Používáme cookies. Více informací zde. OK

Názory na ZŠ Lupáčova, ZŠ Chelčického, Praha 3

petule12
9. říj 2014

Zdravím, máte někdo zkušenosti? Děkuji

prumyslovacka
9. říj 2014

Na ZŠ Lupáčova jsem vychodila první druhou třídu, než mě vyrazili kvůli rozdílovkám, přešla jsem na ZŠ Chelčického, vyšla z devítky a bylo to tam super 🙂 za sebe můžu doporučit Chelčického, chodilo/chodí tam spousta dětí od známých a jsou spokojeni 🙂

petule12
autor
2. led 2015

@prumyslovacka omlouvám se, že reaguji až teď. Děkuji za názor. 😉

hnusa
13. črc 2016

Na ZŠ Chelčického jsem chodila už od 1 až do 6 třídy a nelíbilo se mi tam

pnm
13. črc 2016

@prumyslovacka "než mě vyrazili kvůli rozdílovkám" - Rozdílovky, co je to? Popiš to trochu, prosím.

prumyslovacka
14. črc 2016

@pnm pred postupem do treti tridy si mely deti (rodice) vybrat, zda budou delat testy na anglictinu nebo nemcinu, jaky jazyk se pak budou ucit, tak me tata pripravil svedomite na nemcinu a ucitelka mi dala i presto anglictinu.... Takze jsem neprosla a presla na Chelcickeho.... Ale je to 20 let zpatky a ta ucitelka, co delala tenkrat naschvaly vice rodicum, kteri se nebaly ozvat, kdyz se neco nelibila, tak jiz neni mezi nami....

marton
10. srp 2016

@pnm
@prumyslovacka tyto rozdílovky se nedělají už spustu let. Do Lupajdy chodili oba naši kluci a kdo má tu možnost tam děti dát, tak jen doporučuji 🙂 . Oba dlouho čerpali jen z toho, co se tam naučili.Na Chelčického jsem nikdy neslyšela moc dobré názory, ale těžko soudit bez vlastní zkušenosti.

prumyslovacka
15. srp 2016

@marton vsak rikam, je to historie ;)

studnals
15. zář 2016

@marton ráda bych se zeptala, jestli na lupáčovce nejsou na děti kladné přílišné nároky? přemýšlím o ní taky, ale setkávám se často právě s tímto názorem. myslím si, že je synek docela inteligentní, ale nechce se mi ho příliš přetěžovat. raději bych, aby ho to ve škole bavilo a chodil tam rád. díky!

bachovy_esence_poradna
15. zář 2016

naše děti chodí na ZŠ Chelčického a jsme spokojení 🙂

z toho co jsem slyšela o ZŠ Lupáčova, tak tam jsou dost velké nároky... nějak jsme ji ani nezvažovali, v okolí jsou dvě školy kde víme, že jsou vyšší nároky, ale doma jsme se shodli, že pokud budou děti šikovné, tak půjdou případně na druhém stupni na gymnázium, ale nechceme velké nároky už od začátku v 6 letech
(bylo to tedy i z důvodu, že naše známá měla dcerku v ZŠ Pražačka, tam jsou také vyšší nároky a holčička měla psychické potíže až se to nakonec tak vyhrotilo, že přešla na jinou školu..... takže tohle nás asi ovlivnilo)

marton
16. zář 2016

@studnals no to vůbec ne. Ani jeden z kluků neměl ze školy trauma. Kdybychom se nepřestěhovali, byla by Lupáčovka jasná volba i pro naše dvojčata 🙂. Co bych za ni dala, když teď vidím čakovickou základku ☹ . Nenech se odradit. Mladší syn ze základky čerpal celý první rok na střední 😉 .

bachovy_esence_poradna
16. zář 2016

ono nakonec vždycky nejvíc záleží na konkrétním učiteli (hodně na třídním, ale i na dalších)... a taky na tom jaké se sejdou děti ve třídě 😉

marton
16. zář 2016

@bachovy_esence_poradna no a na to právě měli kluci štěstí od první třídy. Bezproblémová komunikace s učiteli, nic se nehrotilo a když byl problém, vždy se dalo s učitelem spojit a vyřešit. A děti ve třídě...možná je to právě dané úrovní školy 😉 .

bachovy_esence_poradna
16. zář 2016

@marton někdy to záleží dost i na náhodě.... já jsem kdysi učila na výběrové jazykové škole kam se dělaly i přijímací zkoušky a přesto z osmi tříd kde jsem učila byly dvě kde se sešly problematické děti a byla tam naprosto jiná atmosféra....stálo to dost úsilí než došlo ke zlepšení....

