Má učitelka právo zabavit na škole v přírodě mobil?

radka.m.
19. kvě 2009

Ahoj holky,prosím vás o radu,váš názor,nebo zkušenost,můj syn 8let odjel v neděli na školu v přírodě.v papírech měli napsáno,aby s sebou nebrali cenné věci a mobily.vzhledem k tomu,že mám takovou zkušenost,že jsem dceři nikdy mobil,nebo mp3 nedala i na tábor a ona pak přijela naštvaná,že ostatní to tam vždycky měli,tak jsem synovi dala mobil s sebou s tím,že jsem sivědoma,že ho může i třeba ztratit,takových rodičů,co dali mobil bylo více.včera jsem synovi volala a jeho mobil zvedla učitelka s tím,že dětem mobiliy zabavila,protože někteří ho měli a někteří ne,tak aby na tom byli všichni stejně,tak jsem teda nadávala,že je to jeho osobní věc a že jsem si vědoma toho,že jí může ztratit a že nemá učitelka právo mu osobní věci zabavovat a že si přeji,aby mu mobil vrátila zpět,dneska jsem volala a mobil má ještě pořád zabavený a vrátit mu ho ani nehodlá,tak bych potřebovala od vás poradit,jestli v dnešní době,kdy je mobil naprosto samozřejmá věc má právo učitelka ho zabavit,jsem z toho docela dost špatná,syn je dost mazánek,je poprvé někde sám a představa,že spoléhal na to,že mi bude alespon moct zavolat a ted nemůže ,tak to je fakt dost krutý,předem deěkuji za vaše odpovědi.

jeudi
19. kvě 2009

v dnesni dobe je to u ucitelek normalni mam brachu 8 let a ten ma kazdou chvili neco zabavene myslim ze to ucitelka nemyslela zle ale aby zvedala nebo mu dokonce lezla do mobilu to asi dost prepiskla

radka.m.
autor
19. kvě 2009

já vím,že v dnešní době učitelky zabavují třeba mobily,ale já si právě myslím,že ve škole,když to vyrušuje třeba vyučování,ale když jedou takhle malé děti poprvé na týden od rodičů,tak se mi zdá blbost přetrhat jakkýkoliv kontakt s rodiči a zvláště,když na to dítě spoléhalo,že když se mu bude třeba stýskat,tak bude moct zavolat a uslyší maminku,to mně právě na tom hrozně mrzí.a myslím si,že když mu učitelka tuhle jistotu vzala,tak to i obrečel. ☹

emamamamu
19. kvě 2009

radko co nejdriv mu napis dopis a uklidni ho, vysvetli mu to tak, ze nktere deti trebna byly smutne, ze ony mobil nemely a blabla a proste mu casto pis, denne pohled a uvidis...🙂
u nas decka brecely prvni dva dny, ze je jim smutno a pak uz ani nevedely, ze nejsou doma🙂

popelka.miri
19. kvě 2009

Radko, já bych mu ten mobila asi taky nedala, jelikož chápu, že někdy to ty učitelky nemají lehké..mobily jim zvoní a ruší ostatní děti a zbytečně se rozptylují 😒 třeba to také bylo myšleno tak, že škola v přírodě bez zbytečných výstřelků civilizace? 😅 A jenom příroda a klídek! Za nás mobily taky nebyly a žili jsme, dokonce si myslím, že dopis je někdy víc než mobil, dopis si totiž může dítě kdykoli přečíst a dát si ho pod polštář..

martinka79
19. kvě 2009

Radu pochop pí. uč... ale určitě mu piš...nebo můžete zavolat učitelce na tel... to u nás šlo. či na pevnou v daném ubyt. zařízeníí. neboj on to zvládne líp než ty. 😉

luckahr
19. kvě 2009

Rado, Ana je taky zrovna na skole v prirode a taky u nas byla prosba, aby rodice detem nedavali mobily sebou, ze jednim z ucelu SVP je osamostatneni se. A na tabor jezdi od 6 ti let a taky tam mobily nejsou zrovna vitany a vim, ze jsou deti, co ho sebou maj, ale ja bych ji ho nedala. Chapu ucitelku i tebe jako mamu, taky by se me to dotklo, ale proste kdyz mobily ne, tak ne.

