Máte zkušenosti se speciální školou logopedickou?

lenkavano
27. srp 2009

Dobrý den chtěla bych se zeptat nmaminek na zkušenosti se speciální školou logopedickou.syn tam má nastoupit do první třídy a bude tam na internátě.snad má nějaká mamča zkušenost.Lenka 😒

jaduska
27. srp 2009

Osobnú skúsenosť nemám, ale jedna kamarátka chodila takto so synom aj do logopedickej škôlky, do školy ho dáva až o rok, ale tú škôlku si veľmi, veľmi pochvaľovala. Len ona tam dochádzala denne, malý nebol na internáte. V triede ich vraj bolo 4 alebo 5, tak sa im učiteľky venovali individuálne a takto to funguje aj v škole, nielen v škôlke.

lenkavano
autor
28. srp 2009

Díky za odpověd.my jezdíme jednou za pul roku na měsíc na kliniku v Zitné v Praze.Ta speciální škola je v Choustníkově Hradišti.A pomohli synovi tvé kamarádky v té školce?

jaduska
28. srp 2009

áno lenka, pomohli. Z chlapca, ktorý bol utiahnutý a vôbec nekomunikoval sa stal stal taký malý "darebáčik", zdvihlo mu to trošku sebavedomie, aj rozprávať začal viac, predtým sa od mamy nepohol ani na krok a teraz ho musí stále hľadať.... 🙂

lenkavano
autor
28. srp 2009

tak to je fajn.Kubík je hodně komunikativní odmala s tímhle jsem s ním problém neměla.jenom ta řeč ta nás trápí. ☹

martinka79
28. srp 2009

Leni tak já zkušenost jako mamina nemám, ale jako spe. ped. vím, že je to super pomoc... pokud to tvoje dítko zvládne internát, ale nejspíš ANO jinak by jsi o tom neuvažovala. já děla v logo školce a fakt to něco do sebe má. držím Vám palce.

lenkavano
autor
29. srp 2009

ahoj Marti díky moc za povzbuzení.chtěla bych se tě zeptat jestli jste měli ve školce dítě s vývojovou dysfázií.Kubovi už je 6let a ještě v 5letech neuměl složit větu z víc jak tří slov.během roku a po pobytech na klinice se rozmluvil hezky ale problémy mu dělají předpony si,se atd.taky mu je hrozně špatně rozumět.naše ambulantní logopedka říká,že ji příjde,že je to spíš v něm,že se mu prostě nechce.Ještě bych se chtěla zeptat jestli z vaší školky nepřecházelo nějaké dítě právě do Choustníkova Hradiště do té spec.školy,jestli jste se třeba zpětnou vazbou nedozvěděli jaké to tam je.

martinka79
29. srp 2009

tak popravdě dítě s výv ... dysfázií mám teď na kroužku je mu 9let a je to jen jen lepší... navštěvuje nakonec obyž ZŠ a má asistenta je to fajn.... o této škole jsem hodně četla, ale naše děti chodili dříve do naší spec. školxy než nás zrušili... já žiji už v jiném kraji tak mi to nevadí, ale určitě bych se toho nebála.... Bude to jen jen fajn....

notěžko takto hodnotit, ale uričtě to nedělá schválně ony děti mají super pamět... IQ a ta mluvva je samotné vnitřně štve kor když jim to nejde a někdo jim nerozumí.... neboj se ono se to vše zlepší. držím vám palce.

lenkavano
autor
30. srp 2009

Ahoj Marti a to dítko s vývojovou dysfázzií má stejné problémy jako náš Kuba?popravdě to že mu již bude devět a má asistenta mě moc neuklidnilo nemyslím to samozřejmě ve zlém,ale myslela jsem si ,že nastoupí do obyč školy v momentě kdy to zvládne i bez pomoci asistenta.o ně je prý velká nouze.jsem ráda,že jsi se mi ozvala a hlavně přímo z oboru. 🙂 😉

martinka79
31. srp 2009

no upřímně asistent je pomocná ruka nejen pro dítko, ale i pro kantora při běžné ZŠ a počtu dětí 26 je to opravdu někdy třeba. nemá ho 4hodiny denně, aLE NA čj. tento rok se uvidí jak to zvládne. on má spíše problém s tím, že má štpatnou výslovnost a samo skadbu věty.. také čte jinou metodou. ne klasika, ale global je to super.. záleží na vaší škole jak učí, ale věř, že to bude lepší než v jiné škole jelikož tam je málo které učitelka ani netuší co je to výv. dysf. ☹

lenkavano
autor
9. zář 2009

Ahoj Marti tak jsme se byli podívat v Choustníkově Hradišti 😉 .Byli jsme celkem nadšeni a navíc nám paní ředitelka nabídla že by Kubu vzali do školky už nyní protože se jim uvolnilo místečko.Neváhali jsme myslím že se ještě v posledním roce školky připraví víc na školu než kdyby šel z běžné školky do 1.třídy logopedické.Reditelka nás tam všude provedla je tam hezké prostředí.Učitelky na mě udělaly moc dobrý dojem.Dětí tam mají celkem okolo 5O i se školou,ve školce jich bude 11.Kubu tam vezeme tuto neděli a už se těší.Měla jsem z toho takový strach ale snad to bude dobré.Věřím že ano. 🙂

