Neodpovídající známka na vysvědčení

hanule112
5. čer 2016

Zdravím všechny maminky.Mám devítiletou dceru,která je ve třetí třídě.Celkem dobře se učí.Učitelka mi na třídní schůzce povídala,že bude mít na vysvědčení samé jedničky,jen prý matematika je mezi 2-3 a že jí prý tu trojku asi dá.Tak jsem na ní koukala.Přitom podle známek v ŽK má průměr 1,85.Tak přece nemůže dostat trojku ne?A hlavně když bude mít samé jedničky.Nedovolím,aby jí zkazila vysvědčení.Kdyby jí skutečně ta trojka vycházela oprávněně,tak neřeknu půl slova.Prý ted bude rozhodující ještě test,který boudou psát.Co si o tom myslíte?Případně je možnost si třeba někde stěžovat na učitelku a její hodnocení?Jsem z toho fakt neštastná.Děkuju za každou radu.

carllin
6. čer 2016

@kolibricek36 Mýlíte se, poruchy učení se diagnostikují už dlouho, u nás je mezi prvními pěkně popisuje pan Matějček a to bylo dost dlouho před rokem 89. Bohužel do dneška přetrvává názor, že dítě s poruchou učení patří do praktické školy (dřívější zvláštní školy), ale není tomu tak. S poruchou učení se dá vystudovat i vysoká škola, pokud se intenzivně pracuje na reedukaci poruchy a zvolí se vhodný obor (porucha učení neznamená nižší IQ). Takzvaně do pomocných škol (nyní speciálních) ani dříve, ani teď nepatří dítě s poruchou učení, ale dítě s těžkým mentálním postižením a to je fakt rozdíl!

kolibricek36
6. čer 2016

@carllin nechme už toho, popisovat může se všechno, ale praxe byla jiná - nebo vy jste chodila s nějakým postiženým (tím postížením nemyslím poruchy učení) dítkem do třídy, ale myslím že jste hodně mladá tak proč ne....

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
pepyk
28. lis 2017

Zdravým hohoši a mološi!
Normálně jsem dostal pjetku z matyky a to sem nis neudělal, se vcelku chytrý klučina 👶👽😎