Natáčení hodiny ve škole na kameru bez souhlasu. Jak byste řešily tuto situaci?

dasipe
7. pro 2022

Ahoj holky. Prosím o váš názor, jak byste řešily tuto situaci?

Ve škole, kam chodí syn, se nám děje takový nešvar. Dnes jsem se dozvěděla od jedné slečny z 9 třídy, že si učitel informatiky natáčí výuku, aniž by o tom žáky/rodiče informoval. Ani vedení školy o tomto nikoho neinformovalo. Když se ho zeptali, proč to dělá, odpověděl jim, že to má pro sebe. Syn je ve 4 třídě. S učitelem jsou pořád nějaké problémy, jako například známkování. Uvedu příklad: učitel zadá celé třídě práci. Když do konce hodiny všichni splní zadání správně, první žáci dostanou za 1. Další, jelikož nebyli první už mají 2.. pak 3 a 4...zbytek třídy dostane pětky, protože byli mezi posledními, ač mají vše správně.

Co si o tom myslíte? Každopádně zítra jdu do ředitelny, jen mám sto chutí jít za panem učitelem a dát mu sodovku.

priefi
7. pro 2022

@dasipe pořešit to s panem ředitelem 😉

gruyerre
7. pro 2022

@dasipe a to má kameru namířenou jen na sebe, nebo natáčí děti?

dasipe
autor
7. pro 2022

@gruyerre právě že natáčí děti na kameru GoPro

sudylichozrout
7. pro 2022

@dasipe Řešit s vedením a pokud se nic nezmění, tak se obrátit na inspekci. protože to je hodně blbě od A do Z.

jana7ka
7. pro 2022

Tak pokud by natáčel jen sebe, tak OK, pokud i ostatní tak to už je hodně za hranou a pokud to někde zveřejní tak to už je pro PČR.

ajka198
7. pro 2022

já teda k tomu známkování - to je hodně mimo. Pokud všichni splnili zadání dle stanovených kritérii, tak mají dostat jedničku všichni a ne jen ti první. To je neskutečná hovadina. Pak ti pomalejší už se ani nebudou snažit, protože budou mít pořád 5.