Kolik místa potřebuje prvňáček na školní potřeby?

krystalka
7. kvě 2014

Ahoj všem, od září už budeme mít taky školáka, tak mimo jiné upravujeme trochu i pokojíček a zajímalo by mne, kolik místa asi tak bude potřeba na školní věci....kolik má váš prvňák sešitů, učebnic a ostatních věcí do školy? Má něco uložené doma, nebo to má většinou všechno pořád s sebou v aktovce? Díky za zkušenosti 🙂

killi
8. kvě 2014

@krystalka dcera má vyhraněné 2 šuplíky u psacího stolu na školní věci. Má tam sešity, pár knih, nějaké pomůcky do výtvarky 😉 Zbytek nosí pořád sebou.

pavlapl
8. kvě 2014

Hančí má vše v aktovce a nebo ve škole to co nepotřebuje. Na ČJ má čítenku a 4 sešity. Domů nosí jen sešity v kterých má úkol. Do M má pracovní sešit a malý sešit. Do ČAJS pracovní sešit a desky na písmena a číslice.

kacenkax1
8. kvě 2014

nám stačí jeden šuplík, na náhradní pastelky, obaly .. zatím vše nosí sebou, zbytek si nechávají ve škole (barvičky, složky s písmenkama a číslama..), doma raději ani nic nevytahujem, protože pak to zapomenem nachystat 🙂 nosí pořád dokola, matematiku, slabikář, písanku, jen prvouku tu nemají každý den, ale nevytahujem ji 🙂 teda pokud nemá domácí ukol

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
alka2015
28. srp 2015

Také jsme předělávali pokojík a škola už je o slova za dveřmi.... Místo v pokojíku jsme uspořádali psací stůl a poličky... 🙂

reniiisek
28. srp 2015

Ahoj, sestra vyhradila dceři dva šuplíčky a stačí to. Většinu stejně tahá zase do školy 🙂

speratovalucie
28. srp 2015

Syn má připravenou poličku cca 40x30cm a bude mu to muset stačit. Více místa bohužel není. Úkoly apod bude dělat v kuchyni u stolu.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
speratovalucie
28. srp 2015

@sarihy Možná malý rýpaneček do nás, možná ne... nevím... ;) Syn bohužel nebude mít jinou možnost než psát úkoly v kuchyni ... Každý žijeme jinak... někdo bohužel žije tak, jak nechce, ale aktuálně musí...

anie26
28. srp 2015

Souhlas. U nas to bude podobne. Taky bude na ukoly misto v kuchyni. Do pokojicka se synovy psaci stul proste nevejde. Doufam, ze ne naporad 🙂 Myslim, ze tim deti nijak poznamenane nebudou. Ja taky psala do ctvrte tridy ukoli v kuchyni a negramot jsem kvuli tomu fakt nebyla. 🙂 A co kdyz mi k tomu mamka udelala cerstve kakao...to se pak ukoli delaly jedna basen 🙂

speratovalucie
28. srp 2015

@anie26 Tak tak.. u nás bohužel syn nemá ani vlastní pokojíček... měl ho do svých 3,5 let a užil si ho... ale teď ho hold nemá, nedá se nic dělat, snažíme se a věříme, že co nejdřív bude.

speratovalucie
28. srp 2015

Navíc já jsem měla vlastní pokoj, ale úkoly jsem stejně dělala v kuchyni. Prostě mi samotné v pokoji bylo divně... A syn je stejně typ, který je nejradši u nás, takže by byl asi stejný jako já...

lenka5731
28. srp 2015

Dělat ukoly v kuchyni u stolu je u mladsich deti prakticke, I když je vlastni vybaveny pokoj. Kolikrat trvá napsání a přečtení par řádku věčnost, tak se u toho aspon da připravit vecere, svačina na druhy den...

krystalka
autor
28. srp 2015

@speratovalucie - tuhle diskuzi jsem téměř před rokem a půl zakládala já 🙂 , teď syn půjde do druhé třídy a tak po roce zkušeností můžu říct, že na věci do školy mu stačí jeden větší šuplík, kde má hlavně náhradní sešity, obaly, pastelky, tužky, dává si tam už vyplněné a popsané pracovní sešity, když dostanou nové.....jinak stůl má v pokojíčku, ale ze začátku taky hodně psával úkoly v kuchyni....taky je rád s námi, ale zároveň ho tam hodně věcí kolem rozptylovalo, takže stejně buď je dělal v kuchyni, ale já jsem se mu plně věnovala a seděla u něj (nevařila jsem apod.) a nebo jsme s tím radši šli nahoru do pokojíčku, kde byl tak nějak větší klid.....ono ani nebylo potřeba, abych u toho dělala ještě něco jiného, protože úkoly jsme dělali o dost dřív, než večeři...a svačinu děláme až ráno.... Navíc, oni v prvním pololetí úkoly nedostávali vůbec a ve druhém měli úkol tak dvakrát nebo třikrát v týdnu 🙂

speratovalucie
28. srp 2015

@krystalka Ano, vidím to v úvodním příspěvku, že jste tu diskusi zakládala Vy. Maminky ji obnovily dalšími příspěvky 🙂