Mobil pre prváka?

nebivka
23. říj 2015

Ahoj potrebujem poradiť. Syn nastúpil do prvej triedy a kedže s manželom ráno odchádzame skoro do práce.Chceme aby v jari mohol ráno chodiť do školy sám, nech nemusi skoro vstávať. Bude ho mať doma,len aby sme ho mohli rano skontrolovať.Do školy ho nosiť nebude, po obede bude vždy zostávať v družine.Chceme mu kupiť mobil,ktorý nieje náročny na ovládanie.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
nebivka
autor
23. říj 2015

@sarihy školu mame iba cez cestu,takže to nema ďaleko a je to jednosmerka takže cesty sa nebojim. Ide iba o to aby sa naraňajkoval,obliekol a zatvoril dvere.Pričom raňajky a oblečenie bude mať nachystane. Zamknuť dvere zvladne ak nie tak mame na dverach guľu a susedka ma nahradne kľuče tak ich skontroluje. Zodpovedny je dosť, len technicky nadany moc nie preto zhnaňame mobil s čo najjednoduchším ovládaním.

berusinecka
23. říj 2015

@nebivka Já bych se toho nebála. A ten telefon je dobrá věc. Poprvé bych ho zkontrolovala jestli doma zamknul a po očku bych ho první cestu do školy sledovala, že to zvládl. Takhle to u mě udělala mamka poprvé a pak byla v klidu. Hned od září v 1.třídě jsem odcházela sama do školy a měla jsem to 10 minut svižné chůze, přes hlavní cestu. OK bylo to před 30lety, ale za dva roky to čeká nás a taky nebudeme moci vodit děti do školy. Ohledně telefonu, dá se koupit i teď jednoduché telefony-tzv. pro důchodce. Jsou opravdu jednoduché, stačí se juknout na net, popř. do obchodu. Navíc stačí když ho naučíte odemykat telefon a pod jedno tlačítko můžete dát svoje číslo a pod druhé manželovo. A on zmáčkne třeba jen jedničku a zelené tlačítko a už volá...

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
23. říj 2015

@nebivka Taky mám prvňáčka, hledám si práci, jak někam nastoupím, bude chodit sám do školy. Už teď ho často nevodím až do školy, ale jen kousek cesty. Co se týče mobilu, tak jsem syna naučila telefonovat v 6 letech (jinak pc, tablet, chytrý telefon je pro něj tabu). Máme ale i pevnou linku a to se mi na telefonování se synem osvědčilo nejvíc.

izzybickerstaff
23. říj 2015

@berusinecka taky jsem kdysi (je mi 29) chodila sama už od první třídy stejně jako ostatní děti...a od druhé jsem už chodila sama po městě na kroužky. Kde jsou ty doby dneska 🙂

sara84
23. říj 2015

Myslim ze prvnak na jare uz zvladne dojit do skoly, pokud je zvykly a vedeny k samostatnosti, bude to prp nej i odmena 🙂 telefon bych videla nejaky uplne obyc.za500, zmackout zeleny cudlik se nauci! Jak tikala moje znama, nejvetsi nebezpeci a nejhorsi zverstva se deji detem v rodine! Syn ma 4 roky a tak se snazim mu davat uz lehounce volnost, at se uci te zotpovednodti,ktera z toho prameni!

konidana
23. říj 2015

@sarihy tak já tohle zkusila letos u druhačky. Byla by byla v pohodě (ale mobil nutnost), ale máme společnou chodbu pro 3 byty, která se též zamyká, na dveřích bytu koule. Holka je bohužel třeštiprdlo po mě a asi po měsíci fungování OK, si doma zabouchla klíče a zůstala asi (jen!) půl hodiny v tý chodbě zamčená dokud nepřišli náhodou sousedi. Takže už sama z bytu odcházet nechce. Bojí se že něco zapomene. Radši jde s náma dřív a do ranní družiny. V první třídě se mi zdá brzo na samostatné odchody z prázdného bytu/domu. Holka chodila v první od podzimu sama do školy, ale z bytu jsme šli společně, od jara chodila sama domů, do prázdného, odemkla, já došla do půl hodiny po ní. To jde.

berusinecka
23. říj 2015

@izzybickerstaff Tak jako asi každý před 30ti lety. Dneska se víc bojíme. A já nejsem výjimka, ale snažím se 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
konidana
23. říj 2015

@sarihy je to strašná zodpovědnost a dítě to může zvládnout, ale nemusí to ještě pobrat psychicky. Vždyť i já pokaždé panikařím a stresuju, co všechno nemám a několikrát do týdne fakt něco zapomenu(včetně klíčů) To je ale individuální vlastnost:D

izzybickerstaff
23. říj 2015

@berusinecka V Praze se vození/vodění do školy asi ani jako otrlá matka nevyhnu 🙂 Je to jeden z pomyslných mínusů na váhách při rozhodování, jestli tu zůstat, nebo jít pryč tam, odkud jsem přišla 🙂

konidana
23. říj 2015

@nebivka teď čtu, že to chcete zkusit až na jaře... no uvidíte, jak to půjde, doporučuji nějakou zkoušku nanečisto (aspoň týden číhat za rohem🙂 ) nebo to zkusit a kdyžtak to ještě odložit. Také jsem si myslela že od druhé to bude dcera dávat a ejhle, problémeček a letos to nevidím. Třeba zraja překvapí, ale spíš myslím, že ne. Že budu muset s dětma odcházet ještě i příští rok, když bude syn prvňák. (Doufám, že už bude prvňák!)

konidana
23. říj 2015

@nebivka tak pokud je sousedka doma a funguje na zvonek, proč, ne. Nejdřív jsem nečetla komentáře. A nás ta koule na dveřích právě zradila☹

konidana
23. říj 2015

@nebivka mobilu bych se nebála . Pustit a namačkat volbu čísla z adresáře nebo dokonce číslo a zavolat se naučí. Tedy ze začátku se mi dcerka také asi 2x nedovolala, protože sice vybrala správný kontakt, ale už nezmáčkla"volat" Jen se divila, že je furt ticho :D. Také ho tedy nezamyká , ale vypíná, ona volat může, ale já mám smůlu - když nevolá, má to vypnutý:D

barca_ulo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz