Nepořádné děti

skuli
26. bře 2008

Tak jsem se dneska hned po ránu pořádně rozčílila.Takový binec co měla moje 12 holka ve školní tašce jste neviděly.Nebo viděly?Kolečka salámu ze svačiny mezi neobalenými učebnicemi,2 plesnivé svačiny z minulého týdne,obaly od čokolád,rozbité strouhátko.Hrůza.Ječela jsem na ni jak šílená.Nestalo se to poprvé.Do tašky se jí normálně nedívám,jen tak jednou za měsíc mě to napadne.Ale asi budu muset kontrolovat každý večer jako prvňáčkovi. 😠

aponchie
26. bře 2008

hehe videla a dokonce jsem to delala 😀

aponchie
26. bře 2008

nene pozvi nejakeho spoluzaka co se ji libi a ukaz mu ten curbes jestli to nezacne delat 😀

skuli
autor
26. bře 2008

aponchie-Tak to by jste byly s mojí holkou kámošky 😀

aponchie
26. bře 2008

no pozor ale to ja jsem delala kdyz sem byla v jejim veku!a ted sem mega cistotna a porad neco uklizim 😀

jana.1
26. bře 2008

souhlas s aponchií v obou příspěvcích 😀

marse
26. bře 2008

to ste nevideli izbu mojej segry, ma 15, ale to co ma v izbe neni ani vybuch atomovej bomby...ako ze nejde o nic plesnive ani tak, ale oblecenie, postelne pradlo, knihy a podobne nemaju svoje miesto ako je rok dlhy 😅 este ze si zatvara dvere ze sa na to nemusim pozerat 🙂 ale najhorsie je ze sa roztahuje uz s tym neporiadkom aj v kupelni vtedy maximalne zurim 😠

maruschka
26. bře 2008

skuli,ja mám 5 a skoro 2ročnú dcéru.A keby si sa prišla pozrieť k nám do bytu,tak odpadneš..všetko pokreslené,rozbité,ich izbička totálny bordel-ked sa chcem dostať k oknu,potrebujem kompas 😀 😀 😀 aby som sa zorientovala 😀 A to nič iné nerobím,len upratujem ako bláznivá-dneska ráno som sa pristihla,ako v nočnej košeli,ešte neumytá vysávam obyvačku a chodbu-no totálna haluzáren...

A to chcem spomenúť príhodu spred mesiaca..Po byte sa nám začal šíriť strašný smrad...všetko sme vyhádzali,poumývali so Savom,ale smrad bol čoraz intenzívnejší..a začal sa šíriť z detskej izby..Takže,skrine sme vyhádzali,poodsúvali,všetko vyumývali a po strašnom pátraní a nervačení sme našli za postelou na radiátorovej trubke, v AVON kabelke-mimochodom drahej ako šľak- vajce-totálne pokazené šedo-modré..A ked som sa drahej dcéry pýtala,prečo to tam dala, tak mi odpovedala, že chcela,aby sa jej na tom teplom radiátore vyliahlo z vajíčka kuriatko 😀 😕 😕 😅 Takže,čo dodať???Pomooooooooooooooooc 😀 😀 😀

schnek
26. bře 2008

já jsem byla ukázkovej bordelář 😀 řídila jsem se heslem, že pořádek je pro blbce, iteligent zvládne chaos 😀 ono to věkem přejde 😉 MP kolikrát vzpomíná, když přišel ke mně do pokoje, jakej tam byl bordel 😀 ale doma to nemáme, to si zase potrpím na pořádek 😉

skuli
autor
26. bře 2008

Tak ona je Sára celkem pořádná,ale ta její taška je děs.Asi má smůlu,že když se tam 1 za měsíc podívám,tak tam zrovna má bordel.Jinak pokojík neuklízím vůbec,to si dělají samy.Teda ulkízí ho hlavně Sára.Denča je ještě celkem malá,ale svoje hračky si uklidit musí.Když nechce,tak pohrozím košem 😀

skuli
autor
26. bře 2008

maruschka-S tím kuřátkem to je dobré 😀 To se pak nemůžeš ani zlobit,když ti řekne něco tam roztomilého.

