• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nábytek Stuva z Ikea

17. července 2016 
Ahoj,
uvažujeme na předěláním pokoje pro budoucího školáka a líbí se mi tahle serie z IKEA. Máte s ní zkušenosti, jste spokojení? a myslíte, že je funkčně vhodná (dostatek prostoru, funkčnost, výška stolu atp. a samozřejmě trvanlivost) pro dítě v cca 1.-4. třídě? Případně máte jiný tip? Děkuji :slight_smile:
20. led 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek podla mna je to nabytok pre deti predskoskeho veku...aspon mne tak pripada. Uz len podla tej stolicky zo serie Mammut, ta je tak max. pre dieta do cca 110-116cm - mame ju doma a moja mladsia dcera, sice prvacka, ale v. 117cm, je na nej uz taka...no vyzera na nej privelka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simsalabim a s nábytkem máš nějakou zkušenost? vybrat jinej stůl je to nejmenší :wink:
20. led 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek osobnu skusenost s nim nemam, ale prave tento vikend sme boli v Ikey a sla som okolo neho a mne osobne sa zda skor pre skolkara (mozno to bolo len tym, ze tie zariadene izbicky posobili ako pre deti predskolskeho veku). Mozno vec nazoru, mozno ti niekto, kto s nim ma skusenost, napise ine. Ved si ho chod pozriet osobne a urob si nazor...
20. led 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simsalabim jj, půjdu, někdy příští měsíc se chci jet podívat. Ono jsou celkem nízký ty sestavy, co mají na stránkách, ale myslím, že když se o nastaví na sebe a seskládá, že to bude ok :wink: stejně to za pár let podědí nejmladší, až půjde do školy.
20. led 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Serii Stuva máme doma už skoro dva roky ... a je asi nezničitelná :grinning: Pořád všechno funguje (koše ve skříni, šuplíky, zavírání skříně), vypadá to jako právě koupené a barevně je to příjemné (máme bílo-zelenou kombinaci) ...
Šuplíky (malé i velké) jsou prostorné, skřín má na výšku asi tak 130cm, takže pro děcka a menší osoby prima (já mám 162cm :grinning:), korpusy, nohy, šroubky - všechno drží bez problémů :slight_smile: Všechno se dá otevírat a zavírat bez použití větší síly, jen prstem, což je pro děcka fajn :slight_smile:
20. led 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek my máme takhle celý pokojíček. kupovala jsem nábytek s tím, že vydrží právě minimálně na první stupeň ZŠ. zatím tedy nábytek užíváme s batoletem. jsem spokojená. vybrala jsem na šuplíky a dvířka všechny barvy a pořádně jsem to promíchala, takže to vypadá fakt parádně (ale už jsem si odpustila barevné zdi :wink: ) líbí se mi zaoblené hrany. na omak je nábytek taky moc příjemný. hodně praktická jsou ta hlubší šuplata. mám v nich neuvěřitelné množství věcí. ta nízká jsou tak na ponožky nebo na dokumenty (mám v jednom papíry na rodičák atd) skříně jsem koupila tři - v jedné mám poličky, v další výsuvné drátěné koše a v další tyč na ramínka. pak mám ještě tu kostru jen s policemi a nahoru na to ty mělčí nástavce s policemi. strašně se mi líbí, jak do toho přesně pasují krabice a různé úložné boxy na hračky. mám roztříděné lego, kostky, zvířátka, nahoře knížky..... vybrala jsem k tomu hezký kytky (no vyblbla jsem se :grinning: )
máme toho hromadu, ale za odpoledne to bylo postavené. celé to hezky funguje, nikde nedrhne. stůl jsem jen viděla, ale líbil se mi.
i když - kdybych já hledala nábytek už pro školáka, zkusila bych se poohlédnout po něčem, co mu vydrží po celou dobu studií. ikea dělá hezký a praktický už "dospělý" nábytek, z kterého pomocí pár doplňků vykouzlíš i hezký pokoj pro dítě.
20. led 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@paulie
@ssassi super, díky za reference

protože Matouš a Anička jsou spolu parťáci a Ondra potřebuje spíš klid, vzdá se Anička na nějakou dobu holčičího pokoje a bude to Ondrovo "školní". Předpokládáme, že se, až půjde Anička do školy, zase vymění, nábytek zůstane a předělá se pokoj klukům už samozřejmě s tím, že se bude počítat s "velkýma mužskýma". Kdyby tahle vize nevyšla, tak ho, snad, prodáme :wink:
20. led 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mě je stuva klidn do 15 let, záleží jak si ji nakombinuješ. dají se vrstvit nad sebe a já musím říct, že je naprosto skvělá. Jasně, že je super pro malé děti, ale i pro velké bude fajn.
22. bře 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přijde mi že je to trochu moc malé. Navíc budete muset za pár let stejně kupovat nový. Takže doporučuji spíše něco většího. Zkuste třeba kouknout tady http://www.supersektor.sk/detsky-nabytok/ a vybrat něco většího, nebo přímo normální nábytek. :slight_smile:
2. črc 2016 ve 23:38  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme úložnou sestavu s šuplíky a lavice a je to v pohodě. Knihovnu máme police Billy. Syn půjde do 2. tř.
13. črc 2016 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, taky uvažujeme nad novým dětským pokojem. Stuva se mi líbí na fotkách, a v Ikei v Brně jsme z ní viděli zařízený studentský pokoj v čeno-bílé kombinaci a vypadal suprově. Asi do toho půjdeme, jen v kombinaci modré, černá byla hodně smutná. :slight_smile:
17. črc 2016 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek