Nosí prvňáček v první den školy pro učitelku kytičku?

ivce
28. srp 2013

Zdravím, matně si vzpomínám, že jsme s kytkou chodili vždy na konci školního roku. Dcera jde teď do první třídy, tak přemýšlím, jestli se nosí i na začátku roku? Když si představím chuděru učitelku s třiceti pugétama.... 😀 😀 😀 Jak je to u vás? Díky za odpovědi 🙂

lucifereeek
28. srp 2013

@ivce myslím, že zrovna toto téma zítra bude ve snídani s novou - taky jsem se divila a nevzpomínám si, že by se kytka nosila i na začátku školního roku a tam právě něco o těch kytkách na začátku roku říkali....

katchi
28. srp 2013

Jo taky jsem to zaslechla v upoutavce na Snidani s Novou. Me to prijde divny, ja bych diteti nic nedavala, na co ucitelce davat kytku, kdyz si ji jeste nicim nezaslouzila? 😉 😅

evabed
29. srp 2013

Některé děti kytičku nosí, jiné ne.. Platí to jak na začátku roku, tak i na konci.. Na začátek roku určitě potěší jen jedna růžička apod., žádný velký pugét :D

salikova
29. srp 2013

Já učila před dětma 3 roky a nikdy sem na začátku školního roku teda kytku nedostala 😀 Děti nosí kapesníčky, toaleťák a většinou i bonbonky (ty pak rozdává učitelka za odměnu 😉 )

maudn
29. srp 2013

to záleží na tobě, zase je to na jednu stranu pěkné a možná i symbol úcty, dřív (před 30 lety) to bylo zvykem, teď už moc ne, moje mamka je učitelka a dřív nosila tašky dárečků a kytek na konci školního roku, teď už se to moc nenosí, spíš výjmečně 🙂))

beatrice.h
29. srp 2013

Beátka šla do 1.třídy s kytičkou a učitelka měla velkou upřímnou radost.. takže za mě je to dle rodičů na uváženou... my do druhé třídy opět poneseme kytičku.. 🙂