radka.m.
autor
19. kvě 2009

děkuji všem za odpovědi,dopis mám už napsaný,zítra ho pošlu.

maart
20. kvě 2009

Muj syn odjizdi na skolu v prirode v patek. Mobilni telefony byly striktne zakazany....pry to proste nedela dobrotu. Treba vecer zacnou nektere deti volat rodicum, ty co telefon nemaji volat nemohou a je jim to lito. Rozumim tomu, muj syn telefon nema (jsme divna rodina? 😅 ), takze toto neresim.

Je mi ale jasne, Radko, ze Te to nastvalo, nechtela bych, abych se to podobneho problemu s tridni ucitelkou meho syna dostala ja...takova blba situace to je.

Drzim palce, aby to dobre dopadlo.

maart
20. kvě 2009

...meli jsme kvuli Sk. v pr. i tridni schuzku, vsichni rodice zakaz telefonu akceptovali bez problemu 😉 . Detem ho nedaji.

radka.m.
autor
20. kvě 2009

my jsme měli akorát na seznamu,co mají mít s sebou napsané,že si s sebou nají brát cenné věci a mobili,ale celý ten seznam je vlastně podle mně jen doporučení a záleží jen na rodičích,jestli dají 3trička,jak tam bylo napsáno,nebo raději 5triček a to samé s mobilem.a vzít dítěti,které jede poprvé samo bez rodičů jakkýkoliv kontakt,to mi přijde prostě jako přežitek.podle mně to je jako kdyby jim zakázala nosit teba značkové oblečení jenom proto,že ho někdo nenosí.jsem z toho dost vyvedená z míry,ach jo.

maart
20. kvě 2009

Jo, fakt Ti rozumim, ze Te to stve...tak u nas se ty mobily proste zakazaly...pak jsme jeste kecaly s matkama po schuzce venku a dohodly jsme se, ze teda mobily NE 😉 . Mne to vyhovuje, ted premyslim o tom, jestli mi vadi, ze s "malym" 🙂 nebudu mit zadny kontakt....tak zatim proste nevim, budu na nej myslet, to je jasny, ale budu i doufat, ze se tam ma pekne, ze je o nej dobre postarano a ze kdyby bylo neco v neporadku, tak se ucitelka ozve. Ucitelka je sympaticka mila zenska, tak na ni spoleham.

maart
20. kvě 2009

Jo, ucitelka nam jeste vysvetlovala, ze s tema mobilama je to taky tak, ze se treba stane, ze je ditko vecer smutne, styska se mu, jeste ke vsemu nemuze najit pyzamo a "ztratila" se mu backora...no a v tehle, pro nej vypjate, situaci proste zavola domu, zacne plakat a prosit rodice, aby pro nej prijeli, ze je to tam strasny.....i kdyz treba je jinak naprosto v poradku a v pohode. Takze tak. Jak uz jsem psala, syn telefon nema, zatim po nem ani netouzi (touzi po jinych x vecech 😀 ), takze mne tenhle "problem" odpada.

Neboj, bude to dobry 😉 .

slunicko552
20. kvě 2009

Ahoj ono je rozdíl pokud dítě mobil sebou nemá a pokud ano a někdo mu ho veme 😒 V Tvé situaci bych byla taky na nervy.Ale je to dost těžké,asi jsi mu ho neměla dávat,ale když už,tak měla učitelka určit třeba hodinu,kdy dítě zavolá domů.Třeba jednou denně a potom zase vzít tel.k sobě.Určitě by to bylo lepší než znemožnit kontakt úplně 😔

radka.m.
autor
20. kvě 2009

jo,jo,přesně takhle jsem to taky myslela,chápu,že když je ve třídě 20dětí,že si každý nemůže volat kdykoliv se mu zachce,nebo 10krát denně,ale prostě vymezit jim hodinu,kdy mohou volat a pak mobil vypnout,nebo odevzdat.

renat2
Autor odpověď smazal
Zobraz
radka.m.
autor
20. kvě 2009

renat-jenomže podle mně i právě v tý škole mobily můžou být,ale nesmějí rušit při vyučování.jinak děti s těma mobilama nerušili,paní učitelka nám řekla,že je to vyloženě kvůli tomu,že je někdo má a někdo ne,a jinak ten kontakt,požádala jsem učitelku,jestli bychom mohli aspon zavolat synovi na její mobil,že bychom se domluvili na určitou hodinu a to taky odmítla

janula34
20. kvě 2009

Radko, moja dcera ma takmer 9r. boli v skole v prirode uz 3x, bola prosba od ucitelky nedavat mobil, akceptovali sme to a bolo to lepsie. Presne ako pise Maart, zrazu je dieta smutne, vola domov a o 5 min je vsetko ok a ty si zbytocne vystresovana ze mu je zle. Ked sa nieco stane, ucitelka ta informovat urcite bude. Predstav si ze je tam 30 deti a ked zacne kazde vyvolavat tak sa spolu nedostanu ani na obed. Chapem ucitelku ze ani nechcela aby si s nim hovorila, lebo sama pises ze maly je mazanek, po tvojom telefonate bude urcite smutny, bude plakat, podla mna by ho to zbytocne rozhodilo. Neboj myslim ze sa mu bude pacit, vacsina deti je tam spokojna, nie je to ako tabor, kde je plno neznamych ludi, tu su jeho spoluziaci.

renat2
Autor odpověď smazal
Zobraz
emamamamu
21. kvě 2009

radu ja myslim, ze ty to prozivas vic, nez maly🙂 ten uz je urcite v pohode🙂 me taky mama psala jen dopisy a pohledy, brachovi to same a to byl uplakanek, mamincin cecek🙂))

tomlen
17. črc 2013

Za prvé bych synovi telefon sebou nikdy nedala. Jezdí takhle od svých 3,5let takže s ním není problém. Akorát v něm podporujete "mamánkovství" a nenaučí se poradit si v situacích, kdy mu maminka nestojí za zády.
Jinak co se týká paní učitelky, tak si myslím, že na to právo nemá. Bylo to vaše rozhodnutí s tím, že víte, že může dojít ke ztrátě.
Ale zase na druhou stranu to chápu. Jezdím jako vedoucí na tábory a taky bych nebyla nadšená, aby dítko každou chvíli volalo domu, žalovalo na spolužáky/kamarády, a já to řešila na místě a ještě poslouchala naštvané rodiče, kteří ani neví proč a jaká situace se vyhrotila.

tomlen
17. črc 2013

@radka.m.
My jsme také odjížděli na školu v př. nebo tábor bez mobiů a taky se nám nic nestalo. Já mám naopak jen ty dobré zkušenosti s výjezdem od rodičů 🙂

evaviki
17. črc 2013

@tomlen diskuze je 4 roky stara.. ale kdyz uz, tak to, ze ma mobil ho v mamankovsti nepodporuje.. a ja si treba neumim predstait, ze by jsem 3,5 lete dite nekam takhle poslala, kazdy to mame proste jinak..

anatanka
21. kvě 2018

Mobily se neberou ze dvou glavnich duvodu - odpoutani od rodicu - deti nevolaji, kdyz je jim fajn, volaji jen, kdyz jsou z neceho frustrovane a to pak prenaseji na rodice. Priklad: Dite je cely den stastne, vecer se mu stane nejaka malickost, nepohodne se s kamaradama atd. a hned si vzpomene automaticky maminku a jde volat, ze je to tam strasny a chce domu. Za deset minut o tom nevi a vse je OK, maminka je vyrizena do konce skoly v prirode. Druhy duvod - ztrata. Deti si proste drahe veci jeste nejsou schopne ohlidat, takze kazdy vecer vysetrovat, ze nekdo nekomu neco "ukradl"... Taky me mrzi, ze dcera nemuze mit na SVP mobil, ale na druhou stranu to uplne chapu...