schnek
26. bře 2008

maruschko, to s tím vejcem je super 😀 moje mami, když jsem byla malá, vyhodila na chalupě do odpadků vejce, že je to pukavec a já jsem byla strašně zvědavá, jak vypadá uvnitř 😀 samozřejmě jsem ho rozbila a to tak, že jsem se s ním polila 😀 do dneška to poslouchám 😀

aponchie
26. bře 2008

moje mama je mega poradna a celej zivot nas buzerovala jak mame stlat uklizet a furt neco!!proste magorina.ona vysala a pak chodila a zobala jak slepicka jeste co nasla na koberci..no me malem svihlo a musela sem se podrizovat..co jsem doma svojim panem si delam co chci,ale vidim v sobe kus matky..rano ustelu,uklidim celej byt ,nadobi obed to nepocitam,ale nejsem blazen!nekdy na to kaslu a udelam to pozdeji!u tech mladejch je to jinaci nemaji motivaci o tom to je,do me kdyz mati hucela tak sem se jeste vice zatvrdila takze ja praktikuju na sve male dceri takove to slibeni a motivaci cteni knih hrani si spolu a tak a navic ji necham delat vsecko.obaluje rizky micha vejce a je mi jedno,ze je to vsude!!fakt to neresim hlavni je snaha pak mam jistotu ,ze mi nekdy v budoucnu bude bez reci pomahat sama od sebe.nedavno sem ji koupila nuzky.sla si strihat do pokoje za 15min sem vesla a nasla celej zasobnik na hracky z ikea rozstrihany na pidi kousky,deku ve svaru nastrihanou jako ze ocicka(kdysi sem ji to ukazala)no a potrestej ho???ne rekla sem ji jak je sikovna a umelecky zdatna a nuzky sebrala 😀 u starsich deti jak mas ty bych to brala pres ty kluky uz asi 😀 holky se stydej!

skuli
autor
26. bře 2008

aponchie - 😀 se tady řežu smíchy,prej umělecky nadaná 😀 Je fajn,že máš k tomu takový přístup,já bych asi začala řvát.Ale ta tvoje je malá,ještě nemá moc rozumu,co může rozstříhat a co ne.Ona na kluky není.Je veliká,vyspělá,ale hraje si s panenkami.

slizounice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jabrunko
26. bře 2008

mne sa paci heslo bordel v byte stastne dite ... volako nemam zmysel pre poriadok, tak sa aspon takto utesujem ... momentalne prerabame dom a tam som radsej jednu miestnost obetovala satni a dufam, ze sa mi bordel podari sustredit na jedno miesto, aby sa k nam ludia nebali chodit ... napr. moja mama 🙂

momka
26. bře 2008

Skuli, ja mám doma 11-ročného syna a jeho taška vyzerala cca pred mesiacom úplne podobne. Rozmliaždený banán, kiwi - možno boli v taške aj 1-2 týždne, knihy nahádzané, obaly na zošitoch a knihách roztrhnuté, to bol bordel ako v tanku, bola som rozčúlená, kričala som. Tašku som prala v pračke. Odvtedy sme zaviedli, že každý večer sa hlási so svojou taškou, pozrieme, ako si to poukladal. Okrem toho som ho poslala nakúpiť si kvalitnejšie obaly na učebnice a zošity a na niektoré si sám vyrobil papierové balenie, no môžem povedať, že odvtedy sa to zlepšilo. Samozrejme, ak nerátam, že včera večer vytiahol v umelohmotnej krabici nedojedenú desiatu spred týždňa. 😠 No, ale boli 6-dňové prázdniny, tak do tašky za ten čas ani len nepáchol. 😖

