milmic
7. zář 2012

Co škola, to něco jiného. Co učitel, to jiné požadavky. Takže těžko říct. V první třídě děti mají spíš pracovní sešity, písanky a sešity - podle učitele. Já dávala dětem sešit na Abecedář a deníčky, někdo třebas může mít jiné nápady. Ve druhé třídě se už píše i do sešitů a zase platí, co učitel, to něco jiného. Obecně bych řekla, že jeden linkovaný do češtiny a jeden linkovaný do matematiky na počítání..... ale to je fakt děsně individi. 😉
Taky se může stát, že škola je dětem dává, já jsem takto sama kupovala dětem kompletní pomůcky do kroužku flétny a rodiče mi jenom zaplatili.

honzulka
7. zář 2012

My kupovali zatím jen obaly,pracovní sešity jsme dostali... 😉