ono někdy je problém s dětmi, které pocházejí tzv. z dobré rodiny, ale rodiče na ně nemají čas nebo jsou rozvedení a není tam dobrá komunikace v rodině...
hodně pak záleží na učiteli jak do těchhle věcí "vidí" a umí s nimi pracovat

jinak my zatím máme zkušenost se třemi učiteli, alternativní i klasická škola a opravdu vidím jak moc to závisí na tom jak si učitel a dítě "sednou"... a taky jestli si dítě najde dobré kamarády ve třídě

studnals
16. zář 2016

@marton díky moc za zkušenost. mrknu ještě, kdo povede první třídy 🙂

studnals
16. zář 2016

@bachovy_esence_poradna takhle taky doma uvažujeme. přesně o to, aby se dítěti škola nezprotivila hned od začátku a aby z toho nemělo nějaké ujímání, nám jde. ale jak píšeš, je strašně důležité, jak si padne dítě a učitel a jaké se sejdou děti ve třídě. vždycky je to trochu sázka do loterie 🙂 zkusím se podívat na ty kantory, co povedou prvňáčky 😉

absolvent
20. lis 2017

Ahoj, letos v červnu jsem dokončil svoje základní vzdělaní na ZŠ Chelčického, a právě jsem na gymplu. Na tehle ZŠ jsem už od 4. třídy. Kdybych měl hodnotit náš kolektiv ve třídě, tak nás bylo 30 lidí (nejvíc ze celé školy). Na začátek si moc nepamatuji, ale pamatuji si osmou a devátou třídu. Model školy hodnotím velmi pozitivně, je to velmi krásna škola, i vevnitř, když tam byli moje rodiče na třídní schůzky, tak byli ohromeni. V jídelně vařili docela dobře (klasika školní jídelny).
Ale teď přejdu k učivu. Pamatuji si, že na 1. stupni učili dost pro mě nesympatický učitelky, ale jsou výjimky, jako například paní učitelka Bernášková, kterou jsem měl od 4. do 5. třídy. Byla to dobrá učitelka, která naučí, a hlavně byla dost v pohodě.
Od 6. třídy jsme měli pana učitele Šolce.
A teď bych rád přešel ke konkretním učitelům a jejich předmětu.
Jest-li se nepletu, tak už v pátý třídě jsme měli informatiku s panem zástupcem Čápem, byl vybornej, a naučí, sympaťák. V šestý jsme měli informatiku s paní učitelku Justrovou, taky super. Paní učitelku jsme měli na informatiku (pouze na rok), i na fyziku (taky je rok), a na matiku až do osmý. Byla to strašně dobrá učitelka, bohužel jsem si to v ty době neuvědomoval. Teď je na mateřský, ale měla by si vrátit.
Pak paní učitelku Trkovskou, ty bylo všechno u zadku, ale byla dost v pohodě, ale nenaučí. Pak pan učitel Šolc, kterého jsem měl na AJ od 4. třídy, naučí toho hodně, a všechno řekne na rovinu. Pak pan učitel Jirásek, kterého jsem měl od 6. třídy na zeměpis a TV do 9. třídy a byl v poho, kterej naučí i při TV chtěl profesionální přístup, kterej mi připadal přehnánej, ale postupem času se dostane do toho lajdackého přístupu žáků, a byl v poho. Pak paní učitelka Vaňková, kterou jsme měli na přírodopis. Výborná, ale až nelidsky hodná, čehož jsme hodně využívali. Na ČJ jsme měli od 6. do 8. (protože pak měla nějaký problémy, ale přesně nevím) paní učitelku Ulrichová (nevím, jestli jsem to dobře napsal, popř. se omlouvám), která taky byla výborná, taky toho hodně naučí. Ale poslední rok jsme měli paní učitelku Valentovou ml. která mě nevyhovovala, nemusil jsem ji. Na fyziku jsme měli učitelku Horovou, kterou u nás dost lidí nemuselo, ale jejím přístupem dostávala, byla to nejlepší učitelka na škole, její hodiny jsou dost obsáhlé, i testy byly dost obsáhlé, ale profesionální. Na NJ od 7. do 9. ročníku jsem měl paní učitelku Jebavou, která byla v poho, ale nenaučí, a její hodiny jsou nudné. V 9. ročníku jsme měli tu nejvtipnější učitelku na škole - paní učitelka Křepelová, naučí, pomůže, ale lepší je Justrová. Na chemii jsem měli páni učitelku Uhrovou, která mě moc nepřipadal sympatická, ale naučí toho taky dost, výborně obsáhlé hodiny. A na konec jsem si nechal to nejlepší a to je pan ředitel Pavel Ostap, který byl podle mě po páni učitelce Horovy nejlepší, jeho hodiny jsou výborné, na žádné jeho hodině jsem se nenudil, pan ředitel je krasný případ, jak by měl vypadat soukromý učitel, na jeho hodiny nikdy nezapomenu.