aponchie
26. bře 2008

skuli:jasne ze se mi to mluvi ted kdyz je malicka,uvidime co bude za par let treba taky budu jecet ale zatim si rikam,ze sou to moje chyby kdyz neco dela spatne pac ji to ucim ja a jen ja a ja jsem zodpovedna tak uvidime co z ni vyroste..pockej ta tvoje si hraje s panenkama? 😀

rinuska
26. bře 2008

tak to by ste mali vidieť izbu môjho 9 ročného syna , ja som už dáv no rezignovala 😒

tinusi
26. bře 2008

Baby, netreba to prehanat s tym upratovanim... ved ani nam sa vzdy nechce. A niekedy nechame rozlozene veci, ku ktorym sa chceme vratit...
Ja som toho nazoru, ze moj byt ma sluzit mne, nie ja jemu... a ze tu nie je tip-top povysavane a zisiel by sa utriet prach? No a co... vsak ked budem mat naladu, tak to urobim... Myslim, ze sa treba drzat zlatej strednej cesty. Udrziavat poriadok do tej miery, aby to bolo hygienicky znesitelne... mat vkuse sterilne vyupratovane znamena byt otrokom vlastneho byvania... a toto by som asi aplikovala aj na deti...

kamiska
26. bře 2008

no, abych rekla pravdu, v tech prispevcich o taskach nachazim sama sebe 😀 . jednou jsem dokonce nechala v aktovce svacinu pres cely letni prazdiny 🙂. a taky jsem nechala jednou aktovku odpoledne v obchode a vzpomnela si na ni az asi v 9 vecer, takze mamka obihala prodavacky (nastesti je znala) kdo ma klice, a taky jsem jednou odesla do skoly uplne bez aktovky... no, ony i oni z toho vyrostou 😉

zanett
26. bře 2008

skuli, ja se na to divam z pohledu byvale neporadne dcery a musim rict, at jsi opatrna, at se ti to nevymkne 😔 Ja kdyz byla v puberte a moje matka general nasla neco, co se ji jenom trochu nelibilo (ve skolni tasce, v suplicich stolu, ve skrini atd), tak zahajila vojensky rezim a projizdela uplne vsechno (pry kdyz tam mam neporadek, tak ona ma PRAVO to bez meho vedomi kontrolovat) 😠 ....dopadlo to tak, ze to velmi zasadnim zpusobem narusilo nas vztah a do ted (bude mi 25) jsem si k vlastni matce nenasla cestu zpet. Proste jsem vyrustala s tim, ze si ona hrala na generala, ktery nemusi respektovat nici soukromi a to poznamenalo nas vztah natolik, ze si jsme pomerne cizi - a uprimne receno: ja na tom nechci nic menit!...Je jasny, ze tvoje dcera se musi naucit nejakemu poradku, ale byt tebou, sla bych na to opartne - hlavne trpelivost 😉

dididi30
26. bře 2008

babule, ja mam dceru neporiadnu od narodenia a to ma 4 roky teraz, neviem ju za pana naucit poriadku , neviete nejaky navod?? fakt skusame vsetko ale stale to aj ak urobi 😠

andrysek2
26. bře 2008

ahojik ja se pridam mam tri deticky dve holky a jenoho kluka kluk je poradnejsi nez holky te nejstarsi bude ted deset v dubnu kdyz prijde ze skoly vyslece se tak ze to chodi na stul no desss to kluk ma sest roku a vse si slozi a uklidi 😀 😀

aponchie
26. bře 2008

andy zdarec🙂

skuli
autor
26. bře 2008

zanett-Tak to se nebojím,vztah máme dobrý a já to zas tak nepřeháním.To bych musela řvát pořád 😝 Taky jsem neměla ráda,když mi hrabali naši ve věcech.Ale můj táta to řešil tak,že vysypal všechny šuplíky doprostřed pokojíku a já musela uklízet.To jsem nesnášela 😠