martinka79
29. zář 2009

Leni omlouvám se mám toho moc. začala jsem pracovat s podobnými dětmi.. takže mě to dost zaměstnalo než jsme is sestavila program.
to bude prima... tak držím pěsti a ´t je to jen úspěšné a s dobrou náladou. 🙂

lenkavano
autor
8. říj 2009

ahoj Martinko chtěla bych se zeptat jak vypadá tvůj sestavený program.nevím jak to napsat ale dozvěděla jsem se o praktikách jak to chodí na klinice v žitné a nemohla jsem z toho spát .ted už bych tam Kubu nedala a navíc jakobych ztratila část důvěry i ve školku kde nyní je.

lenkavano
autor
28. led 2010

ahoj holky ,znovu se pokouším oprášit toto téma,sháním maminky,co mají děti ve speciálních školkách a školách a ještě nejlíp kdyby byla maminka,která má dítě nebo měla v logoškoce či škole v Choustníkově Hradišti.

prusakova.maria
28. led 2010

ahojte! Môj syn má 6,5 roka a chodí do nultého ročníka školy pre deti s poruchami reči. Nemôžem nič zlé povedať, som veľmi spokojná. Synovi to strašne pomáha, a aj sebavedomie sa mu zvýšilo, lebo bol veľmi utiahnutý a samotár, pretože sa nevedel s deťmi dorozumieť, kvôli svojej reči. Malý tam rád chodí. Je ich v triede 9. Na internát som ho pre jeho citlivu povahu nedala, tak sme sa celá rodina presťahovali do iného mesta, ale su tam aj deti na internáte.

lenkavano
autor
28. led 2010

maria a můžu se zeptat jakou vadu řeči má tvůj synek? 😉

felixa
28. led 2010

lenkavano, neviem ako v Cechach, ale na Slovensku existuju aj bezne zakladne skoly, ktore maju triedy pre zdrave deti a jednu specialnu triedu tiez v kazdom rocniku, pre deti s vadami reci. Ked sa detom s dysfaziou kompenzuje rec, tak ich preraduju do normalnych tried popr. ak sa im prejavia specificke poruchy ucenia tak ich integruju v beznej tirede, alebo idu az do deviateho rocnika v tej specialnej triede. Napriklad v Bratislave ma kazdy obvod takuto skolu. Mne sa tieto skoly pacili viacej ako samotna cela zakladna specialna skola pre deti s vadami reci (kde sa mi tiez nepacil pristup).

lenkavano
autor
28. led 2010

felixa u nás aspon v okolí možnost není,ale zapoměla jsem napsat,že od mého příspěvku kdy jsem psala že jsem ztratila částečně důvěru,se změnilo to ,že školu chválím,Kuba tam udělal dost velké pokroky.je znát celodenní logopéče.jinak u nás by mohl do školy jedinně s asistentem a doporučení logopedky jsme měli,že by v jeho případě bylo lepší být v logoškolce.

adamkofjo
23. říj 2012

ahojte natrafila som na tuto diskusiu celkom nahodou, mozno som si s niekotrou z vas uz pisala. Nas Filipko ma vyvojovu dysfaziu uz treti rok chodime do logo. skolky , urobil tam velke pokroky , v podstate sa tam rozhovoril, sice je jeho rec niekedy este velmi nezrozumitelna a sladba vety dost slaba ale dokaze sa vyjadrit a vynajst , a to co chce povedat povie niekedy aj tromi slovami, ale snazime sa denne sa mu venujem , ucime sa spolu hodinu denne, doobeda ma v skolke logopediu, podla uciteliek je velmi vnimavy a sikovny, pozna farby , cisla , narata mi dokonca do 20 , dokonca uz si pamata aj niektore pismenka len ta rec nas trapi hlavne vyslovnost. No a teraz momentalne riesime kde do skoly , podla uciteliek v skolke aj logopedicky pre neho by bolo najlepsie umiestnit ho do norm. skoly kde by mal individualny plan a asistenta. Vraj by pre neho nebola dobra volba spec. zakladka, alebo potom dobre riesenie logo skola lenze ta je od nas velmi daleko, a na internat ho nechcem davat bojim sa toho. Ak tu je niaka mamicka ktora pozna v okoli Prievidze niaku dobru skolu kde maju spec. pedagoga a nulty rocnik a ma s tou triedou dobre skusenosti , budem vdacna za kazdu radu. Uz som sa bola pytat a u nas na zakladke vraj by bol mozny aj asistent aj ind. plan, ale bol by v triede kde je az 20 deti co neni moc vhodne. 😨