Škola je to kvalitní, ale výchova je mizerná. Mizerná v tom smyslu, že i když jsou hodiny náročné (dobře obsáhlé), že si z toho člověk hodně veme, tak učitelé jsou tu až příliš hodní, jsou tu výjimky, ale pořád. Tento bod zmiňuji, z toho důvodu, protože žák si z hodin (celkově ze ty školy) odnese hodně, ale když nevnímá pří hodině a učitelovi je to u zadku, tak žák si z ty hodiny nic neveme. Opravdu když tato škola zapracuje na přísnosti učitelů, tak věřím, že z toho děti moc nebudou šťastné, ale pak když si bude Vaše díte vybírat, kam bude chtít, tak může přemýšlet na ty nejvyšší příčky, co existují i v zahraničí.
Jako sebe můžu dát jako příklad, jsem na dost těžkém gymnázium, kam jsem se dostal až po odvolání. Daří se mi, jen ty známky, ale hlavní jsou znalostí, a ty na rozdíl od ostatních spolužáku má dobré, protože základní škola mě dobře připravila a já jsem se snažil vnímat, ale ty kteří vůbec nevnímali, tak jsou ...
Doufám, že tato recenze Vám pomůže, ale i škole.

absolvent
20. lis 2017

Popřípadě další dotazy, co studuju, jak to tam probíhalo, atd. i recenze o dalších učitelů (znám tam skoro každýho, ale jen trochu). Můžete psát
Díky

mandarinka21
9. říj 2019

Ahoj, dobry den, chtela bych se zeptat na zakladky na Praze 3. Kde jsou, pripadne nejsou deti spokojeny a proc (klidne SZ), moc prosim. Nevite, jak je rozdelena spadovost skoly ZS Chelcickeho? Na ZS Zerotinova patri pouze deti z blizkeho okoli nebo maji sanci vsechny deti spadove na ZS Chelcickeho. Nejvice me zajimaji nazory prave na ZS Chelcickeho, Zerotinova, Jeseniova a Lupacova. Dekuji!!!!

studnals
9. říj 2019

Jak vím, do Žerotínky berou opravdu jen děti z určitých ulic v okolí. Dokonce mám dojem, že od loňského školního roku z Roháčovy ul. dokonce jen určitá čísla domů. Třída je tu z každého ročníku jen jedna a kapacita tudíž velmi omezená. Synek je na škole spokojený, když nastupoval, špatně se adaptoval na nové prostředí a nové lidi, tady to znal, tak to bylo mnohem jednodušší. Na děti tu nejsou kladeny tak vysoké nároky, což může některým dětem vadit (a taky v synově třídě vadí), ale celková atmosféra ve škole je příjemná a šikana je tu minimálně a když, tak okamžitě řešena. Tím, jak je škola malá, tak se všichni znají napříč ročníky, a to jak děti, tak i rodiče a učitelé a vychovatelé ve družině. V průběhu školního roku se pořádají pravidelné společenské akce. Nedůležitější jsou ale třídní učitelé a vychovatelé ve družině. Zkušenost máme jen s naší paní učitelkou Soukupovou, která je moc fajn a paní vychovatelkou Němečkovou, která je taky fajn. Synek mívá úkoly jen v pondělí, úterý a čtvrtek. Ve středu má družina pravidelný program, to paní učitelka úkoly nedává. Na Chelčického chodí někteří synovi spolužáci ze školky, se kterými se občas vídáme a jsou tam taky spokojení. Kamarádka má dceru na Lupáčovce a před pár lety mi říkala, že se tam v některé vedlejší třídě některé děti kvůli učitelce začaly počůrávat. Nicméně s tou jejich byli velice spokojení. Obecně kladou učitelé na Lupáčovce na děti větší nároky, vždycky to byla výběrová jazyková škola. O Jeseniovce jsem jen slyšela, že tam není moc dobrá atmosféra.

mandarinka21
9. říj 2019

@studnals dekuji, no me prave prekvapilo, ze domy v Rohacove ulici, hned naproti Zerotince, patri pod Lupacovu. Moc dekuji za odpoved

studnals
10. říj 2019

Ona nebývala Lupáčovka spádová škola, ale před těmi cca dvěma lety se to změnilo. Tak to asi je kvůli tomu. Když nastupoval do školy syn, ještě byla Roháčovka až někam k Bille v Žerotínce. Dobře vyberte😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli