Máme doma leváka

zuzik31
14. led 2010

Ahoj,
dcera bude nastupovat v září do školy. Mám docela obavy, až se budeme učit psát. Co si vzpomínám ze školy, tak leváci museli hodně dřít, aby se naučili slušně psát. Určitě máte zkušenosti i s pomůckami pro leváky, poradíte?

mates22
8. únor 2012

máme doma levačku, bylo to tak nějak jasné už od malička, vůbec mě to nestresuje, ani to nijak neřešíme. Jediné, co jsem pořídila jsou nůžky pro leváky, to jsem viděla, že s tím bojuje. Ale jinak si to řídí sama, třeba příbor drží jednou tak a pak zas tak (což si myslím, že má ze školky, že ho bere stejně jako ostatní). Teď řešíme školní odklad, jelikož je prázdninová, taková hravá a navíc prý levák (tak to řekla i doktorka i paní učitelka), tak že prý by bylo lepší školu odložit, že už tak to leváci nemají jednoduché a čím starší, tím to líp zvládne. Takže uvidíme, co si o tom pomyslí v PPP. Pokud půjde do školy, pořídím ještě pero pro leváky, jinak asi nic. Akorát třídy tu máme pravácký, se světlem z leva - já chodila do moderní školy a měli jsme okna po obou stranách.
@papuchalk ...já bych řekla, že ano, bude levák, dcera takhle taky začala už od miminka, uměla používat obě ručičky, ale preferovala levou
@lenka3007 ...taky píšeme zrcadlově, podle předlohy většinou ne, ale občas i to jo....ale koukala sem ve školce, že není sama, i pravákům se to stává

papuchalk
8. únor 2012

@mates22 Asi jo, asi bude levák, protože on tu druhou ruku nepoužívá vůbec nebo jen málo. Jinak jsem četla (nebo slyšela, už nevím) takovou zajímavost, že leváci prý jsou tak málo zastoupeni jen v naší populaci, že prý všude ve světě je vyšší procento leváků. To je zajímavé. Že by to bylo tím přeučováním?

mates22
8. únor 2012

@papuchalk tak to jsem nečetla, já zas četla, že leváci (když to není dědičně), jsou většinou z dvojčat a to jedno, že zaniklo jako úplně v zárodku, ale je to jen nějaká domněnka -prý dle toho, že dvouvaj. dvojčata často bývají levák a pravák. U nás by to ale mohlo sedět, moje mamka je z dvouvaječnějch dvojčat a strejda byl levák a ona pravák.

papuchalk
8. únor 2012

@mates22 Vidíš a to by mohlo být i u mě - my máme Vojtíška z IVF a vkládali dvě emrya a jedno se asi po 14 dnech uvolnilo.

standa15
9. únor 2012

ja mam doma tiež ľaváka a môžem povedať,že krajšie drži pero a kresli ako môj starší syn.Na trhu je množstvo pomôcok až som bola prekvapená

dianka2374
1. lis 2012

Moja dcéra je ľaváčka a píše krásne

michaelamilan
1. lis 2012

@zuzik31 ja som tiež ľaváčka a nikdy som nemala problémy s písaním.....dokonca som mala vždy najkrajšie a najupravenejšie zošity 😀.......Určite sa neboj.......a ani som nepotrebovala žiadne špeciálne pomôcky, len nožnice pre ľavákov(aj keď teraz strihám s normálnymi nožnicami pre pravákov), písala som s čínskym perom aby som si nerozmazávala 😀 a to je asi všetko......A vraj sú ľaváci inteligentnejší 😝

karmela23
13. led 2013

http://www.obchodprolevaky.cz/

Aj ja mam doma prvacika lavaka a super je pero pre lavakou Stabilo a tiez pastelky Stabilo trojhranne,a myslim,ze snycek ma naozaj pekne pismo nato,ze je lavak.A je pravda,ze lavaci su fakt pozorni a sikovni ludia :D

karmela23
24. led 2013

a aj v tescu sme kupili pomocky pre lavakou 😉

mimiza
24. led 2013

ahoj, ja mám ľaváka, druháka. je to úplne v pohode, najprv škriabal ako kocúr 🙂 , ale učiteľka ma upozornila, že nemá na to nárok , len preto , žeje ľavák, tak sme doma trošku viac trénovali, na rodičku som zistila, že o nič viac ako ostatné deti. jediné čo som kupovala špeci ľavácke sú nožnice, dnes máš taký super výber rôznych pier, pre ľavákov aj univerzálne, žiadny problém. 🙂

pavuska
25. led 2013

kdysi jsem to této diskuze také přispěla....měla jsem prváka - leváka ...dneska je z něho čtvrťák levák a neškrábe a ani nepíše krasopisně, takový průměr ....mám zkušenost i s perem pro leváka, ale u nás se neosvědčilo, psalo moc silně , stačilo mu a i dál stačí úplně obyčejné tornádo, jedniné co mu kupuju jsou nůžky pro leváky a teď jsme pořídili i škrabku na brambory aby mohl "občas" mamince pomoct v kuchyni 😀 😀 😀