Kolik se zaplatí při nástupu do 1. třídy?

petrajurinova
3. zář 2013

Ahoj jenom tak orientačně by mě zajímalo, na jakou cenu Vás vyšlo vybavení a platby před a při nástupu dítěte do první třídy ve státní nebo městské škole (v soukromé to samozřejmě bude podstatně dražší). Právě jsem si to pro své domácí účetnictví propočítávala a jsem zatím zhruba na 3000,- Ve kterých mám započteno - aktovka cca 1000,-, školní potřeby a výbava na různé výchovy (VV, TV...) zhruba 1200,- a strava a poplatek za družinu na září cca 800,-. Já jsem počítala i s trochu vyšší částkou, ale dost věcí děti dostanou od školy (barvy, lepidla, sešity, pracovní sešity, písmenka.......), naproti tomu kamarádka je z té částky celkem paf a zdá se jí to moc. Tak mě trošku zajímá, jak je to jinde.

berynka
3. zář 2013

Tak u nás:
- 1500,- (aktovka), penál a tvrdé desky jsme dostali
- 800,- (vybavení VV), něco jsme už doma měli (hlavně na TV), tak to nepočítám
- 800,- (drogerie do školy a do družiny)
- 600,- (odpolední družina, platí se najednou 4 měsíce)
- 80,- (el. kartička na obědy)
- 500,- (na učebnice a sešity)
- 100,- (pronájem skříňky v šatně vč. klíče)
- 400,- obyčejné tenisky (na tv a do družiny)
Takže za normálních okolností rozhodně kolem !!! 5 tisíc !!! 😝 😉

Plus cca 1000-1500,- bude stát nějaký školní kroužek 😎 .

@petrajurinova

zamilovanadonej
3. zář 2013

Já dala za pomůcky do 1. třídy aktuálně něco kolen 2000Kč + 1200kč aktovka+185 Kč bačkory.....nepočítám tenisky na tělocvik. Takže 3000kč jen to fikne. A taky kroužky: Jazyky jsou u nás za 200kč, pohybové kroužky za 400kč....družina na 1 m+síc 50kč, strava měcíčně cca 550kč...

Takže celkem za začátek a září...zhruba 4500kč.

petrajurinova
autor
3. zář 2013

@zamilovanadonej tak kroužky v rámci školy nebo družiny (pohybové, keramika, dramatický, pěvecký sbor, turistický oddíl) jsou u nás zdarma a angličtinu mají už od 1. třídy jako povinný předmět, takže tam naštěstí nebudeme doplácet nic víc než nákup učebních-pracovních sešitů.

poupe
6. zář 2013

Tak u nás se platí 200kč za kroužek na 1/2 roku, mě příjde taky že jem dala kolem 5tisíc 😒 😉

majka07
10. zář 2013

tak já myslela, že to bude hrozná částka a nakonec mi to zastak šílené nepřišlo, ale asi je to i tím, že jsem nenakupovala všechno najednou. Jinak na prvňáčka se u nás dostalo od úřadu 5000,- kč což potěší 🙂