Noční děsy u 8letého syna, máte zkušenost?

ronja27
21. únor 2014

Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s nočními děsy u dětí? Ale prosím jen u dětí starších !!! Syn bude mít ted v březnu 9 let a v listopadu se u něj poprvé objevili noční děsy. Je to hrozný, začne to u něj pozvolna, přijde k nám do obyváku a je dezorientovaný, začne blábolit nesmysly pak se to stupnuje, začne křičet, má hrozný strach ten se stupnuje, volá nás o pomoc,celý se klepe, kope a mlátí kolem sebe rukama..celé to trvá i 20 min. Jsme z toho s manželem zoufalí :( Utěšování , hlazení nic nepomáhá...
V listopadu se to u něj projevilo třikrát po týdnu a pak až do února klid. TEd od února je to na denním pořádku
Šla jsem si na radu k naší dr. a ta mi jen řekla, že je to u tak velkých dětí vyjímka a vypsala mě doporučení k psychologovi. Jenže jsme menší město a dětský psycholog u nás není, jsme objednaní ke klinické psycholožce ale až koncem března, dřív neměla termín.
Vůbec ted netuším jak to ten měsíc zvládneme a jak by jsme synkovi mohli pomoci... Kdyby jste měli některá z vás podobnou zkušenost, prosím podělte se se mnou..

lv
22. únor 2014

Dcera je mela od mala cca do 6 let, ted už jen výjimečné. Pomáhal nám homeopaticky sirup Sedalia. Denně lžičku před spaním. Stačilo 1x vynechat a mela záchvat.

sheeni123
22. únor 2014

A co vysetreni name neurologii? Muj bratr mel desy, nakonec mu zjistili nejake "lozisko"v hlave, bral nekolik let leky name epilepsii. Je to uz 10 let zpet, leky bral Asi tri roky. Bohuzel neporadi., jak mu pomoci. Urcite nae nej mluvit a tisit ho. At je brzo v poradku!!

ronja27
autor
22. únor 2014

děkuji holky .) nad homeopatikama jsem už přemýšlela, ale nemám s nimi zatím žádnou zkušenost..zajdu ješttě jednou k dr a zeptám se na tu neurologii, uvidím co mi dr na to řekne..
Iv a mále to trvalo až do šesti let? ten sirup berete pořád?

lv
23. únor 2014

@ronja27 jo, od roka do 6, bylo obdobi kdy to prislo 1-2x do mesice a pak lup a denne treba 3tydny. Vzdy 2h po usnuti, byla i namesicna. Trosku pomahalo dat ji curat, nebo napit, tim se trosku probrala.

lv
23. únor 2014

ted sirup nebere, ale doma ho mam.

poupe
23. únor 2014

@ronja27 dcera se začala budit každou noc a brečet a vymýšlet si různé historky, že jí něco bolí, prostě nechtěla spát v posteli sama, trvalo týden než jsme z ní dostali proč to dělá, bála se, měla špatné sny, za 2 měsíce to přešlo. Mluvili jsme o tom a odeznělo to samo.

poupe
23. únor 2014

@ronja27 jinak jí bude 7 a začlo to asi 2 měsíce co začla chodit do školy.

ronja27
autor
24. únor 2014

poupe u syna to není o vymýšlení.. je to doslova děs, když se to rozjede vůbec není při smyslech..je pravda že zabírá , když si s ním večer lehneme někdo do postele a spíme přitulení..když nás cíti, tak to není tak strašný jen sebou cuká a něco mluví ze spaní..ale jakmile tam nejsme,tak je problém..pravidelně to začíná tak dvě hodky po usnutí, když tvrdě spí.
No jedna maminka zažívá něco podobného a prý u nich zabírá magnu B6 , že je to u nich nedostatkem hořčíku a doporučila jim ho brát psychiatrička..takže jdu dnes do lékárny a vyzkoušíme to taky.

ronja27
autor
24. únor 2014

Iv a ten sirup koupím taky ..jdeme dnes k dr tak se poradím i s ní