Kolik měří a váží vaše 7leté děti?

sylvka
22. srp 2015

Ahoj maminy,mám dotaz.syn (za 14 dní mu bude sedm let) je celkově veliký na svůj věk,má 140 cm,vždycky byl i váhově pěkný,ale včera jsem zjistila že od března má zase 4 kila nahoře,čili rovných 40 kilo.co si budem povídat,do sportu moc není a potrpí si na jídlo.musí mít oběd i teplou večeři. prosím,kolik váží vaše děti? vím samoz.že jsme nad průměrem,ale chtěla bych vědět,jaká je průměrná výška a váha v tomto roce.díky

tajemna30
22. srp 2015

@sylvka průměrná váha co jsem našla dle tabulek u chlapečků je 24,5 kg, výška 125 cm
odkaz zde
http://ciselnik.artega.cz/prumerny_vek_a_vaha_d...

08tfej
22. srp 2015

Naší Terezce bude v září sedm a má 125cm a 26kg.

sylvka
autor
22. srp 2015

@tajemna30 díky.tak v tom případě by byl i jako deseti letej tlustej 😀 😀 😀
@08tfej Martínek má narozky 6,9 😉
holky,on od narození moc pěkně papal,kojila jsem do sedmi měsíců,pak dostal flašku sunaru,vycucal to jako houba a to samé jídlo.dokonce na něm sleduju,že když je hladovej,tak je protivnej... druhej syn je opak-hubenej není,má 20 kilo,ale cca 110 cm,jenže za poslední rok nepřibral deko,jenom se vytáhnul.jsem zoufalá,byla jsem zvyklá že jsem uvařila oběd a martí vylízal talíř,před adama postavim řízek a on řekne:to nejím... 🙄 😀

jezevec
22. srp 2015

My máme zase prcka122 cm a 21kg,je samy sval,hodně sportuje,je rychlej,hbitej,ji moc ale znát to neni..

helabella
22. srp 2015

Naše je taky prcek, takže zrovna průměr to není 😅 Má cca 116cm a 18kg 😀

08tfej
22. srp 2015

@sylvka no tohle já vůbec neznám.Obě děti Terka má 21.9.a Kubíkovi jsou 2,tak oba ani faldík,když byli miminka.Kojila jsem 1,5roku,Terča sice poznala Nutrilon,ale stejně byla hubeňour a že jí tak,že bych ji někdy musela utlouct.A Kubík ten UM nechtěl ani vidět,ale zbaští kde co,ale taky je hubeňour...

sylvka
autor
22. srp 2015

@jezevec
@helabella buďte rády!náš má oblečko 146/152 a nemůžu sehnat cvičky,páč má 36 nohu jako.a hlavně teda potřebuje co půl roku nový kalhoty a trička 😝

sylvka
autor
22. srp 2015

@08tfej tak já jsem byla ráda,že pěkně jí,ale teď si skoro říkám,že bych ho měla brzdit.jenže on jako nemá zlozvyky že by třeba jedl hodně nebo jenom sladký.on sní třeba 4 nektarinky,nebo jablka,nebo mrkev...

jetynka
22. srp 2015

no tak jak koukam my jsme zase pod průměrem, má dcera v 7letech měla 19kg sotva a 124cm takže drobek, syn čerstvě 6let má 125cm a 20,5kg tak těžko říct kolik může přibrat za další rok. co na to doktorka? neměla nějaké řeči? protože vím že kolikrát dr má plno řeči a nepatra po příčině proč dítě pribira.. dcera co je taková drobná tak toho sní docela dost jen moc nepribira tak patram jestli je to tím že má dobry metabolismus nebo je problém jinde. už mě napadla štítná žláza, buď člověk malo přibírá nebo právě naopak přibírá za krátký čas moc. tak se zkus zeptat dr i na tohle, raději zbytečně než vubec. ono se to nezdá, ale ať ho pak ve škole nekdo nesikanuje a nesmeje se mu, to dokaze hodně ublížit. to že přibral poznas jen na vaze nebo i proporcne na těle? mám bratrance a ten vážil a měřil na svůj věk pokaždé hodne nadprumer už nevím kolik, ale vím že už v 8 letech neměl ani podsedak a nevypadal silně jen přerostle, že má
silne a těžké kosti a co měl a má obrovskou nohu, dneska mu je téměř 18let a vždycky byl ve vývoji napřed, je zdravý a v pohodě.

jetynka
22. srp 2015

@sylvka buď rada že ji ovoce a zeleninu, jsou děti které o to ani okem nezavadi.

sylvka
autor
22. srp 2015

@jetynka doktorka:chodíme na pravidelné převážení a přeměření aby vyloučila horm.poruchu.zatím je to negativní.jinak říkala,že je váhově k výšce a neměla jinej problém.s ovocem mi to povdej,adam jí jedině mrkev,jinak nic!!!!!

dita_a_ivan
22. srp 2015

naše dcera (7 jí bylo v dubnu) měla při 7mileté prohlídce 128,5cm a 25kg, teď aktuálně úplně přesně nevím 😅 Ale má dost pohybu, dělá moderní gymnastiku a tam je rozhodně nešetří... Každopádně doktorka tehdy říkala, že je celkem nad průměrem, že roste moc rychle...

jetynka
22. srp 2015

@sylvka tak důležité je, že je pod dozorem, pokud nemá problém tak tady si řekni je ve vývinu a třeba roste a přibírá rychleji zrovna v tomhle období, pak může být rok kdy se cm a váha pohne jen minimálně a on se vyrovná s vrstevníky, ale ber to tak že je chlap a kluci jsou jiné postavy než holky a třeba bude v dospělosti vysoký a statný muž. o ovoci a zelenině bych mohla napsat roman, jedna dcera ji snad vše a ne malo, syn ji akorát jablka, banán hrozno a mrkev víc nic a ta nejmladsi je vybiravec 😀 ale zrout, takže co dítě to obrovský rozdíl a můžeš se snazit jak chceš a stejně je vše jinak než chceš.

