Kolik měří a váží vaše 7leté děti?

sylvka
22. srp 2015

Ahoj maminy,mám dotaz.syn (za 14 dní mu bude sedm let) je celkově veliký na svůj věk,má 140 cm,vždycky byl i váhově pěkný,ale včera jsem zjistila že od března má zase 4 kila nahoře,čili rovných 40 kilo.co si budem povídat,do sportu moc není a potrpí si na jídlo.musí mít oběd i teplou večeři. prosím,kolik váží vaše děti? vím samoz.že jsme nad průměrem,ale chtěla bych vědět,jaká je průměrná výška a váha v tomto roce.díky

zzuzinda
24. srp 2015

Adam měl 7 v červnu a má 124,5 cm a 24 kg. Žere jako nezavřenej, sní porce jako já, kolikrát i větší a je vyzáblo hubený. Po tatínkovi a dědečkovi.

prezdivkos
24. srp 2015

Tak pro uklidnění,naše "malá" má v čerstvých šesti letech 134 cm a 30 kg, tlustá mi nepřijde, pohyb má ráda, ale je to prostě kus ženský 🙂 co se dá dělat. 😉

jetynka
24. srp 2015

@jakoubka Já tě můžu uklidnit 🙂 má dcera v říjnu jí bude 8,5let a má 20,5kg a cca 128cm je to to drobek ale zase nějak extrémně vyhublá není a je naprosto zdravá, někdy jí jako vrabec a někdy jí za dva, pohybu má taky dost, u nás je to ale v rodině takže má být po kom.

jakoubka
24. srp 2015

@jetynka - taky to máme rodové..né teda po mně 😀 ale po tátovi je hubený ...

baris
27. srp 2015

Dcera - dneska 7 let - 130cm, 20,5kg. Je samá ruka, samá noha, všude trčí žebra 🙂. jí normálně.

lenka5731
27. srp 2015

130 cm a 30 kg, mohutna kostra, pro holku "neštěstí". Jsem zvedava, kdy přijde touha vyrovnat se od přírody hubenym a utlym vrstevnicim a jak to budeme resit.

krystalka
28. srp 2015

@sylvka - synovi je 7,5 - měří asi 123 cm, váží 22 kg....co jsem tak viděla, tak patří spíš mezi ty menší a hubenější, jí taky jako vrabec, dřív jsem to docela řešila, ale má velkou sílu a výdrž, jinak je úplně zdravý, nemocný téměř nebývá, ve třídě patří mezi nejméně nemocné děti....už je prostě takový 🙂

lu777
28. srp 2015

měří asi 127 cm a váží asi 23 kg... vypadá průměrně, plno dětí je drobnějších, ale máme i dva kamarády, kteří jsou proti němu obři

lu777
28. srp 2015

@lenka5731 naše kamarádka má holčičku ještě větší... podle mě nejlepší dát je na nějaký sport, tam to může být spíš výhoda 😉

lenka5731
28. srp 2015

@lu777 no jak se to vezme, ona není vůbec dravá a soutěživá. Doteď jsme něco ze sportů zkoušeli, ale buď ji to tam nebavilo a nebo jí to vůbec nešlo (případně obojí). 🙂 Přijde mi, že je u většiny sportů potřeba hlavně dravost a šikovnost, samotná "velikost" nestačí. Detaily tu rozepisovat nechci, snad jen napíšu, že s ní 4 roky každý týden jezdím plavat, dva roky chodí samostatně do velkého bazénu a výsledek je ten, že že teď na konci roku uplavala 11 metrů 😝 , což uplavou i její kamarádky, které nikdy na žádné kursy nechodily. A to tam chodila ráda a hodně ji to bavilo 🙂)

lenka5731
28. srp 2015

@lu777 ted přišla s přáním chodit na kroužek na lezeckou stěnu, tak uvidíme, zkusíme ji tam nechat zapsat, jestli bude místo ... vyzkoušela si to na příměstském táboře, jak na stěně, tak na skále a venkovní "lanové dráze" a zaujalo jí to..

lu777
28. srp 2015

@lenka5731 lezení je dobrý a pokud je větší, tak má jedině výhodu... to vidím jak se některé i hodně čilé děti sotva někam dostanou, čistě proto, že mají krátké ruce a nohy 😉

a já mám kluka, který byl totálně nesportovní... ve 2 letech jsem ho doslova vyháněla ven a on brečel, že by radši koukal do knížky... trvalo to do zhruba 4 let, i mizerně chodil atd... pak jsem ho v necelých 5 dotlačila do sportovních her tady v MC, obrečel to párkrát, pak už o dost lepší.... doma jsme trénovali házení míčem, vázání tkaniček atd... na kole se naučil v 5 a kousek nakonec, jinak sport ani ťuk... v 6 jsem ho zapsala na lezení, lezl málo, ale zkoušel, protože lezli kluci ze třídy... zkusil si mezitím golf, tenis.... po ročním lámání jsme ho ukecali, aby zkusil plavání (chodil celou dobu a koukal na mladší, která chodila plavat, ale do vody ani za nic).... asi půl roku to byl mazec, byl hodně pozadu, úplné dřevo, až jsem se někdy měla co kousat do pusy, abych se nahlas nesmála, to se nedalo.... teď už skoro plave a sám chtěl na lyžák, tak byl konečně i na lyžích...

dravost a šikovnost potřeba u některých sportů není - např. u toho plavání nebo golfu ne... tam je spíš potřeba relax a soustředění...
holt některé děti na ten sport tolik nejsou, ale nějak se to dá obejít... náš M. rád jezdí na kole teď, zkusil i kolečkové brusle, nedávno dostal kolobrndu kovovou....
jinak cvičíme denně na záda tak 20-25 minut....
teď najednou přišel s tím, že by chtěl zkusit karate... 😅 no jsem na něj zvědavá, ale slíbila jsem si, že narozdíl od mých rodičů mu budu věci nabízet a nechám ho vyzkoušet věci hodně jako dítě.... protože to je člověk nejvíc otevřený... i když to dělat nebude, tak si to prubne a bude zhruba vědět o čem to je...
a on ten sport je dobrý i na sebevědomí 🙂

kris2008
11. zář 2015

Kristýnka má 7 let, 125cm a 24kg 😎

radiska
21. říj 2015

@sylvka no tak to máme taky tak, dcerka má 126 cm a 33 kg oblečení 146. Přes prázdniny se nám porařilo váhu srovnat na 30 - bylo hodně pohybu, zeleniny. A ted to máme zpět, sice ji dávám do školy pouze ovoce a zeleninu. ale mít dvě hodiny tělocviku za týden je ve škole katastrofa. Takže jsme začaly chodit třikrát týdně na basket, a výslekdy už jsou naštěstí vidět. má to výhodu, když je nemocná. má z čeho brát, zato mladší dcera 5,5 roka, má 116 cm a 19 kg, leze jí kde co 🙂

radiska
21. říj 2015

@lenka5731 jsme na tom stejně

mayram
20. říj 2017

@prezdivkos ahojky, muzu se zeptat, kolik vazi a meri dnes dcerka? (Moje v zari 7 let a 133 cm a 28.5 kg). Dekuji🙂

prezdivkos
20. říj 2017

@mayram Ahojky, určitě můžeš, ale moc tě nepotěším, má již 146 cm a 36 kg.. Nevím kam poroste..