zanett
26. bře 2008

skuli, tvuj tata je podobny me matce, ze? 😀 Ta to ale delavala tak, ze mi kompletne projela cely pokoj bez meho vedomi a pak mi nahlasila, co kde nasla 😝 , jeste potupnejsi ale byvalo, kdyz si me zavolala a rekla mi, at se divam, jak mi projizdi veci a nadava mi a dela ze me totalniho debila. Vrcholem vseho bylo, kdyz jsem jednou mela na navsteve kamosku a matka vtrhla do pokoje a zacala mi projizdet supliky ve stole v pritomnosti te kamosky - nikdy jsem se necitila ponizenejsi 😠 😝 😝 😔

sue
26. bře 2008

...ja mám príšerne neporiadneho brata bez akéhokoľvek vzťahu k vlastnému, rodinnému alebo i cudziemu majetku... tento rok bude mať 20 rokov a veľmi ľutujem jeho budúcu manželku - buď bude jeho otrok, alebo rovnaké s prepáčením prasa ako on 🤐 Skriňa: Všetky poličky okrem prvých dvoch odspodu úplne prázdne, v spodných zhužvané, prepotené veci... posteľ: okrem periny sa v nej nachádza niekoľko kníh, fliaš s vodou, obalov od keksov... podlaha je takmer súvisle pokrytá rôznymi predmetmi a odevmi... na stole je vždy aspoň 5 pohárov a rôznych tanierikov a misiek. V jeho izbe sa nachádza čierna diera na malé lyžičky...
My slím, že za súčasný stav môžu moji rodičia, nakoľko ho vychovávali asi tak, že po ňom nakričali, resp. donekonečna vysvetľovali, že nemá robiť neporiadok, ale napokon to aj tak uložili oni sami a brácho proste sám neriadi... jediné čo sme docielili je, že si v svojom bordeli zatvára dvere...
...no vyrozprávala som sa 😀 aj tak mi je to prd platné... ale i tak ďakujem za túto tému 😵 😅

aponchie
27. bře 2008

sue..muj bratr je to same je to zmetek,ale maminka si za to muze sama...vsecko mu uklizi podstrojuje,oprasuje no hruza ja bych ho nakopala do...neustele,neodnese jidlo z pokoje,vsecko mi tam hnije smrdi a to tam mel tedka babu dokonce a te to nevadilo!hnus velehnus,jen at si ho nejaka veme to bud eparada!!a jak pises je to vina rodicu,pac muj bratr je o 14let mladsi takze je to mazanek mamanek ...

anta
27. bře 2008

Nás bylo doma pět dětí, tak si asi dokážete představit ten čurbes, to jsme doma zametali hračky smetákem na jednu hromadu a pak se šlo třídit, 😀 😀 ale musím říci, že jsem z toho naštěstí vyrostla a teď jsem pořádná až hrůza. Ale pamatuji si, že táta mi musel kontrolovat penál, protože byl háklivej na to, že mám místo tužek na geometrii kopyta, tak mi je vždycky okrouhal, vynadal mi a bylo to 😀 Jen doufám, že ten bordelismus není nějak dědičný 😀 😀

sue
27. bře 2008

...inak ja keď som mala tri roky som bola vraj príšerná na neporiadok s hračkami. Naši už nevedeli čo so mnou, tak mi skryli všetky hračky - že akože sa hračky nahnevali a nechcú žiť v takom neporiadku a odišli. Všetky deti z paneláku sa chodili pozerať ako "neporiadnej Zuzke odišli hračky" ...ale Zuzka nič, vraj som ani slzu nevyronila 😀 a po týždni a pol to mamina nevydržala a vrátila mi ich 😀 😀 😀 takže... okrem neporiadnosti som bola aj pekelne tvrdohlavá 😀 (to mi ostalo dodnes...) ...ale len tak medzi nami, nebola by som taký hrdina, keby som vrece so svojimi hračkami nenašla hneď na druhý deň u rodičov v skrini 😲 😀