rudovap
22. srp 2015

syn má 136 cm a 31 kg (noha 35)....ono ty čísla nejsou všechno, děti většinou rostou ve vlnách a to jak výška, tak váha. Pokud jak píšeš, jste sledovaní u dokt., a je to ok, tak bych raději nesrovnávala...🙂. Co vám doporučila dokt ohledně stravy?

mandala
22. srp 2015

Starší dcera 117 cm a 20 kg, mladší dcera 121,5 cm a 22 kg. 😉

lv
22. srp 2015

Api tedy za 3m 8let, 31kg 133cm. No 2.největší ve třídě, i z kluků. Vedle drobných holčiček je jak mamut, lehce i tuk tam je, ne moc, dle dr v pořádku, ale už nenabírat. Jí hrozně, musím ji směrovat k mrkvi, jabku, zelenině, mi to ráda, ale kdyby mohla, jí hranolky, řízek a sladkosti. Noha 32. Muž je velkej, silná kostra, já v jejím věku měla 23kg

majkoz
22. srp 2015

@sylvka No je to pěknej chlapák 🙂 Náš nejstarší na devítiletce 148, 35 kg, je to po tatínkovi takový ten hubený šlachovitý typ. Já bych teda určitě dala syna na nějaký sport, kde svou výšku zužitkuje 😉 ( ve Vašem případě asi spíš míčové sporty, kde se víc "zapotí", ten náš na míč bohužel moc není, tak chodí na lezení, což pro jeho figuru je ideální, si myslím) Budeš vědět, že sportuje, a pokud jsi si jistá, že má dobré stravovací návyky, tak si myslím, že není problém...prostě to bude kus chlapa, no ne?Navíc třeba baskeťák 😉

pap321
22. srp 2015

ahoj, můj synek oslavil před týdnem 8. narozeniny. Jeho míry mě také znepokojují 😖 (váha 41 kg a výška 136cm), i když sportuje , rád si pojí ale na ovoce a zeleninu moc není.
Paní doktorka ho sleduje.

cuma
23. srp 2015

nic bych si z toho nedělala, dcera má 4,5 roku má 120cm a 23kg, sportuje hodně - dělá gymnastiku a tanec....

makak21
23. srp 2015

Syn 7 let 130cm a 25kilo. Hubenejsi, ale v norme 🙂

mrazulka
23. srp 2015

Náš syn, 6 let, 125 cm a 28 kg, noha 33, hraje baseball, v běhu je rychlejší než jeho hubenější spoluhráči, rád běhá, jezdí na kole a plave. Jídlo má rád, no, musíme ho korigovat, což mě někdy mrzí. Postavu má po tatínkovi, není tlustý, na bříšku má trošku tuk, ale on je celkově takový statný. Doktorka se sice nad váhou trošku pozastavila, ale ona ví, že sportuje, tak to neřešila. Velikost 122 prakticky přeskočil. Dcerka je drobnější, 3,5 roku, 98 cm, 14,5 kg, ale k jídlu má také velmi kladný vztah 😀

pavlapl
23. srp 2015

Hanička měla v 7 letech 121cm a 22kg. Teď jí bude 9 a za dva roky přibrala 4kg ale je krasobruslařka a hodně sportuje.

kikimaruska
23. srp 2015

V 7 letech syn 118 cm a 17,5 kg. Je to ale nedonošenec. Nyní mu je 7,4 a konečně to trochu dohnal na 120 cm a 19,5 kg 🙂. Mimo normu jsme neustále 🙂

helcenka
23. srp 2015

@sylvka - syn 7 let má 134 cm a 34 kg. Má pevnou těžkou kostru a od mala byl větší, ve třech měsících si i na kyčlích mysleli, že je mu půl roku...
Jí víc než já, sladkostí moc nedostává, v tom je dost střídmý, ani je nevyžaduje. Ještě máme doma sladkosti z Velikonoc...
Doktorka je v pohodě. Když byl mimino, říkala, že ho mám trochu omezit, že je dost "velký" - ale to jsem nikdy nedělala, protože se stávalo, že měl velký hlad a hlady plakal. Vždycky přibíral a rostl ve skocích, během týdne přibral kilo, během dalších 14 dnů vyrostl o 3 cenťáky. Mezi 4 a 5 rokem za celý rok nepřibral ani deko, jenom rostl do výšky, všude mu trčely kosti, žebra mu lezla, no bylo to děsný, přitom jedl dost. Ale jinak byl v pořádku, já si už myslela, aby neměl nějaký problém. Pak začal zase přibírat a růst jako předtím. Rád běhá, venku pořád lítá, plave, chodil na tancování, teď začne chodit na floorbal.
Teď to nějak neřeším, tlustý není, bude mít prostě takový pevnější základ.

berenika39
23. srp 2015

Petr tyden sedmilety ma 120 cm a 23 kg. Vazi stejne asi rom, roste pomalu, ale frut 🙂 🙂 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
miiskaa
24. srp 2015

Dcera narozená 11.8. má 116 cm a 18 kg...malá a opravdu droboučká

marky29
24. srp 2015

Dcera narozená 6.8. má 120cm a 18 kg 😀

jakoubka
24. srp 2015

Tak Kuba je taky extrém....čerstvých 8 let ...a cca 130cm a váha 22,5 kg . Hraje fotbal. Jí, ale jako vrabec ☹
Na spodní hranici, ale prý ještě jakž takž ...no nevím...moc mě to neuklidnilo