Nábytek Stuva z Ikea

schnek
20. led 2013

Ahoj,
uvažujeme na předěláním pokoje pro budoucího školáka a líbí se mi tahle serie z IKEA. Máte s ní zkušenosti, jste spokojení? a myslíte, že je funkčně vhodná (dostatek prostoru, funkčnost, výška stolu atp. a samozřejmě trvanlivost) pro dítě v cca 1.-4. třídě? Případně máte jiný tip? Děkuji 🙂

simsalabim
20. led 2013

@schnek podla mna je to nabytok pre deti predskoskeho veku...aspon mne tak pripada. Uz len podla tej stolicky zo serie Mammut, ta je tak max. pre dieta do cca 110-116cm - mame ju doma a moja mladsia dcera, sice prvacka, ale v. 117cm, je na nej uz taka...no vyzera na nej privelka 😝

schnek
autor
20. led 2013

@simsalabim a s nábytkem máš nějakou zkušenost? vybrat jinej stůl je to nejmenší 😉

simsalabim
20. led 2013

@schnek osobnu skusenost s nim nemam, ale prave tento vikend sme boli v Ikey a sla som okolo neho a mne osobne sa zda skor pre skolkara (mozno to bolo len tym, ze tie zariadene izbicky posobili ako pre deti predskolskeho veku). Mozno vec nazoru, mozno ti niekto, kto s nim ma skusenost, napise ine. Ved si ho chod pozriet osobne a urob si nazor...

schnek
autor
20. led 2013

@simsalabim jj, půjdu, někdy příští měsíc se chci jet podívat. Ono jsou celkem nízký ty sestavy, co mají na stránkách, ale myslím, že když se o nastaví na sebe a seskládá, že to bude ok 😉 stejně to za pár let podědí nejmladší, až půjde do školy.

paulie
20. led 2013

Serii Stuva máme doma už skoro dva roky ... a je asi nezničitelná 😀 Pořád všechno funguje (koše ve skříni, šuplíky, zavírání skříně), vypadá to jako právě koupené a barevně je to příjemné (máme bílo-zelenou kombinaci) ...
Šuplíky (malé i velké) jsou prostorné, skřín má na výšku asi tak 130cm, takže pro děcka a menší osoby prima (já mám 162cm 😀), korpusy, nohy, šroubky - všechno drží bez problémů 🙂 Všechno se dá otevírat a zavírat bez použití větší síly, jen prstem, což je pro děcka fajn 🙂

ssassi
20. led 2013

@schnek my máme takhle celý pokojíček. kupovala jsem nábytek s tím, že vydrží právě minimálně na první stupeň ZŠ. zatím tedy nábytek užíváme s batoletem. jsem spokojená. vybrala jsem na šuplíky a dvířka všechny barvy a pořádně jsem to promíchala, takže to vypadá fakt parádně (ale už jsem si odpustila barevné zdi 😉 ) líbí se mi zaoblené hrany. na omak je nábytek taky moc příjemný. hodně praktická jsou ta hlubší šuplata. mám v nich neuvěřitelné množství věcí. ta nízká jsou tak na ponožky nebo na dokumenty (mám v jednom papíry na rodičák atd) skříně jsem koupila tři - v jedné mám poličky, v další výsuvné drátěné koše a v další tyč na ramínka. pak mám ještě tu kostru jen s policemi a nahoru na to ty mělčí nástavce s policemi. strašně se mi líbí, jak do toho přesně pasují krabice a různé úložné boxy na hračky. mám roztříděné lego, kostky, zvířátka, nahoře knížky..... vybrala jsem k tomu hezký kytky (no vyblbla jsem se 😀 )
máme toho hromadu, ale za odpoledne to bylo postavené. celé to hezky funguje, nikde nedrhne. stůl jsem jen viděla, ale líbil se mi.
i když - kdybych já hledala nábytek už pro školáka, zkusila bych se poohlédnout po něčem, co mu vydrží po celou dobu studií. ikea dělá hezký a praktický už "dospělý" nábytek, z kterého pomocí pár doplňků vykouzlíš i hezký pokoj pro dítě.

schnek
autor
20. led 2013

@paulie
@ssassi super, díky za reference

protože Matouš a Anička jsou spolu parťáci a Ondra potřebuje spíš klid, vzdá se Anička na nějakou dobu holčičího pokoje a bude to Ondrovo "školní". Předpokládáme, že se, až půjde Anička do školy, zase vymění, nábytek zůstane a předělá se pokoj klukům už samozřejmě s tím, že se bude počítat s "velkýma mužskýma". Kdyby tahle vize nevyšla, tak ho, snad, prodáme 😉

kacka.l
22. bře 2013

Podle mě je stuva klidn do 15 let, záleží jak si ji nakombinuješ. dají se vrstvit nad sebe a já musím říct, že je naprosto skvělá. Jasně, že je super pro malé děti, ale i pro velké bude fajn.

marieggg
2. črc 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Přijde mi že je to trochu moc malé. Navíc budete muset za pár let stejně kupovat nový. Takže doporučuji spíše něco většího. Zkuste třeba kouknout tady http://www.supersektor.sk/detsky-nabytok/ a vybrat něco většího, nebo přímo normální nábytek. 🙂

kamila297
13. črc 2016

Máme úložnou sestavu s šuplíky a lavice a je to v pohodě. Knihovnu máme police Billy. Syn půjde do 2. tř.

chloe86
17. črc 2016

ahojda, taky uvažujeme nad novým dětským pokojem. Stuva se mi líbí na fotkách, a v Ikei v Brně jsme z ní viděli zařízený studentský pokoj v čeno-bílé kombinaci a vypadal suprově. Asi do toho půjdeme, jen v kombinaci modré, černá byla hodně smutná. 🙂

cvachna
13. bře 2017

ahoj 🙂 taky dětem děláme pokojík. dcera skoro 9 a syn 6 a v září oba už školáci.
mě osobně stuva zaujala a i manžela.líbí se nám.dětem taky a řekla bych že pokud se vezme nepřeplácaná kombinace, tak může být i pro starší děti 🙂 my chtěli od truhláře pokoj, nakonec jsme se shodli na stuva a železná patrovka.
kombinaci budeme mít zelenobílou.tak za mě ano, může mít i školák 🙂

tepe_tepe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
antiope
22. zář 2017

Je to hodně variabilní, myslím, že si to každý může poskládat jak potřebuje. Naší sestavu, která už slouží několik let - dávám foto (omluvte nepořádek 😀 ). K tomu máme stoly Micke a rostoucí židle. Postele máme odjinud.

guinea
22. zář 2017

Také přemýšlím o nábytku Stuva, můžete prosím hodit foto vaších kombinací?
@paulie
@ssassi
@kamila297

cvachna
23. zář 2017

Máme tuhle kombinaci a paráda 🙂

cvachna
23. zář 2017